کد خبر: ۵۳۵۲۵
۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۲
رییس جمهور گفت: ضمن هماهنگی میان استاندار هرمزگان، رئیس سازمان منطقه آزاد قشم و وزیر راه و شهرسازی پیگیر تکمیل پل خلیج فارس هستیم تا جزیره قشم به سرزمین اصلی متصل شود.

سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری کشورمان امشب در آیین تحویل 14000 واحد مسکونی و اهدای 11000 قطعه زمین در مرکز هرمزگان اظهار کرد: حضور اعضای خانواده در این جلسه بسیار دلنشین و زیبا است و بچه‌ها شادابی خاصی به این جلسه بخشیده اند.

وی از این جهت که این جلسه مسرت بخش و سرور آفرین با موضوع مسکن گرد هم آمده اند، ضرورت توجه بیش از پیش دولت به تأمین آن برای عموم مردم را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از 20 هزار مسکنی که باید در این مقطع در این استان تحویل می شد، 6 هزار واحد قبلا تحویل و 14 هزار واحد نیز این بار تحویل می‌شود و امیدواریم واگذاری 11 هزار قطعه زمین جدید نیز با قوت پیگیری شود.

دو شهر ساحلی در هرمزگان بناگذاری شد

رییس جمهور اقدامات در حال انجام برای شهرهای جدید ساحلی را با نام های شهر ساحلی خلیج فارس و شهر ساحلی مکران را اقداماتی نتیجه بخش برشمرد و گفت: ما در هرمزگان با یک موفقیت قابل شکرگزاری به درگاه خدا بواسطه تلاش استاندار و مسؤولان مواجهیم و ما هرچه در سفر اول تصویب کرده ایم، اکنون به ثمر رسیده و بخش کمی از آن در دست اقدام است.

رییسی ادامه داد: در بخش بهداشت و درمان، آبرسانی و جاده نیز کارها به خوبی پیگیری شده و رضایت خدای متعال نیز با رضایت مردم صورت خواهد گرفت.

وی آرامش حاصل از خانه دار شدن را منجر به نشاط اجتماعی دانست و گفت: این نشاط منجر به کار و تلاش بیشتر برای کشور خواهد شد و لذا بر این باوریم که اگر می خواهیم اقتصاد در حوزه های مختلف را شکوفا کنیم باید مشارکت مردم در همه زمینه ها جلب شود.

رییس جمهور با اشاره به ساخت پل خلیج فارس و جلسه ویژه ای برای این منظور با عادل پیغامی، مهدی دوستی و مهرداد بذرپاش در این باره، عنوان داشت: برای این 1800 متر در حال بررسی برای فعال ساختن این موضوع هستیم و ممکن است افرادی فکر کنند که مگر می شود! اما منطق ما منطق «ما می توانیم» است.

رییسی گفت: برخی تحریم ها را بهانه کار نکردن ساخته بودند اما به گفته و تجربه کارگری که امروز در کشتی سازی دیدیم، با همت جمعی و خواستن عمومی، تحریم ها خنثی شد و امروز بیش از 600 واحد تولیدی در همین استان به شکوفایی رسیده و از رکود خارج شده و امام خمینی به ما آموختند که شرط موفقیت در توکل به خدا و اعتماد به نفس و اعتماد به داشته ها است.

وی همچنین گفت: دشمن دنبال ناامید ساختن است اما ما امیدواریم و معتقدیم که نیروهای دلداده به انقلاب با امیدواری کار را دنبال می کنند و باهمت کارهای مفیدی را رقم خواهند زد و آنهایی که منتظر بیگانه برای حل مشکلات هستند، بدانند بیگانگان مشکلی را از کسی در این دنیا رفع نکرده اند و تجربه نشان می دهد که گره ها باید به دست توانایی جوانان این کشور گشوده شود.

رییس جمهور راهکار حل مشکلات را در درون کشور دانست و گفت: حل مشکلات به همت عمومی وابسته است و رفع دغدغه مسکن مردم نیز که تاکنون گام های خوی برای آن برداشته شده، به همت عمومی ما وابسته است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها