کد خبر: ۵۳۶۹۰
۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۵
پیشکسوت فوتبال گفت: بازیکنان ما بازی بسیار منطقی و با برنامه‌ای را برابر ژاپن انجام دادند. البته حضور بازیکن باکیفیتی همچون سردار آزمون در پیروزی تیم بی‌تاثیر نبود.

در ارزیابی بازی ایران و ژاپن در مرحله یک چهارم بازی‌های جام ملت‌های آسیا، اظهار کرد: بازی سنگینی بود و تمام تیم‌ها با قدرت در این جام ظاهر شدند. همه می‌دانستند که فوتبال ژاپن از آسیا فراتر رفته و در بازی‌های مقدماتی که قبل از شرکت در این جام انجام داد نشان داد که تیم باکیفیت و خوبی است اما با این وجود ما از بازیکنان باکیفیت و خوبی برخورداریم که در تیم‌های معتبر اروپایی بازی می‌کنند. بازیکنان ما بازی خوب و منطقی را به نمایش گذاشتند و در فاز دفاعی ژاپن را به خوبی کنترل کردند. با این که در نیمه اول از ژاپن عقب افتادیم اما چون آنالیز خیلی خوبی از این تیم داشتیم توانستیم این تیم را کنترل و برای خودمان موقعیت درست کنیم.

وی افزود: نیمه دوم بازی کاملا در اختیار تیم ایران بود و ژاپن حرفی برای گفتن نداشت. همه می‌دانستند که اگر برابر ژاپن به برتری برسیم مشکلی برای راهیابی به فینال نخواهیم داشت.

منافی ادامه دهد: بازیکنان ما بازی بسیار منطقی و با برنامه‌ای را برابر ژاپن انجام دادند. البته حضور بازیکن باکیفیتی همچون سردار آزمون در این دوره از بازی‌ها به تیم ما خیلی کمک کرد. هر چند گل نزد اما با پاس گل‌هایی که ایجاد کرد سبب شد تا موقعیت گل برای تیم درست کند همان طور که در این دیدار نیز پاس باکیفیتی را برای محبی به وجود آورد.

این پیشکسوت فوتبال خاطرنشان کرد: در این بازی بازیکنان با تمام وجود بازی کردند که جا دارد به امیر قلعه نویی و کادر فنی او تبریک بگویم که توانستند این بازی سنگین را با پیروزی به پایان برسانند.

وی گفت: قطر حریف ایران در نیمه نهایی است، البته هر بازی شرایط خاص خود را دارد و هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست، همان طور که هیچ‌کس انتظار نداشت که ایران ژاپن را شکست دهد. قشنگی فوتبال به همین چیزهاست بنابراین تصور می‌کنم فینال جام ملت‌ها اگر مشکلی ایجاد نشود و در نیمه نهایی برنده دیدار باشیم بین ایران و کره برگزار شود.

وی گفت: ژاپن تیم ما را به خوبی آنالیز کرده بود و اکثر حملات ژاپن از سمت راست که رامین رضاییان بود، صورت گرفت. رضاییان در فاز هجومی خیلی خوب است اما در فاز دفاعی ضعف دارد. حتی گلی که خوردیم از طرف رضاییان و کنعانی‌زادگان بود. به هر صورت نسبت به بازی‌های قبل، خط دفاع تیم بسیار منسجم و خوب عمل کرد  و این بازی یکی بهترین بازی‌های ایران بود.

منافی در پایان تصریح کرد: از بازیکنان بسیار خوب و تاثیرگذاری برخورداریم به طوری که سردار آزمون امروز در خط جلو خیلی جنگید و یکی از بازیکنان تاثیرگذار و خوب تیم در بازی با ژاپن بود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها