کد خبر: ۲۴۳۰۷
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰
به گفته دهقانی فیروزآبادی، قرار است تا چند ماه آینده مراکزی که اینترنت ویژه دارند، برای فعالین حرفه‌ای ICT آماده شوند.
به گزارش جدید پرس:

«روح‌الله دهقانی فیروزآبادی»، معاون علمی ریاست‌جمهوری، در نشست خبری با رسانه‌ها اعلام کرد این نهاد یکی از پیشنهادکنندگان اصلی موضوع اینترنت با دسترسی ویژه برای کسب‌وکارها بوده است و تأکید کرد نباید اسم این اینترنت را «اینترنت طبقاتی» گذاشت. او از اجرای آزمایشی این طرح در چند مرکز در استان‌های بزرگ کشور خبر داد.

نشست خبری معاون علمی ریاست‌جمهوری صبح امروز، ۱۶ اردیبهشت‌ماه، با اصحاب رسانه برگزار شد. دهقانی فیروزآبادی در این جلسه در جمع خبرنگاران شهادت داد که طی شش ماه گذشته با تمامی نهادهای مرتبط درباره اختلال‌ها در شبکه و بهبود وضعیت شبکه صحبت کرده است و به دیجیاتو گفت ماحصل این جلسات، نتایج خوب و مثبتی بوده است. او جزئیات بیشتری درباره نتایج این جلسات و خروجی تصمیم‌گیران نگفت.

دهقانی فیروزآبادی همچنین در پاسخ به پرسش دیجیاتو درباره رویکرد معاونت علمی درباره موضوع اینترنت طبقاتی یا همان اینترنت با دسترسی خاص گفت: «با وزارت ارتباطات هماهنگی‌های متعددی جهت دسترسی به این نوع اینترنت برای تیم‌ها صورت گرفته است.» او گفت که در فاز اول در شهرهای بزرگ و در مناطق خاصی مانند پارک‌های فناوری و مراکز نوآوری، این طرح را اجرا خواهند کرد تا تیم‌های علاقه‌مند و نیازمند به این نوع اینترنت بتوانند از بالاترین سطح شبکه ارتباطی کشور استفاده کنند.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها