کد خبر: ۱۳۶۶۴
۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶
نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت: به شروع دوباره مذاکرات بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امیدواریم.
به گزارش جدید پرس:

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین از برگزاری دور جدید مذاکرات بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از پایان ماه نوامبر جاری خبر داد.

به نقل از مهر، اولیانوف گفت: پیش از پایان ماه جاری، باید دور دیگری از رایزنی‌ها بین متخصصان آژانس بین المللی انرژی اتمی و طرف ایرانی برگزار شود و قرار است این رایزنی‌ها در تهران انجام شود.

این دیپلمات روس در عین حال نسبت به تداوم این برنامه‌ها ابراز امیدواری کرد.

لازم به ذکر است که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنج شنبه ۲۶ آبان از تصویب قطعنامه‌ای ضدایرانی خبر داد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که این قطعنامه با ۲۶ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع به تصویب شورای ۳۵ عضوی حکام آژانس رسیده است.

«محسن نذیری» سفیر و نماینده دائم کشورمان در آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکید بر عزم و پایداری ایران در دفاع از منافع و حقوق خود مقابل فشارها و زیاده‌خواهی‌های غرب تاکید کرد: تصویب این قطعنامه ضدایرانی می‌تواند بر روند همکاری و تعاملات سازنده کشورمان با آژانس اثرگذار باشد.

وی افزود: شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست امروز خود تحت فشار شدید سیاسی کشورهای آمریکا، انگلیسی، فرانسه و آلمان قطعنامه‌ای علیه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان به تصویب رساند.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها