کد خبر: ۵۴۷۰۴
۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰
محققان به گیاه‌خواران برای آسیب‌پذیر بودن در برابر برخی از بیماری‌ها هشدار می‌دهند.

 نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، دریافت پروتئین از انواع مختلف مواد غذایی  از جمله گوشت قرمز  کلیدی برای جلوگیری از فشار خون بالا است.

داده‌های به دست آمده از این پژوهش بیانگر آن بود، افرادی که انواع پروتئین مصرف می‌کردند کمتر در معرض فشار خون بالا بودند؛ متخصصان چینی اطلاعات سلامت و رژیم غذایی۱۲ هزار بزرگسال را به مدت ۱۸ سال بررسی کردند؛ فشار خون بالا می‌تواند به شریان‌ها آسیب برساند و منجر به بیماری قلبی و سکته شود.

تحقیقات نشان می دهد که گیاهخواران و افراد وگان ممکن است منابع مهم پروتئینی را که می‌تواند  از افراد در برابر فشار خون بالا محافظت کند، از دست بدهند. مرغ، ماهی، تخم مرغ، گوشت قرمز، غلات کامل، غلات تصفیه شده و حبوبات از جمله این مواد پروتئینی هستند. 

گیاهخواران تمایل دارند پروتئین خود را  که برای حفظ سلامت ماهیچه‌ها و استخوان ها ضروریست از لوبیا یا تخم مرغ دریافت کنند. وگان‌ها گزینه‌های محدودتری دارند، معمولاً به عدس یا توفو به عنوان منابع درشت مغذی تکیه می‌کنند.

به گزارش فارس، محققان بیمارستان Nanfang در دانشگاه پزشکی جنوبی در گوانگژو گفتند، خوردن پروتئین‌های غذاهای مختلف ممکن است اسیدهای آمینه متفاوتی را فراهم کند که مغذی‌تر هستند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها