کد خبر: ۵۳۳۹۹
۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
اینطور که به‌نظر می‌رسد ملی‌پوشان نباید تعارف قلعه‌نویی را چندان جدی بگیرند.

در شرایطی که خیلی‌ها عقیده دارند جام ملت‌های آسیا آخرین شانس نسل فعلی تیم ملی برای کسب یک افتخار بزرگ است و حتی برخی خبرگزاری‌های خارجی هم دقیقا از همین تعبیر استفاده کرده‌اند، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی با سوریه جملات تامل‌برانگیزی به زبان آورد. سرمربی تیم ملی با تمجید از بازیکنانش گفت: «تیم فعلی با بهترین کیفیت توانایی ادامه دادن تا جام‌جهانی بعدی را هم دارد. اگر آمار دوندگی و کیفیت فنی بازیکنانی را درنظر بگیریم، نفراتی مثل کریم انصاری‌فرد و امید ابراهیمی به‌عنوان ۲بازیکن مسن، بهترین عملکرد را داشته‌اند.»

اظهارات قلعه‌نویی در حالی است که همین حالا هم تیم ملی با میانگین سنی۲۸.۶، یکی از مسن‌ترین تیم‌های جام ملت‌های آسیا به‌شمار می‌رود و بسیاری از منتقدان انتظار داشتند قلعه‌نویی مجموعه جوان‌تری را با خودش به دوحه ببرد. خود او بعد از انتصاب به‌عنوان سرمربی تیم ملی، از پیر بودن تیم در جام‌جهانی ۲۰۲۲انتقاد کرد اما نه‌تنها همان تیم را به جام ملت‌ها آورد، بلکه حالا دورنمایش این است که با همین تیم به جام‌جهانی۲۰۲۶هم برود!

هرچند ادامه حضور خود امیر روی نیمکت تیم ملی هم بستگی به نتایجی دارد که او در قطر می‌گیرد اما به‌طور کلی به‌نظر می‌رسد اظهارات قلعه‌نویی را باید تلاش او برای روحیه دادن به بازیکنان دانست، وگرنه حتما خود امیر بهتر از هر کس دیگری می‌داند بازیکنانی مثل شجاع خلیل‌زاده، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، کریم انصاری‌فرد و... حتی به انتخابی جام‌جهانی بعدی هم نخواهند رسید. با این حال اگر ادعای امیر درست و دقیق باشد و این بازیکنان به جام‌جهانی۲۰۲۶بروند، ایران در آن تورنمنت تیمی خواهد داشت که میانگین سنی‌اش تقریبا ۳۲سال خواهد بود!

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها