کد خبر: ۵۳۹۰۳
۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰
گارناچو، ستاره آرژانتینی تیم فوتبال منچستریونایتد با این شادی گل‌ها به تیم ملی نمی‌رسد.

 یونایتد برای نخستین‌بار از اکتبر ۳بازی متوالی را در همه رقابت‌ها برده و از ژانویه۲۰۲۳ به این‌سو و در طول ۱۳ماه برای نخستین‌بار در هر یک از این بازی‌ها بیش از ۳گل به‌ثمر رسانده است.

به‌نظر می‌رسد اریک تن‌هاخ راه پیروزی در اولدترافورد را دوباره به‌یاد آورده باشد. پیروزی ۳ بر صفر بر وستهم و سرمربی سابق منچستریونایتد(دیوید مویز) برد باارزشی بود که با ۲گل گارناچو به‌دست آمد. مهاجم جوان آرژانتینی که برخلاف هموطنان خود طرفدار کریستیانو رونالدوست، باز هم شادی گل الگوی خودش را تکرار کرد اما این‌بار به ‌جای شادی گل «سیوووو»، به سبک رونالدو روی استندهای تبلیغاتی نشست. دی‌ماریا که مدافع سرسخت لیونل مسی است، به این بازیکن هشدار داده بود به‌جای تقلید شادی گل رونالدو بهتر است از مسی تقلید کند؛ البته این یک توصیه نبود، تهدید بود.

گارناچو به تیم ملی آرژانتین دعوت نمی‌شود چون آنجا باند مسی حضور دارد؛ جمعی متشکل از امیلیانو مارتینس، دی‌ماریا، دی‌پائول، اوتامندی، رومرو، پاردس و خود مسی. آنها غریبه‌ها را به جمع‌شان راه نمی‌دهند. مائورو ایکاردی، دیبالا و... به همین دلیل از تیم ملی دور ماندند یا زیاد فرصت بازی پیدا نکردند. ایگواین و لائوتارو مارتینس هم در مقاطعی مقصر اصلی جام ملی نبردن مسی قلمداد می‌شدند چون موقعیت‌هایی را در بازی‌های حساس از دست داده بودند. گارناچو فعلا باید خیال بازی در تیم ملی را از سر بیرون کند یا سبک شادی گلش را تغییر دهد. او از زمانی که از پست وینگر چپ به راست منتقل شده، عملکرد بهتری دارد. آمار گارناچو بعد از انتقال به پست وینگر راست: ۷بازی، ۴گل، یک‌ پاس‌گل و ۱۸خلق موقعیت.

دیوید مویز، سرمربی وستهم در خانه تیم‌های بزرگ مشکل دارد. او در ۱۷بازی به‌عنوان سرمربی میهمان در بازی‌های لیگ برتر در ورزشگاه خانگی منچستریونایتد در اولدترافورد بدون برد ماند (۴شکست و ۱۳تساوی). در تاریخ لیگ برتر، تنها در یک مورد، یک مربی بازی‌های بدون برد خارج از خانه بیشتری را در یک ورزشگاه در لیگ برتر تجربه کرده بود که او هم دیوید مویز بود؛ در خانه لیورپول با ۱۹بازی بدون برد در آنفیلد و ۱۸بازی بدون برد در خانه چلسی (استمفوردبریج).

راسموس هویلوند در تولد ۲۱سالگی خود به جوان‌ترین بازیکنی تبدیل شد که در ۴بازی متوالی در لیگ برتر برای منچستریونایتد گل می‌زند.

این پنجاهمین تجربه مربیگری تن‌هاخ در اولدترافورد به‌عنوان سرمربی منچستر بود. او ۷۲درصد این بازی‌های خانگی را با پیروزی به پایان رسانده است.

یکی از میان هویلند، کوبی ماینو و آلخاندرو گارناچو در ۸گل از ۹گل اخیر منچستریونایتد مشارکت داشتند.

منچستر حالا ۳کلین‌شیت در پریمیرلیگ در اولدترافورد به‌دست آورده: یک بر صفر مقابل ولورهمپتون، یک بر صفر مقابل لوتون و ۳ بر صفر مقابل وستهم.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها