کد خبر: ۵۳۹۰۰
۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۰
بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان، اخیراً اعلام کرده که قصد دارد چهار ارز دیجیتال مونرو (XMR)، مولتی چین (MULTI)، وای (VAI) و آراگون (ANT) را از لیست خود حذف کند. تصمیم برای حذف این توکن‌ها از لیست بایننس، به عنوان بخشی از فرآیند بررسی دوره‌ای این صرافی گرفته شده است.

بر اساس جدیدترین اطلاعیه بایننس، فرآیند حذف این رمزارزها از لیست این صرافی قرار است در ۲۰ فوریه، ساعت ۰۳:۰۰ بامداد (UTC) انجام شود. پس از آن، تمام جفت ارزهای معاملاتی مرتبط با این توکن‌ها، از جمله ANT/BTC، ANT/USDT، MULTI/USDT، USDT/VAI، XMR/BNB، XMR/BTC، XMR/ETH و XMR/USDT، دیگر در دسترس نخواهند بود. گزینه‌های سپرده‌گذاری و برداشت این توکن‌ها نیز به ترتیب از ۲۱ فوریه و ۲۰ می ۲۰۲۴ متوقف خواهند شد.

مونرو که به خاطر ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی خود شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر به دلیل استفاده بالقوه از آن در فعالیت‌های غیرقانونی، با اقدامات نظارتی مواجه شده است. در حالی که مونرو، ویژگی ناشناس بودن را به کاربران ارائه می‌دهد، همین ویژگی نگرانی‌هایی را در بین مقامات ایجاد کرده است.
مولتی چین، وای و آراگون هم اگرچه به اندازه مونرو شناخته‌شده نیستند، اما از نظر فعالیت توسعه‌ای، حجم معاملات و ثبات شبکه نتوانسته‌اند استانداردهای بایننس را برآورده کنند.
حذف این توکن‌ها از لیست بایننس، بر تعهد این صرافی به ایجاد و حفظ یک محیط معاملاتی قابل اعتماد برای کاربران خود تأکید می‌کند.
علاوه بر حذف جفت‌ ارزهای معاملاتی مونرو، مولتی چین، وای و آراگون از بازار اسپات، بایننس این جفت‌ ارزها را از پلتفرم معاملات مارجین، معاملات آتی و سرویس‌های دیگر نیز حذف خواهد کرد. در همین راستا، بایننس به کاربران توصیه کرده که موقعیت‌های معاملاتی باز خود را ببندند و دارایی‌های خود را برداشت کنند.
در زمان نگارش این خبر، مونرو با ثبت یک افت درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده قیمتی ۱۳۹ دلار معامله می‌شود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها