کد خبر: ۲۳۳۷۰
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۰
مالک آپارتمان ۵۰ متری در جنوب تهران ۲۰۰ میلیون پول پیش و ماهی دو میلیون کرایه می‌گیرد. یک واحد مشابه دیگر در فرمانیه وجود دارد که علاوه بر ودیعه ۲۰۰ میلیونی، مستاجر باید ماهانه ۲۰ میلیون برای اجاره کنار بگذارد.
به گزارش جدید پرس:

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در تهران بسته به موقعیت جغرافیایی برای مستاجران هزینه متفاوتی دارد. الان ۲۰۰ میلیون، یک رقم معمولی در بازار اجاره‌بهای تهران است و اگر با همین بودجه وارد املاکی‌های شمال شهر شویم، رقم پیشنهادی صاحبخانه‌ها برای اجاره ماهانه چیزی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون خواهد بود و همین بازه در جنوب تهران که قیمت مسکن کمتر است، تا یک‌دهم کاهش پیدا می‌کند. در مرکز شهر هم که قیمت‌ها چیزی بین شمال و جنوب است، معمولا مالکان آپارتمان‌های ۳۰ تا ۵۰ در ازای پول پیش ۲۰۰ میلیونی، چیزی بین هفت تا ۱۰ میلیون به‌اسم اجاره‌خانه طلب می‌کنند.

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در شمال تهران

 آپارتمان ۵۰ متری در محدوده فرمانیه درحالی اجاره داده می‌شود که مالک در قدم اول ۲۰۰ میلیون به‌اسم ودیعه می‌گیرد و انتظار پرداخت ماهی ۲۰ میلیون به‌عنوان کرایه را دارد. البته مالک حاضر شده به‌جای ۲۰ میلیون، ۱۷ میلیون اجاره بگیرد، اما درعوض رقم پول پیش را تا ۳۰۰ میلیون بالا می‌برد. واحدی که درباره آن صحبت می‌کنیم و مالکش به‌تازگی آن را آگهی کرده، سال ۹۹ ساخته شده و یک اتاق خواب هم دارد، اما بدون پارکینگ اجاره داده می‌شود و داشتن آسانسور را باید تنها آپشن آن بدانیم. براساس جدید‌ترین آگهی‌های منتشر شده در شمال تهران بابت اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر و داشتن بودجه ۲۰۰ میلیونی برای پول پیش، اغلب ارقام پیشنهادی صاحبخانه‌ها برای اجاره ماهانه چیزی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون قرار است. مثلا مالک آپارتمان ۵۰ متری در محله کاشانک درکنار ودیعه ۲۰۰ میلیونی، ماهی ۱۳ میلیون اجاره می‌خواهد و مالک آپارتمان ۵۰ متری دیگری در جماران به‌جز ودیعه ۲۰۰ میلیونی، ۱۵ میلیون اجاره طلب کرده است.

 
 

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در جنوب تهران

مالک واحد ۴۵ متری در شهرک مسلمین تهران واقع در منطقه ۱۸ رقم ودیعه و اجاره را به‌ترتیب ۲۰۰ میلیون تومان و ماهی دو میلیون تومان تعیین کرده است. از طرفی امکان تبدیل رقم ودیعه و اجاره به مستاجر اجازه می‌دهد به‌جای ۲۰۰ میلیون، ۱۰۰ میلیون وسط بگذارد، اما آنوقت هزینه اجاره ماهانه از دو به پنج میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. واحد مورد نظرمان از لحاظ امکانات تقریبا چیزی شبیه موردی است که در بخش قبلی بررسی کردیم و مالک آن ماهی ۲۰ میلیون طلب می‌کرد. یعنی فقط به‌خاطر تفاوت موقعیت، شاهد اختلاف ۱۰ برابری بین اجاره ماهانه این دوتا واحد هستیم. در محله فلاح تهران که بخشی از منطقه ۱۷ واقع در جنوب پایتخت است، فایل دیگری را بین گزینه‌ها پیدا می‌کنیم. مالک این یکی که متراژش به ۴۴ متر می‌رسد، در ازای ودیعه ۲۰۰ میلیونی، ماهی سه میلیون تومان اجاره می‌خواهد. عمر بنا واحد به سال ۸۵ برمی‌گردد و بدون آسانسور، انباری یا پارکینگ به مستاجر تحویل داده می‌شود. اگر آگهی‌هایی که اخیرا در سایت‌هایی مثل دیوار منتشر شدند را ملاک قرار بدهیم، آنوقت اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در محله‌های جنوبی تهران با داشتن بودجه ۲۰۰ میلیونی برای پول پیش، ماهی ۱.۵ تا چهار میلیون بابت اجاره ماهانه نیاز دارد.

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در مرکز تهران

قیمت مسکن در مرکز تهران چیزی بین مناطق شمالی و جنوبی پایتخت است و اجاره‌خانه‌ها هم تقریبا با همین فرمول محاسبه می‌شود. یعنی اگر با داشتن ۲۰۰ میلیون به‌اسم پول پیش وارد بازار شویم، باید معمولا چیزی بین هفت تا ۱۰ میلیون هم هر ماه برای اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر بگذاریم. به‌عنوان مثال حوالی میدان بهارستان آپارتمان ۵۰ متری را درحالی اجاره می‌دهند که مالک ۲۰۰ میلیون پول پیش طلب کرده و انتظار دارد، مستاجر ماهی هفت میلیون اجاره بدهد. پارکینگ و انباری را باید مهمترین امکانات این خانه بدانیم که البته باوجود قرار گرفتن در طبقه دوم از داشتن نعمت آسانسور محروم است. صاحبخانه دیگری در محدوده میدان انقلاب اجاره ماهانه آپارتمان ۳۸ متری خودش را همین رقم هفت میلیون اعلام کرده و ۲۰۰ میلیون هم پول پیش می‌گیرد.

جدید‌ترین آگهی‌های مربوط به اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در تهران

موقعیت

متراژ

مهمترین امکانات

پول پیش

اجاره ماهانه

فرمانیه

50 متر

آسانسور

200 میلیون

20 میلیون

کاشانک

50 متر

-

200 میلیون

13 میلیون

جماران

50 متر

پارکینگ

200 میلیون

15 میلیون

بهارستان

50 متر

پارکینگ و انباری

200 میلیون

هفت میلیون

میدان انقلاب

38 متر

پارکینگ و آسانسور

200 میلیون

هفت میلیون

فلاح

44 متر

-

200 میلیون

سه میلیون

شهرک مسلمین

45 متر

آسانسور

200 میلیون

دو میلیون

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها