کد خبر: ۵۴۴۳۷
۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۰
قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته در دو روند متفاوت از یکدیگر بازگشایی شدند. قیمت طلا افزایشی شد و سکه با کاهش‌های ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی معامله شد. اما بعد از ظهر روز سه‌شنبه کاهش ۱۲ دلاری انس جهانی، روند بازار طلا را یکدست نزولی کرد.

قیمت طلا و سکه روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن در روند متوازنی از هم بازگشایی نشد. قیمت سکه کاهشی شد و طلا با افزایش قیمت دلار همراهی کرد. این روند تا بعد از ظهر روز سه‌شنبه تداوم داشت اما ریزش نزدیک به ۱۲ دلاری طلای جهانی بازار طلای داخلی را نیز نزولی کرد و افت قیمت بیشتری به قطعات سکه داد.

معامله‌گران بازار فلز زرد، محدوده‌ قیمتی فعلی در بازار طلا و سکه را مناطق باثباتی عنوان می‌کنند و برای روزهای باقیمانده از هفته جاری، گردش قیمت در همین محدوده‌ها را برای بازار طلا پیش‌بینی می‌کنند.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با کاهش نزدیک به ۱۲ دلاری به کف کانال دو هزار دلاری رسید و با قیمت ۲۰۰۷ دلار در حال معامله است.

سکه امامی روز سه‌شنبه با کاهش ۹۰ هزار تومانی با قیمت ۳۲ میلیون و ۴۰۹ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار، افت ۲۰۵ هزار تومانی داشت و با قیمت ۳۰ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان معامله شد. نیم‌سکه کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و در کف کانال ۱۸ میلیونی معامله شد.

مطالعه بیشتر: پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ / بازار طلا همچنان در مدار دلار می‌چرخد؟
ربع سکه تنها قطعه‌ای بود که تغییر قیمت نداشت و با همان رقم ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومانی روز گذشته معامله شد. سکه گرمی کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و روی رقم پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ایستاد.

قیمت طلا، روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۲۹ هزار تومانی با رقم ۱۱ میلیون ۸۷۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار پنج هزار تومان، کاهش قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۷۴۴ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۷۰۷ هزار تومان رسید.

روز سه‌شنبه حباب در خانواده سکه‌ها در تمام قطعات، غیر از ربع سکه کاهش داشت. حباب سکه امامی ۵۶ هزار تومان، سکه بهار ۱۲۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۷۴ هزار تومان و سکه‌ گرمی ۹۴ هزار تومان کاهش داشت. حباب ربع سکه ۱۳ هزار تومان افزایش داشت.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها