کد خبر: ۱۳۷۶۲
۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶
شاخص کل بورس در دو روز ابتدایی هفته کاملا متضاد عمل کرد. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی را در پیش خواهد داشت.
به گزارش جدید پرس:

شاخص کل بورس تهران روز گذشته با رشد 0.83 درصدی گامی 11 هزار و 555 واحدی برداشت تا در بازپس‌گیری کانال 1.4 میلیونی موفق عمل کند. نماگر اصلی بازار سرمایه در پایان روز یکشنبه در ارتفاع یک میلیون و 404 هزار و 641 واحد رسید.

از سوی دیگر شاخص هم‌وزن نیز که نماینده تمام شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه به طور یکسان است، رشد 1.23 درصدی ثبت کرد و با 4 هزار و 896 واحد افزایش به محدوده 402 هزار و 855 واحد رسید.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادلی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل هم در این روز عملکرد متعادلی را خواهد داشت.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد: بیش از چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سود سنواتی از طریق سجام به حساب بیش از ۲۷ میلیون سهامدار واریز شد. 

واریز به موقع سود سنواتی عامل مهمی جهت افزایش استانداردهای بورس تهران به شمار می‌آید و راه را جهت افزایش اعتماد سهامداران به بورس باز می‌کند.

کامیون‌های بهمن دیزل با رقابت فروخته شد. بهمن دیزل روز گذشته ۷۱ دستگاه عرضه‌شده را با ۸ درصد رقابت در بورس کالا به فروش رساند. 

عرضه محصولات در بورس کالا مزیت کشف قیمت به روش رقابتی را همراه دارد و همچنین باعث افزایش سودآوری تولیدکننده با کاهش اختلاف بین قیمت کارخانه و قیمت بازار آزاد می‌شود.

معاملات ثانویه هشتمین صندوق سرمایه‌گذاری طلا از امروز، دوشنبه ۳۰ آبان آغاز می‌شود. پذیره‌نویسی این صندوق سرمایه‌گذاری طی دو روز و در روز ۲۷ مهر امسال به پایان رسید. 

صندوق نفیس نوعی صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا (ETF) است. افزایش معاملات در چنین صندوق‌هایی به ثبات و پایداری بازارهای موازی منجر خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار