|
|
کدخبر: 6080

دولت به صورت رسمی حقوق مستمری‌بگیران را افزایش داد

دولت به صورت رسمی حقوق مستمری‌بگیران را افزایش داد

به دنبال ابطال مصوبه دولت درباره حقوق بازنشستگان، امروز اولین موضع رسمی دولتی‌ها، آن هم به صورت تلویحی شنیده شد.

به گزارش جدید پرس:

برای سال ۱۴۰۱ سازمان تامین اجتماعی قصد داشت مستمری بازنشستگان غیرحداقل‌بگیر خود را به اندازه ۳۸ درصد افزایش دهد، اما با مداخله هیات دولت میزان این افزایش در حد ۱۰ درصد محدود ماند.

 

 اما به دنبال اعتراض بازنشستگان به این موضوع، روز چهارشنبه هفته گذشته محمدباقر قالیباف، رییس مجلس در نامه‌ای مصوبه هیات دولت درباره حقوق بازنشستگان را مغایر با قانون تشخیص داد.

 

در همین رابطه سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور دیروز در جریان جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی، دستور رسیدگی به حقوق بازنشستگان را داد.

 

به نظر می‌رسد این دستور رییس دولت سیزدهم واکنشی باشد به ابلاغ رسمی ابطال مصوبات اخیر هیات دولت در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و حق مسکن کارگری که هفته گذشته از سوی محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی صورت گرفت.

او با تاکید بر این‌که بررسی موضوع حقوق بازنشستگان در مسیرهای کارشناسی قرار دارد، بخش‌های مرتبط با این موضوع را مکلف کرد که هر چه سریع‌تر تصمیمات موثر و منطبق با قانون و به نفع معیشت بازنشستگان، در مسیر ابلاغ و اجرا قرار گیرد.

 

منبع: زنهار
ارسال نظر

نظرات شما
 • بازنشسته 0

  اینهمه سال زیرپوشش تامین اجتماژی حقوق میگیرم هیچ سالی مثل 1401 شلغم شوربا ندیدم اینهم را بخورید نوش جانتون

 • بازنشسته 0

  رسیدگی نمیخواد لطف که نکرده از جیب بابااش هم نداده چرا معطل میکنه.

 • امیرمجاهد قاضی 0

  سلام وقت بخیر فکر میکنم دیگه دستور جناب آقای رئیس جمهور نیاز به کارشناسی نباشه چون‌ متخصصان امر وزارت کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی و رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی و شورای عالی کار قبلآ کار کارشناسی رو انجام داده‌اند که هیأت تطبیق مجلس و ساير کمیسیون‌های تخصصی در مجلس هم تایید نموده‌اند لذا بمنظور جلوگیری از اتلاف وقت اصلح است سريعا به‌ سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شود مصوبه‌ هیأت دولت تا بازنشستگان حقوق مردادماه خود را به‌ همراه معوقات خود بتوانند دریافت و تا حدودی از نگرانی‌های بازنشستگان در کف خیابان های کشور کاسته شود و اين التهابات به آرامش و امنیت جامعه‌ مبدل شود

 • unknown 0

  چه روز های سیاهی ! عجب در دست مردم آزار ها گیر کردیم ! در این برحه زمانی که گرانی کمر همه سرپرستاپ را شگسته ......

 • علی رضا دیناروند 0

  بازنشستگان تامین اجتماعی که از سپرده های خود حقوق میگیرند با این روش که دولت با شون رفتار میکنه انگار صدقه بگیرند دیگه بیمه پردازی معنی ندارد

 • unknown 0

  پس منتظر چه هستند وقتی می‌فرمایند تصمیم سریع ،منطقی و مطابق قانون وبه نفع بازنشستگان گرفته شود انشاالله که لج بازی و تسویه حساب سیاسی و...در کار نباشد

 • وحید 0

  ای بابا، سریع و انقلابی رسیدگی کنید دیگه. مگه رئیسی تون دستور نداره؟!

 • ناشناس 0

  دیگه چه کارشناسی شورای‌عالی کارباحضو نمایندگان دولت و.‌‌.مصوبه راجهت اجراتاییدکرده اندواعلام شده مصوبه من درآوردی دولت هم که لفوشده دولت که نمیتونه کارشناسی کنه بنظربرای ضایع نشدن این ادا اطوار ها رادرمیارن.

 • امیر 0

  کارشناسان دولت تویه شورای عالی کار خواب تشریف داشتن؛ که حالا میخان کارشناسی کنن؟ هرچه بگندت نمکش میزنن وای بحالی که بگندت نمک!

 • فاطمه نجفی 0

  حکم کجا بود ملتو پیچوندین