کد خبر: ۵۴۷۵۵
۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱
طنزپرداز مصری می‌گوید به دلیل مخالفت با اسراییل نقش او را از فیلم «سوپرمن: میراث» حذف کردند.

باسم یوسف می‌گوید نقشش در فیلم «سوپرمن: میراث» جیمز گان را به دلیل حمایت صریح خود از فلسطین از دست داده است.

یوسف ماه اکتبر در برنامه «پیرز مورگان: بدون سانسور» حضور یافت و در آن از طنز سیاه خود برای انتقاد از اسراییل استفاده کرد. وی در سخنانش که در فضای مجازی پخش شد، گفت: آنها می‌گویند اسراییل تنها نیروی نظامی جهان است که قبل از بمباران غیرنظامیان، به آنها هشدار می‌دهد. چه ناز لعنتی! خیلی خوب است.

یوسف این هفته در مصاحبه جدیدی که با «سالن» انجام داده گفت؛ نقشش در «سوپرمن: میراث» را به دلیل سخنانش در برنامه مورگان از دست داده است.

وی عنوان کرد: کمی برای از دست دادن این نقش پکر بودم، به نوعی بسیار غمگین بودم، مثلا چرا در آمریکا می‌شود درباره جو بایدن صحبت کرد، می‌توانی درباره دونالد ترامپ صحبت کنی، اما نمی‌توانی از یک دولت خارجی انتقاد کنی؟ بسیار غم‌انگیز است.

وی تاکید کرد در حالی که برای بازی در فیلم «سوپرمن» انتخاب شده بود، پس از مصاحبه پیرز مورگان به او گفتند فیلمنامه تغییر کرده است.

این کمدین افزود: من می‌خواهم با حسن نیت فکر کنم. می‌خواهم باور کنم حرفشان درست است. من کمی تلخ بودم و در دلم می‌گفتم؛ خراب شود این دی سی، خراب شود این برادران وارنر. اما بعد درکشان کردم، بار احساسی آن افراد را درک می‌کنم. می‌فهمم این افراد با اسراییل ارتباط دارند.

وی در ادامه گفت: می‌دانم شاید افرادی که مسؤول هستند، تصمیم گرفتند، به من نگاه کردند و نخواستند من را داشته باشند و شاید من که یک مسلمان عرب هستم، اگر رییس کمپانی برادران وارنر بودم، دوست نداشتم یک طرفدار صهیونیست یا طرفدار اسراییل در فیلم من بازی کند، این را می‌فهمم. اما چیزی که باید درباره‌اش حرف بزنیم این است که وقتی به اسراییل حمله می‌کنم، به سیاست آن حمله می‌کنم، به یهودیان حمله نمی‌کنم.

یکی از منابع تولید فیلم اما گفته شخصیتی که قرار بود یوسف نقشش را ایفا کند در فیلمنامه حضور داشت و جیمز گان در مورد احتمال بازی در این نقش با یوسف صحبت کرد، اما پیشنهاد رسمی هرگز داده نشد و صحبت‌ها بیشتر از این پیش نرفت و این کاراکتر قبل از شروع جنگ حماس و اسراییل از فیلمنامه حذف شد.

باسِم یوسف طنزپرداز، کمدین، نویسنده و مجری برنامه‌های تلویزیونی مصری است. برنامه‌های او همانند طنزپرداز آمریکایی جان استوارت دارای طنز سیاسی است و یک بار در مصر به دلیل اهانت به رییس‌جمهوری محمد مرسی به دادگاه فراخوانده شد. وی در اصل جراح ریه است.

سال ۲۰۱۳ مجله فارن پالیسی نام وی را در لیست ۱۰۰ متفکر برجسته جهان قرار داد و کارهای او را نشان دهنده اهمیت طنز سیاسی دانست.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها