کد خبر: ۲۰۰۳۳
۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
بر اساس گزارش رسانه‌های متعدد و از قول مقام‌هایی که خواستند نامشان فاش نشود، گزارش‌ها حاکی از آن است که آژانس‌های فدرال، ایالتی و محلی اجرای قانون در حال بحث درباره آمادگی‌های امنیتی برای دستگیری احتمالی دونالد ترامپ هستند.
به گزارش جدید پرس:

 به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این آژانس‌ها در حال انجام ارزیابی های امنیتی اولیه در داخل و اطراف دادگاهی در منهتن هستند تا برای احتمال دستگیری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در ارتباط با یک پرونده حق السکوت به یک زن مرتبط با ترامپ آماده باشند.

درحالیکه مقام های مطلع تاکید دارند که گفت‌وگوها در این باره، محتاطانه است و هنوز هیج پرونده‌ای تشکیل نشده، این را نیز می‌گویند که آماده سازی‌ها برای دستگیری احتمالی می‌تواند احتمالا در روزهای آتی باشد.

چهار تن از مقام‌های اجرای قانون به آسوشیتدپرس تایید کردند که گفت‌وگوهایی صورت گرفته و این را هم عنوان داشتند که اقداماتی برای احتمال دستگیری و حضور ترامپ در دادگاه در نظر گرفته شده است.

بنا بر گزارش‌ها، آژانس‌هایی که در مورد آمادگی‌های امنیتی بحث می‌کنند شامل اداره پلیس نیویورک، افسران دادگاه ایالتی نیویورک، سرویس مخفی ایالات متحده، گروه ویژه تروریستی اف.‌بی.‌آی، و دفتر منهتن می‌شوند.

رئیس جمهوری سابق ایالات متحده تحت تحقیقات هیات منصفه است که توسط دفتر دادستانی منطقه‌ای منهتن به اتهام جعل سوابق تجاری آغاز شده و همچنین متهم است که از طریق وکیل وقت خود، مایکل کوهن، مبلغ ۱۳۰ هزار دلار به بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی "استورمی دنیلز" پرداخت کرده است.

دنیلز ادعا می‌کند که در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به او این پول پرداخت شده تا در مورد روابط ادعایی با ترامپ در گذشته سکوت کند، اگرچه خود ترامپ وجود چنین روابطی را رد می‌کند.

یکی از وکلای ترامپ با بیان اینکه اگر موکلش متهم شود، روند عادی دادگاه را پیروی می‌کند، تاکید دارد که ترامپ بیگناه است.

دونالد ترامپ گفت که انتظار دارد روز سه‌شنبه در منهتن دستگیر شود - و از پیروانش خواست به اتهامات احتمالی او اعتراض کنند.

او در شبکه تروث سوشال به پیروان خود گفت: کاندیدای جمهوری‌خواه و رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، در سه‌شنبه هفته آینده دستگیر خواهد شد. اعتراض کنید، ملت ما را پس بگیرید!» .

او در پست خود از آلوین براگ، دادستان منطقه منهتن، به عنوان "فاسد و بسیار سیاسی" انتقاد و تاکید کرد که مرتکب جرمی نشده است و به پیروانش یادآوری کرد که کمپین براگ به شدت توسط میلیاردر لیبرال جورج سوروس تامین مالی شده است.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها