|
|
کدخبر: 5711

آخرین خبر از افزایش حقوق بازنشستگان

دولت با عدد جدید افرایش حقوق بازنشستگان موافقت کرد

 دولت با عدد جدید افرایش حقوق بازنشستگان موافقت کرد

مصوبه دولت در مورد افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان بی‌اثر شد و باید مصوبه جدیدی را در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش جدید پرس:

محمدباقر قالیباف، دیروز چهارشنبه، بیست و نهم تیر، در نامه‌ای ابطال دو مصوبه هیات دولت را اعلام کرد. این مکاتبه به معنی اعلان نظر رسمی مجلس، درباره مصوباتی است که دولت ماه گذشته درباره افزایش حقوق و دستمزد کارگران شاغل و بازنشسته داشت. در متن این نامه به استناد ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، مصوبه دولت مغایر با قانون تشخیص داده شد.

 

دولت با عدد جدید افرایش حقوق بازنشستگان موافقت کرد

در مصوبه مورد اشاره که در ماه‌های گذشته منشاء اختلاف میان گروهی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با هیات دولت شد، مستمری بازنشستگان غیرحداقل بگیر به میزان ۱۰ درصد افزایش یافت. این درحالی بود که پیش از این قرار بود دریافتی این کارگران به میزان ۳۸ درصد افزایش یابد.

 

نمایندگان مجلس می‌گویند بر اساس قانون تامین اجتماعی، تمامی مستمری‌های بازنشستگی و از کار افتادگی باید با توجه به افزایش هزینه زندگی در فاصله‌های زمانی مشخصی بالا برود.

 
 

دولت به عدد جدید پرداخت حقوق بازنشستگان تن دهد

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در تازه‌ترین اظهارنظر درباره لغو مصوبه دولت مبنی بر ۱۰ درصد پرداخت حقوق بازنشستگان، می‌گوید: بعد از پیگیری‌های انجام شده توسط کمیسیون و برگزاری جلسات متعدد هیات تطبیق قوانین مجلس درخصوص مصوبه دولت بابت مستمری تامین اجتماعی، بعد از مدت‌ها مذاکره و درخواست از دولت برای اصلاح، به دلیل اصرار دولت بر مصوبه خود، نهایتا در هیات تطبیق برای دومین بار این موضوع مطرح و رد شد.

 

به گفته او، این مطلب توسط ریاست مجلس رسما به دولت اعلام و مصوبه دولت درخصوص پرداخت ۱۰ درصد به بازنشستگان تامین اجتماعی لغو شد.

 

پورابراهیمی تصریح می‌کند: اکنون دولت مکلف است مجددا مصوبه هیات امنای صندوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی و شورای عالی کار را در دستور کار قرار دهد. همچنین امیدواریم این اقدام مجلس در لغو مصوبه هیات وزیران این فضا را فراهم کند که دولت با ۳۸ درصدی موافقت کند و هر چه سریع‌تر پرداخت حقوق بازنشستگان در کشور با عدد جدید انجام شود.

در این میان، حسن صادقی، رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌گوید: در حال حاضر دولت دو راه دارد؛ یا ظرف یک هفته مصوبه هیات مدیره سازمان را که همان اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی است، به طور کامل تصویب و برای اجرا به تامین اجتماعی برگرداند، در این صورت عملا کار پایان یافته و دغدغه‌ای نخواهیم داشت. راه دوم این است که آن مصوبه را رد کرده و به سازمان برگرداند تا سازمان تصمیم مجدد بگیرد. خواسته جمعی بازنشستگان، راه حل اول است و قانون نیز همین را می‌گوید.

 

منبع: اندیشه معاصر
ارسال نظر

نظرات شما
 • unknown 1

  درود بر قالیباف

 • کارگر 0

  باسلام
  من بعنوان یک کارگر ایرانی ازرئیس جمهور محترم اقای قالیباف ومعاون اولش جناب اقای پورابراهیمی تشکر میکنم وامیدوارم که پاینده وموفق باشند

 • محمد محمدی 0

  کجای متن خبر از موافقت دولت خبر میده چرا اینقدر با روح و روان بازنشستگان تامین اجتماعی بازی می کنید خدا حق ما را از کسانی که با روح و روان بازنشستگان بازی می‌کنند میکیره

 • بازنشسته 0

  با تشکر و سپاس فراوان از همه کسانی که در این چهار ماه سعی و تلاش بسیاری کردند که احقاق حق نمایند. 38 درصد به علاوه 515 هزار تومان و متناسب سازی اعمال شود. خداوند از شما راضی باشد. عاقبت و آخرت به خیر باشید. انشاءا...

 • unknown 0

  از آنجائی که دولت خود را پاسخگو نمیداند،فکر کنم تنها راه مسیر قانون است،که این موضوع را با اقتدار درجهت منافع بازنشستگان خاتمه دهد.

 • حسین 0

  متاسفانه فکر کنم دولت از داشتن مشاورین قوی وآشنا به قانون محروم است تا قانون را با پاکدستی وامانتداری تفسیر وبه اعضای محترم دولت گوشزد کرده تا چنین اقدامات نسنجیده وعجولانه وخلاف قانون پیش نیاید ما بازنشستگان اجازه دست بردن تو جیبمانرا براساس قانون نخواهیم داد واز نمایندگان محترم بابت اجرای قانون ممنونیم انشالله دیگر پیش نیاید

 • unknown 0

  سلام.آقای پور ابراهیمی بازنشستگان شامل کشوری هم می شوند.شما نمایندگان کشورید. و نه یک قشر خاص.مگه ما بازنشسته نیستیم.پس چرا کسی از حق و حقوق ما جرف نمی زند.

 • unknown 0

  دولت جان مادرت بیا قضیه را کش نده وهمان 38 درصد را تایید کن ماجرا را ختم به خیر کن
  هم خودت را راحت کن و هم بازنشستگان ستمديده را

 • بازنشسته 0

  حال‌که‌نمایندگان‌محترم‌مجلس‌اذعان‌داشتند‌که‌حق‌بازنشستگان‌تامین‌اجتماعی‌‌بهخصوص‌میانه
  بگیران‌سایرسطوح‌ضایع‌شده‌خواهشا‌هرچه‌سریع‌تر‌ماده‌۹۶‌رابی‌معطلی‌اجرایی‌کنیدوبه‌نگرانی‌های
  ما‌خاتمه‌دهیدچهار‌ماه‌عذاب‌ استرس‌امان‌مارا‌بریده‌آنهم‌تازه‌برای‌گرفتن‌حق‌مون‌‌ودر‌عرایضم‌به
  عنوان‌‌یک‌باز‌نشسته‌جادارد‌از‌آقای‌قالیباف‌رئیس‌محترم‌مجلس‌وآقایان‌پور‌ابراهیمی‌وولی‌اسماعیلی
  وسایر‌نمایندگان‌مجلس‌که‌ازته‌دل‌برای‌بازنشستگان‌‌دلسوزی‌کردند‌تشکر‌کنم‌انشاالله‌در‌روز‌موعددر
  انتخابات‌شما‌عزیزان‌مد‌نظر‌بازنشستگان‌خواهید‌ماند‌وشک‌نکنید‌که‌جبران‌خواهیم‌کرد.

 • بازنشسته 0

  ضمن تشکر از ریاست محترم مجلس کمیسیونهای اجتماعی اقتصتددی امنیت ملی تطبیق قوانین شورای عای کار کلیه کانووها بازنشستگان محترم کت ۴پاه تمام جنگیدند توسط مجلس به حق قانونی خود رسیدند از دولت محترم نیز انتظار داریم هرچه سریعتذ دستور اجرای مصوبه شورای عالی کار را تمام کمال اجرا شود از مدیر عامل محترم نیز انتظار میرود که سریعا احکام از اول فروردین اصلاح ودر حقوی مرداد ماه اجرا شود که موجب تشکر و خوشحالی خواهد بود

 • unknown 0

  پناه بر خدا این دروغ راست باشد اینقدر دروغ شنیدیم که باور حرفها خیلی مشکله حالا فعلا بماند

 • unknown 0

  احمدک به سیستان نمیرف بردنش

 • unknown 0

  الفاتحه

 • بازنشسته 0

  با عرض سلام احتراما با توجه به آشکار بودن فوانین نمیدانم چرا اینقدر طول کشیده مگر انتگرال شده ریاضی بدون جواب خدا رحمت کند خانم مریم میزاخانی کاش بود به این قضیه راه حلی پیدا میکرد چقدر بگویند سازمان تامین اجتماعی خصوصی صاحب اصلیش کارگران و بازنشسته ها و کارفرمایان هست حداقل ها کمتر بیمه پرداخت میکردند سایر سطوح بیشتر و سطوح حداکثر 7 برابر حداقل بگیران بیمه پرداخت میکردنند اشتباه کردیم بیشتر درس خواندیم /