کد خبر: ۲۵۲۰۴
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۰
با اعلام باشگاه استقلال، فیفا طی نامه‌ای به این باشگاه رسما بسته شدن پرونده آندره‌آ استراماچونی را اعلام کرد تا با تمام اتفاقات تلخ در چند وقت اخیر، ماجرای این مربی ایتالیایی و استقلال تمام شود.
به گزارش جدید پرس:

بالاخره پرونده مربی ایتالیایی سابق باشگاه استقلال بسته شد و فیفا طی ایمیلی به این باشگاه اعلام کرد که این پرونده به طور کامل بسته شده است و استقلال دیگر به آندره‌آ استراماچونی بدهکار نیست.

باشگاه استقلال در این رابطه نوشت: پس از تلاش‌ها و پیگیری‌های حجت کریمی سرپرست مدیر عاملی باشگاه استقلال و همکاران ایشان، چندی پیش مطالبات آندره‌آ استراماچونی و سایر هزینه‌های جانبی این پرونده پرداخت شد. امروز نیز فیفا طی نامه‌ای به باشگاه استقلال رسما بسته شدن پرونده این مربی را اعلام کرد و به این ترتیب موضوع استراماچونی به طور کامل پایان یافت.

این پرونده در حالی بسته شد که نگرانی‌هایی در ارتباط با حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا به علت دیرکرد در پرداخت مطالبات سرمربی سابق آبی‌ها وجود دارد و بسیاری از مدیران فوتبال ایران شانس چندانی را به علت این مساله برای حضور استقلال در آسیا قائل نیستند. البته نتیجه نهایی اعلام حضور یا غیبت استقلال در آسیا خرداد ماه اعلام می‌شود.

استراماچونی در فصل ۹۸-۹۹ و در دوره مدیریت امیرحسین فتحی به استقلال ملحق و جانشین وینفرد شفر (و در مقطعی فرهاد مجیدی) شد و توانست در نیم فصل نخست آبی‌ها را در کورس قهرمانی با پرسپولیس قرار دهد اما با مشکلاتی بانک در فرآیند پرداخت دستمزد این سرمربی به علت تحریم‌های موجود، استراماچونی به یک باره ایران را ترک کرد و بعد از این اتفاق استقلال در سراشیبی سقوط قرار گرفت.

با توجه به محبوبیت بالای استراماچونی در میان هواداران استقلال، تلاش‌های بسیاری برای بازگرداندن او به این باشگاه انجام شد اما در نهایت خبری از توافق نبود و استراماچونی با شکایت در فیفا، خواهان دریافت تمام دستمزد خود را تا پایان قرارداد دو ساله خود با این تیم شد و در نهایت هم فیفا حکم به حقانیت استقلال داد.

استقلال با درخواست تجدیدنظر در دادگاه داوری ورزش توانست این پرونده را برای یک سال دیگر به تعویق بیاندازد اما در نهایت حقوق این سرمربی را تمام و کمال پرداخت کرد تا پرونده او و استقلال با وجود خسارت‌های احتمالی از جمله حذف شدن از آسیا بسته شود.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها