کد خبر: ۲۴۶۱۸
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۰
سردار سرلشکر باقری که در راس یک هیئت بلند پایه نظامی به عمان سفر کرده بود، ظهر امروز با هیثم بن طارق بن تیمور آل سعید پادشاه عمان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش جدید پرس:

سردار سرلشکر باقری که در راس یک هیئت بلند پایه نظامی به عمان سفر کرده بود، با هیثم بن طارق بن تیمور آل سعید پادشاه عمان دیدار و گفتگو کرد.

سرلشکر باقری در ابتدا ضمن ابراز خرسندی از سفر خود به کشور دوست و برادر عمان، روابط بین دو کشور را پایدار و مثبت دانست، و خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران کشور عمان را یک همسایه خوب برای ایران می‌داند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن تحلیل وضعیت جهان که در آستانه ورود به یک نظم جدید است، افزود:  آینده جهان نشان از یک نظم چند قطبی دارد؛ نظمی که در آن قدرت جهان از غرب به سوی آسیا در حال انتقال می‌باشد و  این تحولات بر روی منطقه ما تاثیر گذاشته و قطعا نیاز به نزدیکی روابط نظامی و برقراری امنیت در تنگه هرمز ، دریای عمان و شمال غرب  اقیانوس هند داریم.

سرلشکر باقری تصریح کرد: سیاست‌های اصولی  کشور ایران، تامین بومی امنیت  در منطقه است و اقدامات مشترک ایران و عمان می تواند امنیت بهتری را ایجاد کند و اثبات نماید که نیازی به حضور بیگانگان در منطقه نیست.
وی با اشاره به هوشمندی سیاست‌های کشور عمان در موضوع یمن، گفت: تلاش برای ایجاد صلح عادلانه و حفظ تمامیت ارضی یمن باید ادامه داشته باشد.

هیثم بن طارق بن تیمور آل سعید نیز ضمن خوشامدگویی و خیر مقدم به سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، گفت: سلام گرم بنده را به رهبر و رییس جمهور ایران برسانید و انشاالله در آینده بسیار نزدیک به ایران سفر خواهم داشت.

پادشاه عمان در ادامه با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های  نظامی و صنعت  دفاعی بین دوکشور گفت: ارتقاء سطح همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف دفاعی و نظامی بین دو نیروهای مسلح باید ارتقاء پیدا کند.

هیثم بن طارق بن تیمور آل سعید با تاکید بر حضور نیروی دریایی ارتش عمان جهت حضور در رزمایش‌های بین المللی در ایران، افزود: امنیت تنگه هرمز ودریای عمان می تواند توسط کشورهای منطقه تامین گردد.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها