کد خبر: ۴۲۸
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
وزیر انرژی اتریش با اشاره به وابستگی ۸۰ درصدی کشورش به گاز روسیه گفت تحریم گاز این کشور در حال حاضر ممکن نیست.
به گزارش جدید پرس:

 لئونور گوسلر، وزیر انرژی اتریش در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: تحریم واردات گاز طبیعی از روسیه در حال حاضر برای اتریش غیرممکن است.  

وی گفت:«اتریش 80 درصد وابسته به گاز روسیه است. بنابراین تحریم گاز این کشور در حال حاضر برای ما ممکن نیست، همان‌طور که برای سایر کشورها هم امکان ندارد. ماهیت تحریم‌ها این است که به ما اجازه دهد ماندگارتر از ولادیمیر پوتین باشیم. اما این کار بدون گاز غیرممکن است».

اتحادیه اروپا در اوایل همین ماه اعلام کرد قصد دارد تا 2027 واردات گاز از روسیه را به صفر برساند. این تصمیم به‌دنبال ایجاد یک مکانیسم پرداخت جدید براساس روبل توسط روسیه در بحبوحه تحریم‌های غربی صورت گرفت. اتریش همچنین یک مکانیسم اضطراری برای مدیریت عرضه گاز با هدف کاهش وابستگی به روسیه به‌راه انداخته‌است. اما طبق گفته گوسلر، اروپا تا 2027 نمی‌تواند واردات گاز از روسیه را متوقف کند.

گوسلر با اشاره به این‌که تمام اقدامات زمان‌بر هستند:«گفت این اتفاق یک‌شبه نمی‌افتد و اگر بخواهیم صادق باشیم، 2027 هم بسیار بلندپروازانه است. هر طرحی برای توقف واردات گاز روسیه 3 ستون دارد: اول کاهش مصرف گاز با جایگزین کردن سیستم‌های گرمایش گازی و استفاده از برق پاک است. دوم افزایش تولید داخلی با توسعه تولید هیدروژن و بایوگاز و سوم پیدا کردن کشورهای جدیدی برای عرضه گاز».

وی تاکید کرد:«در صورت توقف واردات گاز از روسیه، تنها با کاهش دودرجه‌ای گرمایش خانه‌ها مواجه نیستیم، بلکه مسئله ما کاهش تولید، بیکاری و فقر است و در این شرایط نمی‌توانیم بیشتر از پوتین دوام بیاوریم».

گوسلر با اشاره به این‌که مقامات باید هر اقدام ممکنی را برای توقف گاز روسیه انجام دهند گفت:«هر توربین بادی نشانه‌ای از آزادی و استقلال بیشتر از روسیه است. اتریش همین حالا هم بخشی از گاز خود را از نروژ وارد می‌کند و می‌تواند این زنجیره عرضه را به گاز طبیعی مایع از پایانه‌های هلند، ایتالیا و آلمان هم گسترش دهد».

انتهای پیام/

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها