کد خبر: ۵۴۲۳۶
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۰
سعید الهویی در مورد بازی با قطر گفت: ما از لحاظ تاکتیکی وقتی می خواستیم اکرم عفیف و موئز علی را مهار کنیم، از خط دفاع سه نفره استفاده کردیم.

 سعید الهویی شب گذشته در شبکه ورزش‌ حضور داشت و در مورد تیم ملی صحبت کرد. تیم ملی ایران در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا برابر قطر شکست خورد. سعید الهویی دستیار امیر قلعه نویی شب گذشته در برنامه شبکه ورزش حاضر شد و به سوالات خیابانی و توتونچی پاسخ داد، سعید الهویی گفت: من هر بازی از جام ملت های آسیا را حداقل یک بار و برخی بازی ها را بیشتر از یک بار دیدم. کره جنوبی عملکرد سینوسی داشت اما ما نه. تمام تلاشمان را برای خوشحالی مردم کردیم، این تیم متعلق به مردم است.

سعید الهویی در مورد بازی با قطر گفت: ما از لحاظ تاکتیکی وقتی می خواستیم اکرم عفیف و موئز علی را مهار کنیم، از خط دفاع سه نفره استفاده کردیم. احسان حاج صفی برای همین در ترکیب ایران بود که در بیلد آپ عقب زمین، در دفاع سه نفره حضور داشته باشد. ما یک اصلاح داریم که آرایش تیم در طول بازی، حمله و دفاع تغییر می کند مثلا گواردیولا از این موضوع استفاده می کند و یک نفر از خط دفاع به هافبک اضافه می شود. ما موقع حمله ترکیب تیم را ۳-۴-۳ کردیم تا حواسمان به ضد حمله های اکرم عفیف باشد.

از تعویض های ما انتقاد می کنند و می گویند چرا رامین رضاییان را از زمین خارج کردید؟ از بین رامین رضاییان و علیرضا جهانیخش یک نفر باید از زمین خارج می شد، رامین در تمام بازی ها تحت فشار بود اما علیرضا جهانبخش استراحت کرد. علیرضا جهانبخش سه ارسال داشت و موقعیت خلق کرد. خیلی ها در مورد کادرفنی صحبت کردند، همه اعضا کلی سابقه دارند. چرا کسی زحمات کادرفنی را در بازی با ژاپن ندید. قلعه نویی همیشه با ما صحبت می کند و نظر ما را می پرسد. کسی که حرف ها را به او انتقال می دهد من هستم. این تیم لیاقت قهرمانی را داشت و شرمنده مردم هستیم.

وی افزود:تیم ملی از لحاظ فنی در هر بازی توانایی پیروزی داشت، به عملکردی سینوسی می گویند که یک‌ روز ۱۸ باشی، روز دیگر ۹. ما نهایتا به ۱۶ می رسیدیم و این عملکرد سینوسی نیست.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها