کد خبر: ۵۴۴۷۱
۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
طلای جهانی امروز چهارشنبه (۱۴ فوریه) پس از گزارش قوی تر از انتظار تورم ایالات‌متحده که انتظارات برای افت بیش از سه چهارم واحدی نرخ فدرال رزرو آمریکا را کاهش داد، نزدیک به پایین‌ترین سطح دو ماهه خود سقوط کرد و زیر سطح کلیدی ۲۰۰۰ دلار در هر اونس معامله شد.

قیمت طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۹۹۱ دلار و ۹ سنت در هر اونس رسید که پایین‌ترین حد خود از ۱۳ دسامبر در روز سه‌شنبه محسوب می‌شود. طلا روز سه‌شنبه حدود ۱.۴ درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش روزانه خود از ۴ دسامبر بوده است. قیمت طلای آمریکا با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۰۰۳ دلار و ۶۰ سنت در هر اونس رسید.

قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه ژانویه بیش از حد انتظار افزایش یافت. شاخص دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد خود در سه ماه گذشته بود، در حالی که بازدهی خزانه داری ۱۰ ساله نزدیک به بالاترین حد در دو ماه و نیم گذشته بود. شاخص‌های بازار سهام جهانی روز سه‌شنبه با کاهش بیش از یک درصدی هر سه شاخص اصلی سهام آمریکا مواجه شدند.

بازارهای پول امسال حدود سه چهارم کاهش نرخ را در نظر گرفته‌اند که نسبت به چهار کاهش قبل از داده‌های تورم کاهش یافته است. انتظار می‌رود اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن با احتمال ۷۵ درصد انجام شود.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران اکنون روی داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده که قرار است در روز پنج‌شنبه منتشر ‌شود و اعداد شاخص قیمت تولیدکننده در روز جمعه تمرکز کرده‌اند. قرار است حداقل ۵ مقام فدرال رزرو در این هفته سخنرانی کنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۸۷۰.۸۱ دلار آمریکا در هر اونس رسید، پالادیوم ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۸۵۹.۴۹ دلار آمریکا رسید و نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۲.۰۳ دلار آمریکا رسید.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها