|
|
کدخبر: 6001

بالاخره دولت تسلیم افزایش حقوق بازنشستگان شد

بالاخره دولت تسلیم افزایش حقوق بازنشستگان شد

به نظر می‌رسد بالاخره دولت تسلیم افزایش حقوق بازنشستگان شد. سازمان تامین‌ اجتماعی با انتشار اطلاعیه‌ای در زمینه تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان سایر سطوح و متوسط بگیران صندوق این سازمان، از نظر مساعد دولت درباره افزایش حقوق این دسته بازنشستگان خبر داد.

به گزارش جدید پرس:

سازمان تامین‌ اجتماعی با انتشار اطلاعیه‌ای در زمینه تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان سایر سطوح و متوسط بگیران صندوق این سازمان، از نظر مساعد دولت درباره افزایش حقوق این دسته بازنشستگان خبر داد.

به نظر می‌رسد بالاخره دولت تسلیم افزایش حقوق بازنشستگان شد. سازمان تامین‌ اجتماعی با انتشار اطلاعیه‌ای در زمینه تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان سایر سطوح و متوسط بگیران صندوق این سازمان، از نظر مساعد دولت درباره افزایش حقوق این دسته بازنشستگان خبر داد.

 

در این اطلاعیه آمده است: با نظر مساعد دولت مردمی، پیشنهاد این سازمان درباره سایر سطوح مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی، در دستور کار دولت قرار گرفته و به زودی اعلام می‌شود.

بنا به این گزارش، روز چهارشنبه هفته گذشته محمدباقر قالیباف، رییس مجلس در نامه‌ای مصوبه هیات دولت درباره حقوق بازنشستگان را مغایر با قانون تشخیص داد.

بنا به گفته محمدباقر قالیباف، رییس مجلس، تعیین تکلیف وضعیت همسان‌سازیِ حقوق‌ بازنشستگان تامین اجتماعی با پیگیری‌های ویژه مجلس پس از سال‌ها به نتیجه رسید. بر همین اساس، ضروری است دولت هر چه سریعتر نسبت به رفع ایراد قانونی حداقل مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان در سال ۱۴۰۱ و اتخاذ تصمیم لازم برای رفع دغدغه‌های بازنشستگان محترم مبادرت ورزد.

در مصوبه مورد اشاره که در ماه‌های گذشته منشا اختلاف میان گروهی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با هیات دولت شد، مستمری بازنشستگان غیرحداقل بگیر به میزان ۱۰ درصد افزایش یافت. این درحالی بود که پیش از این قرار بود دریافتی این کارگران به میزان ۳۸ درصد افزایش یابد.

البته برای مستمری‌بگیران حداقلی‌بگیر سازمان تامین اجتماعی، دولت موافقت خود را با افزایش ۵۷ درصدی حقوق بازنشستگی اعلام کرده و در نتیجه مستمری این افراد به میزان ۵.۸ میلیون تومان شده بود.

در همین رابطه، محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفته بود: اکنون دولت مکلف است مجددا مصوبه هیات امنای صندوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی و شورای عالی کار را در دستور کار قرار دهد.

وی متذکر شده بود: امیدواریم این اقدام مجلس در لغو مصوبه هیات وزیران این فضا را فراهم کند که دولت با ۳۸ درصدی موافقت کند و هر چه سریع‌تر پرداخت حقوق بازنشستگان در کشور با عدد جدید انجام شود.

همچنین حسن صادقی، رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در این خصوص تصریح کرده بود: براساس قانون دولت اگر در فرصت قانونی خود یعنی ۱۰ روز، ابلاغیه ریاست مجلس شورای اسلامی را اجرایی نکند، ریاست مجلس می‌تواند مستقیما مصوبه هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی را به دستگاه اجرایی مربوطه ارجاع دهد و دستگاه مربوطه نیز ملزم به اجرای مصوبه است.

 

 

منبع: فرتاک نیوز
ارسال نظر

نظرات شما
 • unknown 0

  مجلسی که حامی قانون باشد وحامی حق یعنی اینکه در چهارچوب رسالت ووظایف خود گام برمیدارد واین مایه خوشبختی وامیدواری جامعه به یک سیستم حمابتی قوی هست مجاسیان سپاسگزاریم که درمورد بازنشسته های تامین اجتماعی حق راانتخاب کردید نه سیاست را درود بر شما

 • رحیملو 0

  با عرض سلام از همه عزیزانی که برای رسیدن به حق و حقوق قانونی تشکر میکنم بخصوص از رئیس مجلس محترم و هئیت تطبیق مجلس و رئیس جمهور عدالت محور و از کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و از مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی در پیگیری افزایش حقوق داشتند تشکر وافر دارم /

 • بازنشسته 0

  38درصد به اضافه 550 تومان والا باز هم به خیابانها خواهیم آمد جهت احقاق حق مان ( هیچ پیشنهادی از طرف سازمان مورد قبول نخواهد بود برای تمامی بازنشستگان به جز حداقل بگیرها اجرای موصوبه شورای علی کار می بایست لحاض شود این رو یک بچه هم متوجه میشه آقایان اگر باز رگ عدالت خواهی شون زده بیرون از حقوق های نجومی خودشان جهت کمک به دولت و سازمان کم کنند)

 • unknown 0

  پیشنهاد تأمین اجتماعی چیه که دولت پذیرفته ،. چقدر این موضوع را لیفتش میدید، پدر بازنشسته را در آوردید

 • بازتشسته 0

  باسلام دوباره رییسی دستور رسیدگی داد اقای ریسی شما یک لحظه ما را فراموش نکردید بلکه 5 ماه هست که مارا فراموش کرده اید

 • مسلم قراتکنی 0

  باسلام بنده ۳۱ سال در اموزش وپرورش زحمت کشیدم چون لیمه من تامین اجتماعی است باید ۵۸۰۰ دریافتیم باشد همکار بنده در یک اداره با لیمه تامین درمان ۸۵۰۰ دریافت دارد این درست است جواب ان دنیا را باید بدن که تبعیض در یک اداره اینقدر باشد من تنها نیستم همکاران هستن مانند بنده که بعد از سی سال زحمت شرمنده خانواده بشیم چه کسی جواب گو است می سپاریم به خدا که خودش حق مارا از انهای که قانون می تراشن بگیرد چرا باید تبعیص باشد توی یک اداره خدا حق مضلوم را از ظالم بگیر

 • ایزدی از کرمانشاه 0

  سلام بر مجلس شورای اسلامی وریاست مجلس جناب دکتر قالیباف وبرقرار باشین و همیشه از قشر زحمتکش و بی‌آلایش کارگردان محترم دفاع میکنند سپاسگزاریم وحق قانونی بازنشستگان تامین اجتماعی را هر چند طول کشید مدت چهار ماه ولی به حمایت این نمایندگان مجلس محترم وریس مجلس شورای اسلامی انشاالله حق را به حق دار برسانید به امید روزی که همه با هم برای هم دلسوز باشیم