|
|
کدخبر: 7636

جزئیات میزان و نحوه «افزایش حقوق» بازنشستگان تامین اجتماعی

جزئیات میزان و نحوه «افزایش حقوق» بازنشستگان تامین اجتماعی

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از اتخاذ تصمیم برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: جزئیات و نحوه اجرا فردا اعلام می‌شود.

به گزارش جدید پرس:

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از اتخاذ تصمیم برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: جزئیات و نحوه اجرا فردا اعلام می‌شود.

محمدهادی زاهدی وفا در نشستی با خبرنگاران گفت: قشر بازنشسته در گذشته جایگاه و منزلت خود را از دست داده و مورد کم توجهی در برنامه ریزی‌ها و سیاست گذاری‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: تلاش کردیم اتفاقات بهتری رخ دهد اما وارث وضعیت گذشته هستیم و ناترازی‌هایی وجود دارد. ناترازی صندوق‌های بازنشستگی از جمله چالش‌های ماست. تصمیمات حرفه‌ای در گذشته اتخاذ نشده و دو صندوق بازنشستگی ما به بودجه دولت متکی شده‌اند در حالی که باید تعادل در منابع و مصارف وجودداشته باشد و خودشان را بر اساس یک فرمول اقتصادی اداره کنند. تصمیمات درباره بازنشستگان در سطح قوانین دولت و مجلس است.

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ۱۷ صندوق دیگر هم داریم و آنها نیز مشکلاتی دارند. طبق قانون ساختار جامع رفاه اینها باید یکپارچه و ذیل وزارت رفاه ادغام شوند.

زاهدی وفا درباره آخرین وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی غیرحداقلی بگیر گفت: اختیارات هیئت وزیران به وزرای عضو تفویض شد. ما هم درچارچوب مصوبه شورای عالی کار و طبق قوانین باید تصمیم می‌گرفتیم اما محدودیت های منابع وجود داشت و دارد.

وی اضافه کرد: با نمایندگان بازنشستگان جلساتی داشتیم؛ تصمیم گرفتیم قانون اجرا و برنحوه اجرا توافق کردیم و جلسه‌ای فردا با نمایندگان بازنشسته ها داریم که خودشان نحوه افزایش را اعلام و اطلاع رسانی می‌کنند.

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: پیشنهادهایی در زمینه واگذاری برخی سهام‌ها به بازنشستگان مطرح شده است. یکی از پیشنهادها این است که صندوق زمین و ساختمان در هر استان برای بازنشستگان تاسیس کنیم. در مجموع تصمیمات خوبی گرفته شده و فردا در جلسه کانون‌های بازنشستگی اعلام می‌شود.

 

منبع: حادثه 24
ارسال نظر

نظرات شما
 • unknown 0

  اینقدر کشش داد تا به کشوری و لشکری ها ثابت کند که تنها بازنشستگان محترم کشور هستن ولا غیر بازنشسته ی تامین اجتماعی شدن یعنی غلط کردن هر دولتی که سر کار اومد فقط به نورچشمی هاش رسید آن از نوبخت اینم از این دولت صادق بشینیم تا صلح امیدمان بدمد

 • بازنشسته 0

  این سرپرست رفاه سه ماه اومده مثل وزیر قبلی هیچی بارش نیست ریسی این نخبه ها رو کجا پیداشون میکنه اصلان از قانون کار هیچی بلد نیستن فقط بلدین شعار مسلمان بودن تونو به روخ میکشین بابا هواپیما درست نمیخواین بکنن حق حقوقمونو ماده ۹۶اجرا کنین کار بلد نیستی مسولیت قبول نکن این همه شوک وبی اعتنایی کردن به قشر بدبخت بازنشسته خدا رو خوش نمیاد خودتم پیر میشی بازنشسته میشه

 • فرزاد بازنشسته 0

  نمیدانم دولت هیچ کمکی به سازمان تامین اجتماعی نمیکنه وهمیشه در دولتها دستشان در صندوق بی صاحب بی در وپیکر درازه تازه بر مبنای قانون هم برای ما بازنشتهای سازمان بگیر وببند وناز هم میکنن هر جا کسری دارن ازصندوق بنام قرض میلیاری میبرن در اخر هم پنج ماه هنوز عرضه ندارن طبق قانون عمل کنند ؟؟؟؟؟

 • با زنشسته تامین بی صاحب 0

  مااز دولت راضی نیستیم درهمین یکسال درحد هشت سال دولتهای قبل هم ظلم ،،گرانی دروغگویی،قشون کشی ،،،بس است دراین ۵ماه قد ۱۰سال به اعصاب روان ما بازی کرده تازه بخواهد ازحقوقمان هم کم کند اگر زورگو نبود دخالت درسازمانی که به اوربط ندارد دخالت نمی کرد زور زور،،،،،

 • unknown 0

  اگر برابر قانون 96نباشد زاهدی وفا فقط وقت ما را تلف کرده ویکماه خودش حقوق نجومی گرفته وحق وحقوق کاو خانواده‌ام را زیر پا گذاشته

 • یه بازنشسته تامین اجتماعی 0

  شمارو به قرآن تکلیف این بازنشسته های تامین اجتماعی رو مشخص کنید دیگه بریدند

 • حسین 0

  ۱۷ صندوق بازنشسته رو آویزون صندوق سازمان تامین اجتماعی کردند تا دولت به ریش ما بازنشستگان بخندد.
  از جیب ما صندوق های دیگه رو نجات دادند . ف