کد خبر: ۵۴۰۳۴
۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
مرد کینه‌جو در تهران دست به جنایت زد و به ترکیه گریخت اما در آنجا هم دست از خلاف برنداشت و با همدستی دوستانش، دست به سرقت می زد.  

چهاردهم آبان سال گذشته به پلیس پایتخت اعلام شد که مردی در درگیری به قتل رسیده است. محل حادثه ساختمانی نیمه کاره در جنوب پایتخت بود و مقتول نیز کارگری بود که در آنجا کار می کرد. وی با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود که با انجام تحقیقات مشخص شد، ‌قاتل شناسایی شد.

وی محمد نام داشت و فامیل دور مقتول بود. از همان زمان تلاش برای بازداشت قاتل آغاز شد اما او فراری شده بود تا اینکه چند روز قبل، یکی از بستگان مقتول به صورت اتفاقی وی را در خیابان دید و با پلیس تماس گرفت. به این ترتیب متهم فراری دستگیر شد و صبح دیروز برای انجام تحقیقات به شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران انتقال یافت.

وی وقتی مقابل بازپرس محمد جواد شفیعی قرار گرفت، چنین گفت: مقتول نقش پستچی را بازی کرده و به خانه همسر برادرم رفته بود. او با تهدید چاقو به وی تجاوز کرده بود که برادرم وقتی در جریان این اتفاق قرار گرفت تا مرز سکته پیش رفت. تصمیم گرفتم هر طور شده مقتول را که از اقوام دورمان است پیدا کنم و از او انتقام بگیرم. قریب به ۳ ماه جست و جو کردم تا اینکه متوجه شدم او در یک ساختمان نیمه کاره کارگری می کند. به سراغش رفتم و در درگیری جانش را گرفتم.

وی ادامه داد: از آنجا که می دانستم پلیس به زودی دستگیرم می کند تصمیم گرفتم از ایران فرار کنم. به همین دلیل با پرداخت ۱۷ هزار دلار به قاچاقیان انسان، به ترکیه گریختم. در آنجا با چند نفر آشنا شدم و به صورت سریالی زورگیری می کردیم تا اینکه شنیدم پلیس ترکیه همدستانم را دستگیر کرده است. من هم از ترسم به ایران برگشتم و با هویت جعلی در یک ساختمان نیمه کاره کار می کردم اما از بخت بدم، یکی از اقوام مقتول، به صورت اتفاقی مرا در خیابان دید و لو رفتم.

این متهم پس از اقرار به جنایت، با قرار قانونی در اختیار ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار