کد خبر: ۲۴۳۱۴
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۰
ملی پوشان هاکی روی یخ کشورمان در پنجمین دیدار خود در رقابتهای قهرمانی بزرگسالان آسیا از صف سنگاپور نیز گذشتند و فینالیست شدند.
به گزارش جدید پرس:

 به گزارش انجمن هاکی روی یخ ، پنجمین دیدارملی پوشان هاکی روی یخ کشورمان در رقابتهای قهرمانی بزرگسالان بانوان آسیا عصر امروز مقابل تیم قدرتمند و با سابقه سنگاپور پیگیری شد که طی آن نمایندگان شایسته ایران توانستند با سربلندی این دیدار را نیز به اتمام رسانده و جواز حضور در دیدار پایانی مسابقات را بدست آورند.
شیرزنان ایرانی پس از شکست تیمهای هند، کویت و قرقیزستان درمرحله مقدمانی و غلبه بر تیم امارات در مرحله حذفی به دیدار نیمه نهایی و جدال با سنگاپور راه پیدا کردند و توانستند به پنجمین پیروزی ارزشمند خود دست یافته و شگفتی خود در اولین حضور آسیایی را کامل کنند.
این دیدار در ست اول با نتیجهیک بر صفر به نفع ایران، در ست دوم با نتیجه بک بر صفر به نفع ایران پیگیری شد و در ست سوم یک بر صفر به نفع ایران تا در نهایت تیم کشورمان با نتیجه سه بر صفر تیم پیروز میدان معرفی شود.

ملی پوشان هاکی روی یخ ایران که فقط سه سال از فعالیت شان در این رشته به واسطه افتتاح پیست المپیک سایز ایرانمال می گذرد و برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا حضور یافته اند فردا یکشنیه 17 اردیبهشت ماه در دیدار پایانی و فینال به مصاف میزبان رقابتها، تایلند می روند.

اعظم سنایی، الهام مدیردهقان، نگار خرم، فاطمه اسماعیلی، زهرا رضایی، حدیث خلج، یگانه بهرامی، آذین قارونی، هلیا سوهانی، فاطمه شاهسوند، نگار ارجمند، حدیثه پورهاشمی، شبنم‌عرب، عسل حیدری، دیانا فرزام نیا، دیبا فرزام نیا، هدیه آقایی، فاطمه آقایی، زهرا قاسمی و آرزو ایزدی نمایندگان ایران را در این دوره از رقابتها هستند.

فرزاد هوشیدری ‌و اعظم سنایی سرمربی و مربی تیم ملی اعزامی کشورمان هستند و اوویس حسن زاده نیز بعنوان مدیر تیمهای ملی کاروان اعزامی را همراهی می کند.

فردا ، یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ساعت ۱۷ به وقت تهران تیم ایران در فینال به مصاف تایلند میزیان میرود. این بازی به صورت زنده از شبکه ورزش سیما پخش میشود.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها