کد خبر: ۵۳۲۶۴
۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۰
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت، قهرمانی نیم‌فصل برای او و کادرش هیچ اهمیتی ندارد، چون قهرمان لیگ در پایان مسابقات مشخص خواهد شد.

 جواد نکونام در حاشیه تمرین امروز (دوشنبه) تیم فوتبال استقلال در مورد لغو اردوی خارجی این تیم و وضعیت نقل‌وانتقالاتی آبی‌پوشان اظهار داشت: توضیحاتی در مورد وضعیت تیم استقلال می‌دهم تا هواداران مطلع شوند، چرا که آنها مالک و صاحب اصلی باشگاه استقلال هستند، آنهایی که در گرما و سرما تیم را حمایت می‌کنند. قطعاً اگر در نیم‌فصل اول تیم توانست قهرمان شود که برای من و کادرم هیچ اهمیتی ندارد، چون قهرمان آخر فصل مشخص می‌شود، به خاطر حضور هواداران و بازیکنان بود. در ابتدای فصل هم گفتم اگر 13 بازیکن داشته باشم کارمان را کرده و زحمت‌مان را می‌کشیم.

بیانیه امروز دوستان نشان داد منتظر هستند همین جا سر ما را ببرند
وی در ادامه یادآور شد: برخلاف صحبت‌هایی که یکسری از دوستان مطرح کردند و گفتند اگر تیم چهاردهم هم بشود، برای ما مهم نیست، اما بیانیه امروزشان نشان داد که اینها منتظر هستند همین جا سر ما را ببرند. اتفاقاتی که افتاد این را نشان می‌دهد. اینها نامه‌ای از هیئت مدیره گرفتند که هر زمان خواستند سرمربی را اخراج کنند و هنوز هم هر جا می‌روند این نامه را با خود این ور و آن ور می‌برند. با وجود تمام این مسائل اما هواداران و بازیکنان استقلال نشان دادند لیاقت صدرنشینی را دارند.

از روز اول فقط دعوا داشتیم و مشکلات!
«آن توجه و نگاهی که می‌بایست به باشگاه بزرگ استقلال باشد باید همه داشته باشیم.»، سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان این جمله یادآور شد: موفقیت تیم استقلال در نیم‌فصل فقط به خاطر بازیکنان و هواداران بود و لطفاً کسی چیزی را به نام خودش ثبت نکند، چون هیچ کمکی به ما نشد. ما از روز اول فقط دعوا داشتیم و مشکلات! بازیکنان برای پول‌شان اعتصاب می‌کردند، اما می‌گفتند «چون اعتصاب کردید، پولی نمی‌دهیم!». از اول فقط لج و لجبازی بود، آنهم برای اینکه قدرت‌شان را نشان دهند.

از ابتدا گفتم گفتم اگر بازیکنان نگیریم برای اردو به خارج از کشور نمی‌روم
نکونام در مورد لغو اردوی این تیم در امارات نیز خاطر نشان کرد: بعد از بازی آخرمان در لیگ در تهران به صورت علنی گفتم اگر بازیکنان نگیریم برای اردو به خارج از کشور نمی‌روم. قرار نبود از ابتدا اردو برگزار شود. بعد از آن من پیشنهاد برگزاری دو بازی دوستانه را دادم و قرار شد به اردو برویم، اما وقتی بازیکن نگرفتیم چرا باید اردوی خارجی داشته باشیم؟! بعد از آن جلسه‌ای با مدیرعامل داشتیم و من در مورد اردوی خارجی پیشنهادهایی دادم، اما بازیکنی جذب نشد.

به بازیکن نیاز داریم نه اردوی خارجی!
وی در مورد برپایی اردوی خارجی همچنین تصریح کرد: برپایی اردو به تیم کمک می‌کند، اما این منوط به آن بود که بازیکن بگیریم. تیمی که دو سال است با هم بازی می‌کند و بازیکنانی که همدیگر را می‌شناسند، نیاز به اردو ندارد. وقتی بازیکن جدید است که باید در تیم بیاید و با رفتار، اخلاق، تاکتیک و شرایط تیم آشنا شود، اردو برگزار می‌شود، وگرنه ما نیاز به اردو نداشتیم. آنقدر که نیاز به بازیکن داریم به اردو نیاز نداریم.

تا دیروز منتظر اتفاقات خوب بودم اما خبری نشد
سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: از دوشنبه هفته قبل که جلسه اول صحبت‌ها بود تا دیروز صبر کردم تا اتفاقات خوب بیفتد و این اتفاقات نیفتاد. دو لیست دادم و بعد از آخرین بازی به استراحت رفتم و گفتم چه بازیکن‌هایی را می‌خواهیم. اینکه بازیکن گرفته نشده است، پروسه‌اش را نمی‌دادم، اما چند نامه مثلاً به باشگاه سپاهان نامه زدند و من دیدم و آنها  گفتند که مخالف این انتقال هستیم. مثلاً یک تیم می‌خواهد رونالدو را بخرد بعد مسئول باشگاه النصر می‌گوید که فقط نامه زدند و قطعاً جواب نمی‌دهند، اما اگر تیمی که می‌خواهد با چک و پول نقد برود، شرایط فرق می‌کند و باید مذاکره شود. سپاهان بازیکن عراقی را می‌خواهد، به همین خاطر بلند شدند به آنجا رفتند، اما ما نشستیم و می‌گوییم این بازیکن نمی‌آید!

مدیرعامل باشگاه گفت قلی‌زاده و جهانبخش را بگیریم!
نکونام تأکید کرد: یک سؤال بپرسم؟ ایشان خودشان (مدیرعامل باشگاه استقلال) گفتند که برویم قلی‌زاده و جهانبخش را بگیریم که تعجب کردم و گفتم پول دارید؟! گفتند باید دو ستاره بگیریم و  موافقت کردم. گفتم ابتدای فصل با آنها صحبت کردم و گفتند به ایران نمی‌آیند، اما الان صحبت‌ها را انجام بدهید و در لیست گذاشتم. دو بازیکنی که در لیست اول من هستند و به قول دوستان کهکشانی هستند، در لیگ ایران بازی می‌کنند. اگر اینها را ابتدای فصل می‌گرفتند که مشکلی نداشتیم. باز هم تکرار می‌کنم بازیکنانی بودند که حداقل قابل مذاکره بودند.

ما یکی از باشگاه‌های بزرگ ایران هستیم و باید بازیکن بزرگ بگیریم
وی ادامه داد: یک بار با این بازیکنان لژیونر بنشینند و صحبت کنند. آخر سر می‌گویند نمی‌آیند، اما این زحمت را هم به خود ندادند. به جای آن لیست را بیرون دادند که نکونام این و آن را خواسته و این غیرمعقول است. استقلال تهران، باشگاه به این بزرگی که دو بار قهرمان آسیا شده است باید چه بازیکنی جذب کند؟ رئال مادرید از کجا بازیکن می‌خرد؟ از بهترین‌های اروپا؛ چرا که بهترین تیم لالیگاست. نمی‌رود لیست مازاد از لالیگا بازیکن بخرد. ما یکی از باشگاه‌های بزرگ ایران هستیم و باید بازیکن بزرگ بگیریم. مگر تیم‌های دیگر نمی‌گیرند؟ اول فصل هم لیست دادم و شما نگرفتید. وسط فصل گفتید ستاره می‌گیریم و سقف را سوراخ می‌کنیم؛ پس چه شد؟

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار