کد خبر: ۵۴۴۵۲
۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در رابطه وضعیت تأمین اتوبوس‌های شهر از طریق تولیدات داخلی، گفت: ما اتوبوسی می‌خواهیم که‌ گوشه خیابان خراب نشود.

 مهدی چمران در حاشیه دویست و پانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به علت تاخیر در برگزاری جلسه امروز-سه شنبه- شورا، گفت: به دلیل برگزاری دو جلسه پیاپی، جلسه صحن دیرتر برگزار شد.

او به تقدیر از بانوان انقلاب در شورا پرداخت و سپس درباره جلسه امروز توضیح داد: عوارض ساختمانی شامل عوارض، ارزش‌های معاملاتی و تبصره‌ها بررسی خواهد شد؛ گرچه به نظر می‌رسد ادامه آن به جلسه آینده موکول شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه عوارض از وزارت کشور و به دنبال آن معاونت شهرسازی دیر رسید و ناچار شدیم جلسات بیشتری برگزار کنیم، گفت: رقم عوارض در جلسه صحن شورا تصویب خواهد شد.

او با اعلام اینکه هر شرکت‌ اتوبوس‌سازی که بتواند خودروی خوب با کیفیت ارائه دهد، شورا و شهرداری دست آن را می‌بوسد و حتماً اتوبوس خریداری خواهد کرد، گفت: ما اتوبوسی می‌خواهیم که‌ گوشه خیابان خراب نشود. اختلاف قیمت میان تولید داخل با خارج زیاد است. ما از خرید از تولیدکننده داخلی استقبال می‌کنیم اما نه به‌گونه‌ای که ضرر کنیم.

چمران در رابطه با برگزاری نمایشگاه گردشگری یادآور شد: بنده حضور نخواهم یافت و از دیگر اعضا نیز خواسته‌ام در نمایشگاه حاضر نشوند. برگزاری این نمایشگاه غیرقانونی نیست اما تاکید ما این است نمایشگاه در فضاهایی برگزار شود که قابلیت و ظرفیت دارد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها