کد خبر: ۵۳۷۷۹
۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰
مراسم هفتمین دوره دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) صبح امروز با حضور امیر سرتیپ صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد.

 امیرسرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در آئین هفتمین دوره دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) این نیرو، ضمن گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: تبیین دستاوردهای نظامی دفاع مقدس برای نسل جوان و انقلابی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اهمیت انتقال تجربیات دفاع مقدس به دانشجویان و نسل جوان گفت: امروز وظیفه داریم مفاهیم و تجربیات خود را به افرادی که جنگ را درک نکرده‌اند و فقط در مورد آن خوانده‌ و شنیده‌اند منتقل کنیم.

امیر سرتیپ صباحی فرد با اشاره به نقش آفرینی جوانان، دانشگاه‌ ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشورمان بعد از انقلاب اسلامی و مقایسه آن با دوران پیش از انقلاب، افزود: خودکفایی تجهیزاتی، اعتماد به نفس و تکیه بر دانش بومی از جمله دستاوردهای بی بدیل جمهوری اسلامی ایران در ۴ دهه اخیر است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با برشمردن اقدامات ارزنده این نیرو در حراست از مرزهای هوایی کشورمان، اضافه کرد: توانمندی بالای تجهیزات پدافندی کشورمان در رصد و شناسایی پرنده های بیگانه به صورت شبانه روزی و با ذکاوت و هوشیاری بالا در حال انجام است.

امیرسرتیپ صباحی فرد با تاکید بر ضرورت به‌ کارگیری اساتید نخبه در دانشگاه پدافند، گفت: رکن پیشرفت قدرت نظامی کشور، دانشگاه‌ های نظامی در تراز انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در زمینه کارگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی و فنی جزو دانشگاه‌ های برتر در سطح کشور است، تصریح کرد: دانشگاه پدافند از جمله دانشگاه‌ های ممتاز کشور است و نوید آینده‌ای درخشان و تحولی عظیم در مجموعه پدافند را می‌ دهد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها