کد خبر: ۵۳۳۰۰
۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰
 رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی پایتخت از شناسایی و دستگیری ۶۳ سارق سابقه دار طی ۷۲ ساعت گذشته خبر داد و گفت: ارزش اموال مکشوفه از آنها بیش از یک هزار میلیارد ریال است.

سردار علی ولی‌پور گودرزی روز سه‌شنبه در این خصوص به خبرنگاران اظهار کرد: همکارانم طی سه روز گذشته طرح برخورد با سارقان خشن که اقدام به زورگیری و سرقت به عنف منازل را انجام می‌دادند را در مناطق مختلف پایتخت به اجرا گذاشتند.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی ۶۳ سارق حرفه‌ای خشن و دارای سابقه شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته سردار گودرزی، این دستگیری‌ها از طریق تعامل با دستگاه‌ قضایی انجام شد و متاسفانه باید گفت که برای برخی از این سارقان، سرقت از منزل تبدیل به شغل شده اما برخورد قاطع با آنها به ویژه در صحنه جرم در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد: به زودی طرح کنترل مجرمان با پابند الکترونیک با دستور فرمانده فراجا اجرا می‌شود که در رابطه با این سارقان و مجرمان حتما بازدارنده است چرا که می‌توانیم از این طریق آنها را رصد کنیم تا پیشگیری از جرم انجام شود.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: این طرح برای کنترل مجرمانی که بیش از چهار فقره سرقت داشتند اجرایی می‌شود و زیرساخت‌ها در این زمینه فراهم شده است.

وی محدوده سرقت منازل را بیشتر در شمال، شمال شرق و غرب تهران معرفی کرد و افزود: بیش از یک هزار میلیارد ریال از اموال کشف شده است؛ تعدادی از این افراد زورگیر و قاپ زن و بقیه سارق منزل بودند اما مطمئن باشید برخورد قاطع با این افراد در صحنه جرم با استفاده از قانون بکارگیری سلاح خواهیم داشت.

سردار ولی‌پور گودرزی در مورد زمان سرقت‌ها در تهران هم اضافه کرد: هر ساعت از شبانه روز به ویژه از ساعت ۷ تا ۱۱ شب بیشتر سرقت از منازل انجام می‌شود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها