کد خبر: ۵۳۸۸۰
۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۴
شهردار منطقه ۱۲ اعلام کرد که در هماهنگی با مقام قضایی موانع ایمن سازی بازار مرتفع شده است.

وحیدرضا محمدی انارکی با حضور در صحن علنی شورای شهر در واکنش به گزارش عضو شورای شهر در خصوص وضعیت ایمنی بازار تهران گفت: عمده موضوعاتی که در بازار وجود دارد به علت تعدد دستگاه ها است بگونه ای که ۳۰ درصد بازار اوقافی است که باید سازمان اوقاف به تکلیف خود عمل کند. همچنین ۴۰ درصد بازار نیز در حوزه میراث فرهنگی  است و مابقی بازار نیز متاثر از مسائل میراثی است که باید هر اقدامی در بازار تهران با نظر میراث فرهنگی باشد.

وی با بیان اینکه در این مدت، اتفاقات خوبی رخ داده و ۳۴ سرای بازار و تیمچه و بالغ بر ۳۰۰۰  واحد تجاری ایمن سازی شدند، گفت: البته باید صنوف هم اقداماتی در این زمینه انجام دهند و فارغ از رابطه مالک و سرقفلی و... باید به ایمن سازی ملک خود اقدام کنند.

محمدی افزود: با اعتبارات جاری شهرداری امکان تحقق ایمن سازی بازار میسر نیست و بحران حل نمی شود و باید اعتباری بگذاریم و یک کار رقابتی شکل بگیرد تا ۳۴ سرا در حوزه ایمن سازی رقابت کنند.

وی با بیان اینکه داخل سراها و مجموعه ها مشکلی نیست و کسبه مکلف به ایمن سازی  هستند و دستور مراجه قضایی را هم گرفتیم، گفت: هیچ مانعی در ایمن سازی بازار وجود ندارد اما باید اعتبار و ردیف ایمنی برای بازار داشته باشیم و البته سهم شهرداری در ایمن سازی ۲۰ درصد است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها