کد خبر: ۵۳۸۸۶
۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
پیش‌فروش بلیت‌ قطارهای تهران ـ کربلا برای نیمه دوم ماه شعبان با تخفیف حدود ۱۵ تا ۲۰ درصدی آغاز شد.

با آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه‌ زمانی 1 تا 22 اسفند (مسیرهای رفت تا تاریخ 1402/12/22 و مسیرهای برگشت تا تاریخ 1402/12/23)، از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 17 بهمن 1402، امکان خرید بلیت قطار از تهران به کربلا نیز فراهم شده است. 

بلیت‌های عرضه شده در اسفند ماه که مصادف با نیمه دوم ماه شعبان است، با تخفیف‌های 15 تا 20 درصدی همراه است.

متقاضیان اعزام به کربلا با قطار می‌توانند صرفاً از طریق سکوهای مجاز فروش اینترنتی بلیت خود را تهیه کنند. 

پیش‌فروش حضوری بلیت‌های این بازه زمانی از ساعت 13 روز سه‌شنبه 17 بهمن از طریق مراکز مجاز فروش حضوری و از میان بلیت‌های باقی مانده انجام می‌پذیرد.

شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، در پاسخ به تقاضاهای متعدد مردمی برای افزایش فروش اینترنتی بلیت قطارهای مسافری و جهت رفاه مردم و تسهیل خرید بلیت و پرهیز از ایجاد صف در مراکز فروش حضوری، راه آهن جمهوری اسلامی اقدام به برنامه ریزی جهت اولویت‌بخشی به پیش فروش بلیت‌ها به صورت اینترنتی کرده است.

قطار ایران ـ کربلا از تهران به صورت ترکیبی از تهران تا شلمچه آغاز می‌شود؛ زائران سپس طی مسیر 30 کیلومتری با اتوبوس تا بصره و سپس با قطار عراقی از بصره عازم کربلا می‌شوند. 

زمان طی مسیر این قطار 18 ساعت در خاک ایران خواهد بود؛ مدت 2 ساعت برای تشریفات گذرنامه زمان لازم است و سپس زائران 30 کیلومتر را با اتوبوس تا بصره سیر می‌کنند، بعد از آن به مدت 8 ساعت در قطار بصره تا کربلا خواهند بود.

اعزام قطار از تهران به کربلا فقط در روزهای شنبه انجام می‌شود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها