|
|
کدخبر: 10010

مرغ ۴۸ هزار تومانی به بازار آمد

مرغ ۴۸ هزار تومانی به بازار آمد

درحال‌حاضر توزیع مرغ منجمد بدون هیچ محدودیتی در تهران و سایر استان‌های کشور انجام می‌شود که البته این فرآیند در صورت درخواست کارگروه تنظیم بازار استان‌ها برحسب نیازشان صورت می‌گیرد.

به گزارش جدید پرس:

«محمد جعفری» با بیان اینکه وضعیت گوشت مرغ به نرخ مصوب رسیده است افزود: با توجه به افزایش نرخ گوشت مرغ در بازار، شرکت پشتیبانی امور دام از ۱۰ شهریورماه به منظور تنظیم بازار این محصول ورود کرده به طوری که اکنون نرخ گوشت مرغ در بازار به نرخ مصوب نزدیک شده است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور اضافه کرد: پیش از این شرکت مازاد گوشت مرغ کشور را برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی خریداری کرده بود بنابراین ذخایر ما مطلوب است و هیچ کمبودی در این خصوص نداریم و هر زمان که بازار نیاز داشته باشد ورود می‌کنیم.

به گفته وی، طبق مصوبه دولت نرخ هر کیلوگرم مرغ زنده ۴۰ هزارتومان و مصرف‌کننده ۵۹ هزارو ۸۰۰ تومان تعیین شده بود که اکنون نیز به طور مجدد با ورود شرکت پشتیبانی امور دام این رقم به نرخ مصوب نزدیک شده است.

وی اظهارکرد: درحال‌حاضر توزیع مرغ منجمد بدون هیچ محدودیتی در تهران و سایر استان‌های کشور انجام می‌شود که البته این فرآیند در صورت درخواست کارگروه تنظیم بازار استان‌ها برحسب نیازشان صورت می‌گیرد.

جعفری تصریح کرد: براساس معرفی نامه کارگروه تنظیم بازار استان‌ها هر کیلوگرم مرغ منجمد درب سردخانه‌های شرکت پشتیبانی امور دام استان‌ها با نرخ ۴۵ هزارتومان در اختیار مباشرین قرار می‌گیرد و در تهران با نرخ ۴۸ هزارتومان به‌دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. البته کارگروه‌های تنظیم بازار استانی خود تعیین‌کننده نرخ مرغ منجمد در استان‌ها هستند.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور افزود: به طور حتم شرکت با توزیع خود تا زمان تنظیم بازار گوشت مرغ حضور می‌یابد اما تلاش داریم آسیبی به تولیدکنندگان داخلی وارد نشود.

وی با بیان اینکه وضعیت بازار گوشت مرغ اکنون به شرایط نرمال نزدیک شده است گفت: به نظر می‌رسد نیاز چندانی به دخالت شرکت نباشد اما تا زمان متعادل شدن قیمت‌ها در بازار حضور خواهیم داشت.

براساس آمارهای موجود اکنون سالانه بین ۲.۵ تا ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید و به بازار عرضه می‌شود.

 

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر