کد خبر: ۲۵۱۵۶
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
عکس‌هایی که روزنامه رودونگ سینمون از کیم جونگ اون و دخترش را نشان می‌دهد که درحال صحبت با دانشمندان در نزدیکی یک شیء هستند که شبیه به اجزای اصلی یک ماهواره است.
به گزارش جدید پرس:

رهبر کره‌شمالی در جریان بازدید از آژانس هوافضای کشورش، یک ماهواره جاسوسی نظامی تمام شده را که انتظار می‌رود به‌زودی پرتاب کند، مورد بررسی قرار داده و شناسایی بر پایه فضا را برای مقابله با آمریکا و کره‌جنوبی بسیار مهم توصیف کرد.

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی موسوم به کی‌سی‌ان‌ای روز چهارشنبه گزارش داد که کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در بازدید روز سه‌شنبه یک برنامه اقدام آینده نامشخص را در آماده‌سازی برای پرتاب این ماهواره تایید کرد.

کره‌شمالی تاریخ مشخصی برای پرتاب ماهواره‌ای خود مشخص نکرده، اما به گفته برخی تحلیلگران، ممکن است این اقدام در چند هفته آینده باشد.

برای این پرتاب از فناوری موشک‌های دوربرد استفاده می‌شود که توسط قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت سازمان ملل ممنوع شده است. آزمایش‌های موشکی و راکتی قبلی هم توانایی کره‌شمالی را برای ارسال ماهواره به فضا نشان داده است.

عکس‌هایی که روزنامه رودونگ سینمون از بازدید روز سه‌شنبه منتشر کرد، کیم جونگ اون و دخترش را نشان می‌دهد که درحال صحبت با دانشمندان در نزدیکی یک شیء هستند که شبیه به اجزای اصلی یک ماهواره است. این روزنامه، ماهیت این شیء را که با نوار قرمز احاطه شده بود، توضیح نداد.

براساس گزارش رسانه دولتی کره‌شمالی، کیم گفت که دستیابی به یک ماهواره جاسوسی برای تلاش‌های او برای تقویت دفاع از کشورش بسیار مهم است، زیرا امپریالیست‌های ایالات متحده و شروران دست‌نشانده در کره‌جنوبی در حال تشدید تحرکات رویارویی خود علیه کره‌شمالی هستند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها