|
|
کدخبر: 7999

جزئیات رتبه‌بندی معلمان طرح مهرآفرین مشخص شد

جزئیات رتبه‌بندی معلمان طرح مهرآفرین مشخص شد

۱۵ سال است که از مهرآفرینان آزمونی گرفته نشده، مجوز برگزاری آزمون داخلی برای مهرآفرینان گرفته شده و به زودی برگزار می‌شود تا این گروه نیز مشمول رتبه بندی شوند.

به گزارش جدید پرس:

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون آموزش مجلس پیگیر موضوع رتبه بندی معلمان طرح مهر آفرین و رفع نواقص آیین‌نامه اجرایی است.

مهدی اسماعیلی نماینده مردم میانه در مطلبی در صفحه شخصی توئیترش نوشت:

«هر معلمی که دارای حکم رسمی بوده، مشمول رتبه بندی گردیده است و لازم است موانع معلمان جدید الورود، خصوصا مهرآفرینی‌ها نیز سریعا برطرف شده و مشمول قانون شوند. کمیسیون آموزش مجلس با اولویت بالا پیگیر این موضوع و نیز رفع نواقص آئین نامه اجرایی است.»

۲۹ مردادماه، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران برگزار شد و تا ۳۱ مردادماه ادامه دارد، با اشاره به مشکلات معلمان استخدامی در قالب طرح «مهرآفرین» که گفته شد مشمول رتبه بندی نشده‌اند، اظهار کرد: دوستان به دنبال آن هستند از مهرآفرینان آزمونی گرفته شود.  بر اساس مصوبه شماره ۸۳۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۹ آمده هرکس می‌خواهد وارد آموزش و پرورش شود باید آزمون داده باشد. بحث اینها آزمون است، نه شناسه استخدامی. سایرین هم شناسه نداشتند، اما به آنها تعلق گرفت. ۱۵ سال است که از مهرآفرینان آزمونی گرفته نشده، مجوز برگزاری آزمون داخلی برای مهرآفرینان گرفته شده و به زودی برگزار می‌شود تا این گروه نیز مشمول رتبه بندی شوند.

وی همچنین ۳۰ مردادماه با حضور در برنامه صف اول شبکه اول سیما درباره عدم شمولیت معلمان طرح مهرآفرین گفت: معلمان مهرآفرین زمانی از قرارداد شرکتی وارد آموزش و پرورش شدند و بعضا تا ۱۵ سال از خدماتشان می‌گذرد. در مصوبه سال ۹۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده هر کس وارد آموزش و پرورش می‌شود باید آزمون داده و تعیین تکلیف شده باشد. صحبت شده که اینها در آزمون داخلی شرکت کنند. تلاش می‌کنیم مجوزش را بگیریم تا آخر شهریورماه آزمونشان را برگزار کرده و تعیین تکلیف شوند.

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر

نظرات شما
 • بردیا 4

  به خدا دلمان شکست نه به خاطر چندر غاز به خاطر این همه سال سختی در روستا ها که نصف حقوق برای رفت و آمد هزینه میشود بعد ده سال ابرو ریزی الان بچه و زن همه منتظر بودن که شامل رتبه بندی بشیم ولی خانواده تازه فهمیدن که اصلا ما را معلم نمیدونن خدا خودش حق ما بگیره

 • unknown 1

  باسلام بنده معلم رسمی هستم ازسال، 78تاسال 91بعنوان حق التدریس بودم اولین حق التدریسهای آموزش وپرورش وسال 91پیمانی وبعدش به رسمی تغییروضعیت یافته وهم اکنون هجده سال سابقه دارم قبلناهم بخاطرانصاف وعدالت عده ای خدادوست حقم اینچنین ضایع شدکه ازسال 76 بعنوان سربازمعلم واردآموزش وپرورش وبدنبالش بیوقفه حق التدریس تا91 حالاچرا دوباره باوضعیت رسمی رتبه شامل حال مانشده چه کسی صدای ماخطه محروم رومیشنوه ک پاسخ مارو بده چراتااین حدعمریست ک حق تضییع شده ومیشودباتشکرمعلم دردمند

 • unknown 0

  من و دوستانم چندین بار به آموزش و پرورش مراجعه کردیم از سال ۸۹ به این طرف برای حق التدریسی و و غیر انتفاعی و حتی پیش دبستانی، مسولین می گفتن ما نیاز نداریم و هر کسی که اقوام و آشنا داشت از آنها استفاده می کرد آیا این عدالت هست که یک سری افراد حتی با ساختن سابقه و پارتی بازی معلم پیمانی شوند. دختر خانم مدیر و یکی از آشنا ها می شناسم که با ساختن سابقه و باسن بیش تر سن لازم برای لیسانس با رشته غیر مرتبط مثل مدیریت بازرگانی در طرح امین معلم پیمانی شدند و از مهر امسال تدریس می کنند. معلمان خودم که از همین طریق وارد شدند سواد تدریس نداشتند بعنوان معلم ریاضی بودند ولی سر کلاس فقط بافتنی می کرد و یک دانش آموز چند سوال حل می کرد. به دانش آموزان ظلم نکنید.

 • unknown 0

  معوقات رتبه برای ماعده‌ای ازمعلمین باحکم رسمی باسابقه 15به بالا ک مشمول طرح میشویم واریز نشده علت چیست کسی هم نیست ک جواب مارو بدهد ب کجاجهت احقاق حق و مطالبه حقوق رتبه مراجعه کنیم لطفا دست اندرکاران طرح جواب دهند

 • روحانی 0

  معلمان رسمی که مرخصی زایمان داشتند از رتبه بندی حذف شدند به جرم فرزند آوری

 • unknown 0

  خدایی هرچه به معلمین بدن بازم کم هست معلم باید فکرش ارام باشه که بتونه به دانش اموز تدریس کنه به کشورهای مجاور مقایسه کنی چقدر به مقام معلم ارزش قایل میشه

 • mahdi 0

  غم نامه
  عرض سلام و ادب محضر همه دوستان
  بنده دانشجوی دکترای حقوق، سال ۹۰ در آزمون قوه قضاییه شرکت نموده و به سرعت تمام مراحل گزینش رو طی و در دادسرای استان به طور رسمی مشغول به کار شدم. (یادم هست اونقدر گزینش قوه قضاییه ماهارو تحویل میگرفت که شک کردم پرسیم آقا: استخدام ما دولتیه؟ ناراحت شد گفت: دولتی چیه؟ حکومتیه.) هنوز چند روز از اشتغال به کارم نگذشته بود که با اطلاعیه ی جذب نیروهای قرآنی آشنا شدم؛ از آنجایی که قاری و حافظ چند جزء از قرآن کریم بودم به اصرار اطرافیان و اینکه معلمی شغل شریفی هست و دادگاه با جرم و مجرم سروکار دارد، مراحل استخدامی آموزش و پرورش را طی نموده و با علاقه مشغول خدمت به فرزندان این مرز و بوم شدم به نحوی که به لطف خدا مثل اکثریت همکارانم، جزء برترین های منطقه محل خدمتان بوده ایم. اما متاسفانه بجای اینکه بعد از ۵ سال مثل بقیه، استخدام آزمایشی و رسمی بشویم، هنوز بعد از ۱۰ سال پیمانی هستیم و از بسیاری از حقوقمون مثل رتبه بندی و واریزی های دیگر محروم شدیم. تأسف از اینکه آموزش و پرورش ۱۰ سال از بهترین زمان عمر امثال بنده که می تونستم در جایگاه قضاوت یا وکالت یا دفتر اسناد رسمی مشغول بکار شوم را هدر داد و کاری کرد که با شش و نیم میلیون تومان حقوق، شرمنده زن و بچه و مورد سرزنش دوستان خود که اکثرا قاضی و وکیل هستند قرار گیرم. این غم نامه را نوشتم که برسد به دست مسئولینی که ذره ای تعهد و ایمان در وجودشان هست، شاید در کنج خلوت خود با خدای خود، یکبار برای همیشه به وظیفه خود در قبال زیردستان عمل کرده و به حقوق تضییع شده آنها رسیدگی نمایند.