کد خبر: ۵۴۷۲۵
۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۱
 فرمانده انتظامی مازندران از برداشت میلیاردی نوه از حساب بانکی پدربزرگش برای خریدن بازی‌های اینترنتی آنلاین در شهرستان بهشهر خبر داد. 

سردار حسن مفخمی شهرستانی توضیح داد: درپی شکایت فردی مبنی بر برداشت غیرمجاز بیش از یک میلیارد ریال از حساب بانکی‌اش، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت. ماموران سرنخ‌هایی از عامل برداشت از حساب این فرد به‌دست آوردند و متوجه شدند برداشت‌کننده غیرمجاز نوه ۱۵ ساله مال‌باخته است.

وی با بیان اینکه پسر ۱۵ساله ساکن بهشهر همراه پدربزرگش به پلیس فتا دعوت شدند، ادامه داد: این نوجوان در حالی که از کار خود پشیمان بود و از عواقب آن هیچ اطلاعی نداشت، به ماموران گفت یک میلیارد ریال را از حساب پدربزرگش برداشت کرده و صرف خرید بازی‌های آنلاین رایانه‌ای یا شارژ حساب بازی‌های اینترنتی کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، مفخمی با اشاره به اینکه شاکی از شکایتش صرف نظر کرد، افزود: در این پرونده، گرچه نوه نوجوان بازداشت نشد، اما لازم است خانواده‌ها توجه داشته باشند که اطلاعات مربوط به حساب بانکی و کارت‌های عابر بانک خود را نزد خود نگه دارند و آن را در اختیار دیگران قرار ندهند.

آزادسازی اراضی کشاورزی در عباس‌آباد
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از تغییر کاربری ۴۹۵۰ مترمربع از زمین‌های زراعی در یکی از مناطق شهرستان عباس‌آباد به ارزش بیش از ۷۴ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ محمد محمدپور اظهار کرد: درپی تغییر کاربری غیرقانونی و تصرف ۴۹۵۰ مترمربع از اراضی کشاورزی و زراعی در یکی از مناطق شهرستان عباس‌آباد، موضوع در دستور کار رابطان این پلیس و ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت. ماموران پس از هماهنگی‌های قضائی با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی آن شهرستان، تمام دیوارکشی‌ها و بناهای ایجادشده در زمین یاشده را تخریب کردند و زمین در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

وی ادامه داد: مالک زمین‌های یادشده که پس از تفکیک غیرقانونی این زمین‌ها، اقدام به دیوارکشی و ساخت‌وساز غیرمجاز کرده بود، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

او ارزش زمین‌های رهاسازی‌شده در این عملیات را بالغ بر ۷۴ میلیارد و ۲۵۰میلیون ریال دانست و با اشاره به مبارزه جدی پلیس با جرایم اقتصادی، از مردم خواست در صورت دیدن زمین‌خواری، تصرف اراضی ملی یا کشاورزی موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کلاهبرداری ۷۳۰ میلیاردی با شیوه خرید طلا و سکه در ساری
رئیس پلیس آگاهی استان از بازداشت متهمی که با شیوه خریدن طلا و سکه ۷۳۰ میلیارد ریال از ۱۸ فرد در ساری کلاهبرداری کرد، خبر داد.

سرهنگ علی قیصری گفت: برابر اخبار واصله از منابع موثق در بازار طلافروشان شهرستان ساری، شخصی با شیوه خرید طلای دسته دوم و مسکوکات با چک‌های بلامحل، اقدام به کلاهبرداری وسیع می‌کرد که با توجه به حساسیت موضوع از باب بازار طلا، موضوع در دستور کار ویژه کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به بیم متواری شدن متهم، دستورهای لازم درباره جلب، بازداشت و پلمب مغازه و نصب بنر گرفته شد و با هماهنگی‌های اطلاعاتی لازم، متهم توسط گروه اعزامی کارآگاهان پلیس دستگیر شد. طلافروشی نیز پلمب و بنر درباره شناسایی شکات روی آن نصب شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مازندران، بیان کرد: پس از بازداشت متهم، درباره موضوع جرم تحقیقات انجام شد و با توجه به مستندات موجود متهم به بزه انتسابی اقرار کرد. گزارش قضایی تهیه و متهم با قرار مناسب راهی زندان شد و برای تکمیل تحقیقات و شناسایی شکات در اختیار این پلیس قرار گرفت.

قیصری با بیان اینکه تاکنون ۱۸ نفر شاکی با مبلغ کلاهبرداری ۷۳۰ میلیارد ریال شناسایی شده‌اند و تحقیقات ادامه دارد، افزود: پرونده در حال بررسی و تکمیل تحقیقات برای شناسایی شکات بعدی است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها