کد خبر: ۲۴۵۳۳
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
سامان قدوس درست از زمانی که برنتفورد به لیگ برتر صعود کرد، از تفکرات توماس فرانک- سرمربی این تیم – دور ماند و روزهای افول او آغاز شد.
به گزارش جدید پرس:

هر چه زمان گذشت، شرایط سامان در برنتفورد و رقابت‌های لیگ برتر سخت‌تر از قبل شد. در چمپیونشیپ، قدوس یکی از بازیکنان کلیدی برنتفورد در مسیر صعود بود، در فصل قبل لیگ برتر هم او 17 بار در ترکیب قرار گرفت، 527 دقیقه در زمین حضور داشت و یک گل زد. این فصل اما خبری از حضور طولانی‌مدت سامان در زمین ندیده‌ایم.
قدوس 13 بازی در فصلِ رو به اتمام لیگ برتر انجام داده و تنها 120 دقیقه فرصت حضور در زمین را به دست آورده. یعنی به طور میانگین و به ازای هر بازی 9 دقیقه که نمی‌تواند آمار قابل توجهی برای او باشد. نکته جالب اینکه سامان در هر 13 بازی به عنوان بازیکن ذخیره راهی زمین شده و هرگز به جز یک دیدار در جام حذفی راهی به ترکیب اصلی برنتفورد پیدا نکرده است. او در بازی شنبه شب مقابل لیورپول هم 90 دقیقه روی نیمکت نشست، آن هم در شرایطی که شاید حضور یک بازیکن فانتزی و گره‌گشا مثل قدوس احتمال به ثمر رساندن گل تساوی را بالا می‌برد. توماس فرانک اما تصمیمی برای استفاده از قدوس نداشت و او مجبور شد فقط گرم کند و روی نیمکت بنشیند.
قدوس به همین دلیل و در پایان فصل راهی جز جدایی از برنتفورد نخواهد داشت. در سوئد شایعه کرده‌اند سامان به شهر زادگاه خود، یعنی مالمو برمی‌گردد و پیراهن این تیم را بر تن می‌کند. قدوس اما فعلاً برنامه‌ای برای بازگشت به سوئد ندارد و تمام فکر خود را به این نکته معطوف کرده که در سطح بالای باشگاهی بماند و در لیگ‌های معتبر بازی کند. سلتاویگو از لالیگا در نیم‌فصل به او پیشنهاد بازی داد اما دستمزد قدوس آنقدر بالا بود که باشگاه اسپانیایی قید جذبش را زد.
جدیدترین خبر درباره سامان، پیشنهـــــــــــاد شفیلدیونایتـــــــــد است. باشگاهی با قدمت 168 سال در منطقه یورکشایر انگلیس که فصل را با کسب رده دوم چمپیونشیپ به پایان رساند و مجوز صعود به لیگ برتر را به دست آورد. بعد از برنلی با ونسان کمپانی، این شفیلدیونایتد بود که با مربیگری پل هکینگ بوتام توانست با کسب 88 امتیاز راهی لیگ برتر شود. این تیم قدیمی تحت مالکیت شاهزاده عبدالله بن مساعد عربستانی است. مالک 58 ساله و عربستانی که سال 2014 رئیس سازمان ورزش کشورش بود و البته همزمان مالکیت تیم‌هایی نظیر الهلال یونایتد امارات، بیرشوت بلژیک و کرالایونایتد هند را دارد. او پسر شاهزاده مسعد بن عبدالعزیز است و از سال 2019 صد درصد مالکیت باشگاه شفیلدیونایتد را در اختیار دارد.
سامان که بعد از اتفاقات جام جهانی و نیمکت‌نشینی در تیم ملی ترجیح داده تمرکز خود را روی مسابقات باشگاهی بگذارد، مترصد فرصتی است تا بتواند راهی تیمی جدید شود و البته بیشتر بازی کند. او که این روزها به دلیل شایعه خداحافظی از تیم ملی مورد توجه قرار گرفته، بدش نمی‌آید همچنان در انگلیس بماند و در لیگ برتر بازی کند. اتفاقی که می‌تواند این هافبک 29 ساله را احیا کند. برای سامان، شفیلدیونایتد می‌تواند یک انتخاب جذاب باشد. باشگاهی یکدست با یک مربی جوان و 45 ساله که می‌خواهد برای بقا در فصل 2024-2023 لیگ برتر بجنگد.
جدیدترین خبر درباره سامان، پیشنهاد شفیلدیونایتد است. باشگاهی با قدمت 168 سال در منطقه یورکشایر انگلیس که فصل را با کسب رده دوم چمپیونشیپ به پایان رساند و مجوز صعود به لیگ برتر را به دست آورد. بعد از برنلی با ونسان کمپانی، این شفیلدیونایتد بود که با مربیگری پل هکینگ بوتام توانست با کسب 88 امتیاز راهی لیگ برتر شود.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها