کد خبر: ۵۳۷۷۸
۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰
سرمربی پیشین مس رفسنجان، با حضور در ویژه برنامه جام ملت‌های آسیا، اعتبار پیروزی برابر ژاپن را متوجه امیر قلعه‌نویی دانست.

الهامی که در کنار خداداد عزیزی برای تحلیل برد ایران در این برنامه حضور داشت، حرف‌هایش را اینطور آغاز کرد: ما در فوتبال ایران در چند سال گذشته افتخار خاصی نداشتیم و شاید این مسئله باعث شده که با توجه به تنگ بودن فضای کار و حضور مربیان خارجی، مربیان ایرانی برای پیشرفت یکدیگر همدیگر را به جلو هل ندهند. درحالی که موفقیت تیم ملی و مربی ایرانی اعتبار ما را در قاره آسیا بالاتر خواهد برد. ما می‌توانیم در آسیا مربی لژیونر داشته باشیم و با توجه به اینکه به اعتقاد من بهترین مربیان دنیا و آسیا، ایرانی هستند؛ قطعا این مسئله در بازار کار ما تاثیر خواهد گذاشت.

الهامی گفت: پیش‌بینی ما این نبود که ایران، ژاپن را ببرد؛ من خودم بیننده برنامه شما بودم و در هنگام پیش‌بینی نتیجه نوبت به هرکسی که می‌رسید، مکث می‌کرد و در نهایت نتیجه را به سود ژاپن پیش‌بینی می‌کرد. اما دیروز تیم ما فوق‌العاده بازی کرد. به نظر من ایران در مقابل ژاپن همانطور بازی کرد که امیر قلعه‌نویی در ارائه آن استاد است. استفاده از توپ‌های بلند با ابزاری که در اختیار دارد. همان مدلی که با آن توانستیم با آن از پس ژاپن بربیاییم. امیدوارم این پیروزی که مقدمه‌ای بر بردهای بعدی است، باعث شود باور بیشتری نسبت به مربیان ایرانی شکل بگیرد. همچنین مطمئن هستم مربیان ایرانی از این پس بیشتر هوای یکدیگر را خواهند داشت.

الهامی ادامه داد: همان‌طور که گفتم، این برد را متعلق به خودم و البته همه فوتبال ایران می‌دانم و از آقای قلعه‌نویی بابت اینکه نقش اصلی را در رقم زدن این پیروزی داشتند تشکر می‌کنم. امیدوارم ما این فرهنگ را از فوتبال اروپا یاد بگیریم؛ همان‌طور که یورگن کلوپ و پپ گواردیولا مدام به هم انرژی می‌دهند و یکدیگر را بزرگ‌تر می‌کنند؛ ما هم در همین مسیر پیش برویم و سعی کنیم باعث پیشرفت هم بشویم. این مسئله مهمی در فوتبال ماست. ضمن اینکه امیدوارم با این پیروزی بزرگ و نشان دادن پتانسیل تیم ملی، مسئولان نیز توجه بیشتری به فوتبال بکنند.

الهامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: هیچ چیزی غیر از فوتبال نمی‌تواند باعث شادی انبوهی از مردم بشود و به همین دلیل رشته فوتبال رسیدگی بیشتری می‌خواهد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار