کد خبر: ۲۵۱۲۶
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰
پیکاپ کانسپت دانگ فنگ – Dongfeng Concept pickup در نمایشگاه شانگهای ۲۰۲۳، قدرت چینی‌ها در ترسیم آینده را به تصویر می‌کشد. در ادامه با تصاویر زیبای این خودرو و ویدیو آن همراه می‌شویم.
به گزارش جدید پرس:

نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۲۳، میزبان عجیب‌ترین وانت‌های چینی بود. از فوتون مارس آفرودی بگیر تا هیولای ۶ چرخ گریت وال، همگی باعث شده‌ بودند تا وانت‌های زشت و قدیمی چینی، از فکر مردم جهان پاک شوند. برای مثال پیکاپ دانگ فنگ ریچ را ببینید و دوباره به این خودروهایی که اسم بردیم نگاه کنید؛ به نظر شما طراحان و مهندسان چینی لایق احترام و تشویق نیستند؟ در ادامه به سراغ یکی از شاهکارهای دانگ فنگ می‌رویم که نه تنها لایق احترام است، بلکه فقط فاصله محورهای آن، فک شما را به زمین می‌چسباند.

پیکاپ کانسپت دانگ فنگ در نمایشگاه شانگهای ۲۰۲۳

بزرگ‌ترین ایراد وانت‌های بازار چیست؟ یا فضای بار آن‌ها کوچک‌ است یا فضای کابین. شرکت دانگ فنگ سعی دارد تا با پلتفرم جدید خود، هر دو مشکل را رفع کند. این پلتفرم، روی شاسی اسکیتی (Skateboard Chassis) سوار می‌شود که به طراحان اجازه می‌دهد تا بیشترین فضای ممکن را داشته باشند.

پیکاپ کانسپت دانگ فنگ

فقط به زاویه‌ی شیشه جلو و فرم ستون C (آخرین ستون خودرو) نگاه کنید؛ به نظر شما داشت تا فضای بار و حجم کابین در این خودرو بیشتر شود؟ البته که خیر.

فاصله خیره کننده محورها

وانت مفهومی Dongfeng

هرچقدر که فاصله‌ محورها در یک خودرو بیشتر باشد، فضای کابین آن هم بیشتر خواهد شد و همچنین در برخی موارد (که استانداردهای فنی رعایت شوند)، کنترل و پایداری ماشین هم افزایش می‌یابد. محورهای پیکاپ کانسپت دانگ فنگ تا جایی که می‌شد، با هم قهر کرده‌اند و از هم فاصله گرفته‌اند!

مزایای شاسی اسکیت بوردی در وانت مفهومی دانگ فنگ

پیکاپ کانسپت دانگ فنگ

علاوه بر فضای زیاد کابین و قسمت بار، شاسی اسکیت بوردی به وانت مفهومی دانگ فنگ اجازه می‌دهد تا کابین یک تکه داشته باشد. یعنی فضای بار و کابین، به یکدیگر متصل هستند و همین موضوع، استحکام خودرو را افزایش می‌دهد.

فضای زیاد برای جا دادن وسایل

پیکاپ کانسپت دانگ فنگ

پیکاپ کانسپت دانگ فنگ که در نمایشگاه خودرو شانگهای چین به روی صحنه آمد، یک خودرو تمام برقی است و چون قطعات مکانیکی و جاگیر زیادی ندارد، می‌تواند فضاهای خالی خود را به راننده هدیه کند. برای مثال در زیر کاپوت این خودرو، یک فضای خالی با ظرفیت ۲۵ لیتر برای راننده تعبیه شده. همچنین در قسمت رکاب خودرو هم می‌توانید جعبه ابزار مخصوص دانگ فنگ را پیدا کنید.

استفاده از آخرین تکنولوژی‌های دانگ فنگ

پیکاپ کانسپت دانگ فنگ

فعلا چیز زیادی از مشخصات فنی پیکاپ کانسپت دانگ فنگ نمی‌دانیم اما با نگاه کردن به ظاهر این وانت هم می‌توان اطلاعات خوبی بدست آورد. برای مثال در پیکاپ کانسپت دانگ فنگ از آخرین نسل از آینه‌ بغل‌های دوربین دار دانگ فنگ (ملقب به دانگ فنگ ویژن) استفاده شده که به صورت همزمان، در نقش آینه جانبی، دوربین ۳۶۰ درجه و رادار نقطه کور فعالیت می‌کنند.

وانت مفهومی Dongfeng

 

 

 

همچنین سیستم چراغ‌های این خودرو هم از سوپر ال ای دی تشکیل شده که نسبت به LED معمولی، درخشندگی بیشتری دارند. رینگ‌های آیرودینامیکی و دستگیره‌های درب پاپ اوت هم جزو اِلمان‌های مهم در طراحی پیکاپ کانسپت دانگ فنگ هستند.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها