کد خبر: ۵۳۶۰۵
۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
درست است که تمایز قائل‌شدن بین گران‌شدن کالاها و گرانفروشی به‌خاطر نوسانات قیمت‌ها دشوار است، اما واقعیت این است که عده‌ای دائما از این آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و با گرانفروشی قصد سود بیشتر به هر قیمتی را دارند.

 از جمله آنها، کسب‌وکارهای اینترنتی هستند که طی سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته‌اند و حالا دیگر به‌عنوان فروشگاه‌های اینترنتی نامیده می‌شوند. فعالیت این کسب‌وکارها روزبه‌روز گسترش یافته تا جایی که اکنون در فضای ناامن اقتصادی و گرانی‌ها برخی فروشگاه‌های اینترنتی از فرصت استفاده می‌کنند و قیمت‌کالاهای موجود در انبارهای خود را بسیار افزایش می‌دهند که از قیمت واقعی آن بسیار دور می‌شود و این موجب ایجاد جو سنگینی در بازار شده و به این شکل حباب قیمتی و افزایش خیالی قیمت صورت می‌گیرد.

این درحالی است که مردم اعتماد زیادی به این فروشگاه‌ها دارند و برخی به‌دلیل کسری زمان، اکثر خریدهای خود را از طریق این فروشگاه‌ها انجام می‌دهند. در بسیاری مواقع قیمت‌ها به شکلی تعیین می‌شوند که تأثیر بسیار زیادی در بازار دارند و باعث تکان قیمت‌ها در بازار می‌شوند و به‌اصطلاح حبابی را در این بخش تشکیل می‌دهند. مردم هم گاهی بدون توجه به افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها، پول اضافه پرداخت می‌کنند و حواسشان نیست که دارند جیب گرانفروشان را پر می‌کنند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار