کد خبر: ۵۴۳۴۴
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰
رشد قارچ روی قورباغه زنده محققان را شگفت زده کرد.

محققان هندی با قورباغه‌ای مواجه شدند که قارچی از پهلوی آن جوانه زده بود. شاید این اولین مشاهده در نوع خود باشد. این که چگونه قارچ به آنجا رسید، رشد کرد و میوه داد یک راز است.

محققان می‌گویند: «تا جایی که ما می‌دانیم، هیچ‌وقت جوانه زدن قارچ از پهلوی قورباغه زنده ثبت نشده است». عکس‌ها، تصاویر قورباغه و قارچ را از چندین زاویه نشان می‌دهند. قارچ ریز با کلاهک خاکستری روی یک ساقه ظریف و خمیده از سمت چپ قورباغه گسترش یافته است.

به نظر نمی رسد پوست قورباغه علائم آشکاری از ناراحتی را نشان دهد. توماس هورتون، قارچ‌شناس، می‌گوید اگر قارچ باعث بیماری پوستی می‌شد، انتظار داشت تغییر رنگ پوست یا رشته‌های سفید کرکی از قارچ را ببیند. هورتون می‌گوید: «همان‌طور که مشاهده می‌شود، ممکن است قارچ کوچک جای پایی پیدا کند و قارچ درست کند. قارچ ها این کار را روی سنگ ها انجام می دهند.»

به گفته محققان پوست قورباغه به دلیل ترشحات ضد میکروبی در برابر عوامل بیماری‌زا مانند باکتری‌ها و بیشتر قارچ‌ها مقاوم است، که رشد قارچ را غیرعادی‌تر می‌کند. قورباغه ممکن است یک بیماری پوستی یا آسیب ناشی از مواد آلی موجود در آن داشته باشد که موجب این اتفاق شده است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها