کد خبر: ۲۵۴۲۷
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰
هیوندای اولین فناوری پیشرفته e-Corner خود به نام حرکت خرچنگی (crab-walking) را معرفی کرد که با استفاده از آن چرخ های اتومبیل تا ۹۰ درجه می چرخد و به راحتی این امکان به وجود می آید که خودرو نسبت به راستای اتاق خود، به طور عمودی حرکت کند که برای پارک دوبل مثل یک معجزه است.
به گزارش جدید پرس:

ویدیوی منتشر شده توسط این خودروساز کره جنوبی، یک هیوندای آیونیک ۵ جدید برقی را نشان می‌دهد که چرخ‌های خود را می‌چرخاند و به صورت عمود حرکت می کند. به نظر می رسد ویژگی این حرکت چرخ ها یکپارچه است و چرخ ها به طور همزمان بدون ایجاد فشار می چرخند. پس از پارک کردن خودرو، چرخ‌ها به حالت معمول خود برمی‌گردند.

در این ویدیو انواع حالت های رانندگی با استفاده از این فناوری نشان داده شده است. خودرو همچنین می‌تواند یک چرخش ۳۶۰ درجه عالی را بدون اشغال فضای بیشتر از اندازه خودرو انجام دهد.

فناوری شگفت‌انگیز پارک دوبل حرفه‌ای هیوندای/ عکس

این ویدیو همچنین رانندگی مورب (diagonal driving) را معرفی کرد که هر چهار چرخ را در یک جهت در ۴۵ درجه می‌چرخاند که از برخورد با موانع یا وسایل نقلیه در جاده جلوگیری می‌کند.

دورزدن چرخشی (Pivot turn) نیز در این ویدیو معرفی شده است که به راننده اجازه می‌دهد هر نقطه‌ای را برای محور مرکزی انتخاب کند تا خودرو را بر اساس آن بچرخاند، مانند کشیدن یک دایره با استفاده از پرگار.

رئیس موسسه فناوری هیوندای موبیس (Mobis) گفت: «ما در حال ایده‌آل سازی سیستم e-Corner هستیم تا هر نیاز حرکتی خودرو را در آینده برآورده کند.»

فناوری شگفت‌انگیز پارک دوبل حرفه‌ای هیوندای/ عکس

فناوری crab-walking در جدیدترین مدل هامر جنرال موتورز که در سال ۲۰۲۰ رونمایی شد نیز به چشم می خورد. این سیستم به چرخ‌های جلو و عقب اجازه می‌دهد در سرعت‌های پایین با هدایت زاویه چرخ ها به صورت مورب در اطراف موانع حرکت کنند.

می توان امیدوار بود با پیشرفت این فناوری ها، رانندگی بیش از پیش راحت و لذت بخش شود.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها