کد خبر: ۲۴۵۴۳
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
بحران کمبود دارو به‌ویژه آنتی‌بیوتیک‌ها از ابتدای سال جاری در آلمان جدی‌تر شده است.
به گزارش جدید پرس:

به نقل از آناتولی، ماه گذشته، وزارت بهداشت آلمان به کمبود آنتی بیوتیک برای کودکان اعتراف کرد و قول داد تا برای رفع این مشکل اقداماتی انجام دهد.

برای مقابله با بحران، وزارت بهداشت آلمان همچنین مکانیسم‌های لازم را معرفی کرد. از جمله آنها این بود که به مقامات محلی اجازه داد تا در صورت نیاز از خارج از کشور نیز این آنتی‌بیوتیک‌ها را به روشی غیر بوروکراتیک خریداری کنند.

«یاکوب ماسکه»، سخنگوی انجمن متخصصان اطفال آلمان (BVKJ) در مصاحبه با آناتولی گفت که کمبود آنتی‌بیوتیک به طور خاص بر افراد مسن و همچنین کودکان تاثیر می گذارد.

وی با بیان اینکه نیاز فوری به رفع بحران کمبود آنتی بیوتیک وجود دارد، هشدار داد که ممکن است این شرایط یک وضعیت اضطراری باشد که آلمان قبلاً هرگز آن را تجربه نکرده است.

در همین حال ماسکه اظهار کرد: اگرچه بیمارستان‌ها اکنون می‌توانند از بیماران نسبتا خوب مراقبت کنند اما عرضه آنتی‌بیوتیک‌ها برای برخی بیماری‌ها مانند عفونت و ذات‌الریه در نوزادان در سطح مطلوبی نیست.

وی با تاکید بر لزوم حل فوری این موضوع، گفت: پزشکان به طور مداوم به مسوولان مربوطه در مورد این موضوع هشدار داده‌اند.

ماسکه اذعان کرد: آنچه اکنون در آلمان اتفاق می افتد، تنها نوک کوه یخ است.

اخیرا نیز پزشکان اطفال در کشورهای اروپایی درباره کمبود داروی کودکان از جمله آنتی بیوتیک و داروی آسم هشدار داده‌اند. پزشکان اروپایی در نامه‌ای خطاب به وزرای بهداشت تاکید کردند که "یافتن راه حلی سریع، قابل اعتماد و پایدار" برای حل این مشکل در اروپا ضروری است.

این نامه خطاب به وزرای بهداشت اتریش، فرانسه، آلمان، منطقه تیرول جنوبی ایتالیا و سوئیس ارسال شده است.

در طول زمستان به دلیل افزایش تقاضا برای داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها، اروپا شاهد کمبود این دارو و سایر داروها بوده است.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها