کد خبر: ۵۳۳۱۳
۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۶۳ سارق حرفه‌ای در تهران خبر داد.

 سردار علی ولی‌پور گودرزی در حاشیه اجرای طرح برخورد با سارقان که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس آگاهی تهران بزرگ به اجرا درآمد، گفت: در راستای رسیدگی به شکایات و مطالبات مردمی در خصوص موضوع سرقت، طی سه روز گذشته، مرحله جدیدی از طرح برخورد با سرقت با محوریت برخورد با سارقان خشن در سطح پایتخت به اجرا درآمد و در جریان آن همکاران من موفق شدند که ۶۳ سارق و زورگیر حرفه‌ای و سابقه‌دار را شناسایی و دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح با سارقان منازل، زورگیران، افراد قاپ‌زن و ... برخورد شد، گفت:‌ در میان دستگیرشدگان ۲۶ نفر سارق منزل هستند که در قالب ۹ باند اقدام به سرقت از منازل شهروندان کرده بودند. این افراد در عملیات‌های جداگانه دستگیر شدند و کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه آنان مقادیر قابل توجهی از اموال مسروقه شامل طلا و جواهر، ساعت‌های گرانقمیت، لوازم خانگی و ... به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیارد تومان را کشف و ضبط کردند.

ولی‌پور گودرزی با بیان اینکه ۳۷ سارق زورگیر و قاپ‌زن نیز در این طرح دستگیر شدند، گفـت: با اجرای این طرح  ۲۵۵ دستگاه انواع گوشی مسروقه کشف و ضبط شد که ارزش ریالی آن بالغ بر دو میلیارد تومان است. همچنین به صدها پرونده سرقت نیز رسیدگی شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان دستگیرشده در این طرح به بیش از صدها فقره سرقت معترف شدند، گفت: تاکنون بیش از ده‌ها تن از شکات و مالباختگان اموال خود را شناسایی کردند. همچنین فرآیند شناسایی دیگر مالباختگان و تحویل اموال مسروقه به مالکانشان نیز در دستورکار قرار دارد.

به گفته وی برخی از متهمان دستگیر شده در اجرای این طرح با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، برای کشف دیگر جرائم و شناسایی سایر شکات و همچنین دستگیری مالخران اموال مسروقه در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند. برخی دیگر نیز پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره اینکه این سارقان بیششتر در چه مناطقی دست به سرقت زده بودند، گفت: تقریبا می‌توان گفت که آنان در اکثر مناطق مرتکب جرم شده بودند، اما فراوانی پرونده‌ها تاکنون در محدوده‌های شمال، شمال شرق و غرب تهران بیشتر است. 

ولی‌پور گودرزی همچنین درباره زمان وقوع سرقت از منازل نیز گفت: آمارهای ما از وقوع سرقت نشان می‌دهد که سرقت از منازل بیشتر در بازه زمانی بین ساعات ۱۹ تا ۲۳ رخ می‌دهد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره استفاده از پابند الکترونیک برای کنترل مجرمان نیزگفت:‌ به زودی طرح کنترل مجرمان با پابند الکترونیک با دستور فرمانده فراجا اجرا می‌شود که این اقدام هم در پیشگیری از وقوع جرایم بازدارنده است و هم اقدامی موثر در دستگیری متهمان در کمترین زمان ممکن است. همانطور که پیشتر نیز اعلام شده است، این طرح برای مجرمان حرفه‌ای با بیش از چهار فقره سابقه اجرا خواهد شد و زیرساخت‌های آن نیز فراهم شده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت همچنین از برخورد قاطع پلیس با قاپ‌زنی و زورگیری‌ خبر داد و گفت: به محض اینکه مأموران این دسته از مجرمان را رویت کنند با رعایت قانون بکارگیری سلاح با آنها برخورد خواهند کرد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار