کد خبر: ۵۴۱۵۰
۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۳
بر اساس قوانین اتحادیه طلا و جواهر، تمام طلافروشی‌ها موظف هستند به خریداران فاکتور تحویل دهند. فرقی هم نمی‌کند که طلا چه وزنی داشته باشد.

 فاکتور طلا، سند طلا و جواهرات شماست که نشان می‌دهد شما صاحب آن طلا هستید. طبق قانون نظام صنفی کشور، ارائه فاکتور برای هر مبلغی بالای ۱۰ هزار تومان در همه صنوف حق مشتری است.

همچنین، بر اساس قوانین اتحادیه طلا و جواهر، تمام طلافروشی‌ها موظف هستند که به خریداران فاکتور تحویل دهند. فرقی هم نمی‌کند که طلا چه وزنی داشته باشد. طلافروشان باید حتی برای طلایی با وزن کمتر از یک گرم هم فاکتور فروش صادر کنند.

فاکتور طلا مهم است چون فروش طلا بدون فاکتور بسیار سخت است و طلای بدون فاکتور در هنگام فروش در واحدهای مجاز طلافروشی خریداری نخواهد شد.

نکته مهم دیگر آنکه، هر طلافروشی با صدور فاکتور، درواقع طلای خریداری‌شده را تضمین می‌کند. اهیمت این موضوع در این است که چون امکان تشخیص اصل یا تقلبی بودن طلای خریداری شده توسط خریداران وجود ندارد و کار راحتی نیست، طلافروش با صدور فاکتور به صورت کتبی اعلام می‌کند که مسئول اصل بودن طلا است و چنانچه زمانی غیر از این موضوع ثابت و مشخص شود که طلا تقلبی بوده است، مسئولیت آن بر عهده اوست و باید در برابر قانون پاسخگو باشد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها