کد خبر: ۵۴۷۱۳
۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۹
معاون فرهنگی شهرداری تهران جزئیات نمایشگاه «شهر شهدا» در تهران را تشریح کرد.

 با اعلام خبر آغاز فعالیت ویژه برنامه «شهر شهدا» از امشب (۲۸ بهمن ماه)، گفت: بعد از برگزاری کنگره ۲۴ هزار شهید شهر برنامه‌ریزی‌های مختلفی برای برپایی برنامه‌ای جذاب با محوریت قشر جوانان و نوجوانان در دستور کار قرار گرفت که جنبه تربیتی نیز برای جامعه هدف داشته باشید.

وی با بیان اینکه به همین دلیل سعی کردیم با برنامه ریزی دقیق برای پروژه «شهر شهدا» برنامه ریزی کنیم، اظهار کرد: ویژه برنامه «شهر شهدا» از امشب ۲۸ بهمن ماه کار خود را به صورت غیر رسمی آغاز می‌کند و فردا شب با حضورشهردار تهران، فرمانده نیروی انتظامی، استاندار تهران و.... این نمایشگاه در مجموعه فرهنگسرای خاوران به صورت رسمی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کار خود را آغاز خواهد کرد و در این برنامه سعی داریم که جوانان و نوجوانان را با افتخارات انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و ۸ سال دفاع مقدس در یک فضای تعاملی آشنا کنیم.

زیبایی نژاد با تأکید بر اینکه بخش‌های مختلف این جشنواره تحت عنوان محله کودک نامگذاری شده است، گفت: محله کودکان و نوجوان، محله خدمت، محله هنرمندان، محله بازار محصولات فرهنگی و هنری، محله استیج و نمایش‌های شبانه و ... طراحی شده است که از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در خدمت شهروندان است و همچنین محله مقاومت در راستای شناساندن مقاومت‌های ۵ کشور حوزه مقاومت مثل یمن، عراق، فلسطین و .... و با هدف شناساندن  آثار و فرهنگ و.... آنها طراحی و تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه نمایش‌های شبانه با همکاری گروه‌های هنری در ۴ پرده اجرا خواهد شد، افزود: بازسازی شهادت شهید آرمان علی وردی ، انفجار کرمان و... نیز در این نمایش‌های شبانه مورد توجه قرار گرفته است و همچنین طراحی دو بازی عملیات راهیان قدس برای نوجوانان و بازی مقاومت برای کودکان انجام شده است.

زیبایی نژاد همچنین از برپایی نمایشگاه جنایات منافقین از هفته دیگر در شهر شهدا خبر داد و یادآور شد: از آنجایی که در این نمایشگاه برای اولین بار از اسناد و ... منافقین رونمایی می‌شود، مراسم افتتاحیه جداگانه‌ای در هفته آینده برای آن برگزار خواهیم کرد.

وی در مورد زمام اجرای شهر شهدا نیز با بیان اینکه در شب‌های اعیاد شعبانیه ویژه برنامه‌های زیادی طراحی شده است، گفت: از فردا تا ابتدای ماه رمضان جشنواره شهر شهدا برگزار خواهد شد و بعد از آن با کمی تغییر «شهر شهدا» همراه با ویژه برنامه نوروز و ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها