|
|
کدخبر: 4133

عضو هیأت مدیره کانون بازنشستگان:

دولت باید مصوبه‌ خود را مطابق با قانون تغییر دهد

عضو هیأت مدیره کانون بازنشستگان گفت: آنچه مسلم است این است که دستمزد کارگران باید مطابق با مصوبه‌ی شورایعالی کار و مواد ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی افزایش یابد.

به گزارش جدید پرس:

سی‌ام خردادماه، هیأت بررسی و تطبیق مجلس، مصوبه‌ی افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را مغایر با قوانین دانست و به دولت ده روز فرصت داد تا مصوبه خود را اصلاح کند. از آن فرصتِ ده روزه ۲۴ ساعت باقی مانده است. علی اکبر عیوضی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران) با اشاره به ۲۴ ساعتِ باقیمانده از دولت می‌خواهد که با نظرِ هیأت بررسی و تطبیق مجلس، مصوبه‌ی خود را مطابق با قانون تغییر دهد.

عیوضی با اشاره به مصوبه‌ی شورایعالی کار می‌گوید: شورایعالی کار که یک شورای سه جانبه است، حقوق شاغلین را مشخص می‌کند. مصوبه‌ی این شورا به امضای وزیر کار و نمایندگانی که از جانب هیأت وزیران تعیین شده‌اند، می‌رسد و همه‌ساله این مصوبه عینا برای حقوق بازنشستگان نیز اعمال می‌شود.

عضو هیأت مدیره کانون بازنشستگان ادامه داد: آنچه مسلم است این است که دستمزد کارگران باید مطابق با مصوبه‌ی شورایعالی کار و مواد ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی افزایش یابد. طبق ماده ۱۱۱ حداقل حقوق بازنشستگان نباید از حداقل حقوق مصوب شورایعالی کار کمتر باشد و ماده ۹۶ نیز سازمان را مکلف می‌کند که حقوق را مطابق با افزایش هزینه‌های زندگی افزایش دهد.

  عیوضی گفت: همانطور که می‌دانیم در هیئت مدیره‌ی تامین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان مطابق با مصوبه‌ی شورایعالی کار افزایش یافت و این مصوبه به تائید وزیر کار رسید و بعد طبق روال و قانون برای گفتنِ امضا به هیات وزیران رفت که متاسفانه در هیأت وزیران بعد از تعلل یک ماهه چیزی که مصوب شد خلاف قوانین و رویه‌ی سالهای گذشته بود.

وی تاکید کرد: هیأت بررسی و تطبیق مجلس برخلاف آنچه دولت اظهار می‌کند، جایگاهِ تشخیص و تصمیم‌گیری دارد و وقتی این هیأت، مصوبه‌ی دولت را خلاف قانون می‌داند دولت باید مصوبه‌ی خود را مطابق با قانون تغییر دهد.

عضو هیأت مدیره کانون بازنشستگان بیان کرد: اگر دولت کاری که باید را انجام ندهد، ما به مجلس و رئیس مجلس متوسل می‌شویم. اما هنوز امیدواریم دولت سیزدهم این مصوبه را اصلاح کند.

منبع: ایلنا
ارسال نظر

نظرات شما
 • unknown 0

  آقای عیوضی سخنگوی دولت خود را فراتر از قانون میدونه شما چگونه میتوانید از دولت درخواست داشته باشید.آقا در جدیدترین اظهار نظر خود بدهی دولت را به صندوق را 180هزار میلیارد تومان اعلام کرده در صورتیکه بدهی دولت به انضمام سود حاصل خیلی بیشتر از این ارقام است .تا دیر نشده وواسه مابقی مبلغ تبصره و ماده درست نکرده از طریق قوه قضائیه پیگیری نمائید

 • unknown 0

  از حقوق کارمندان باید بزنند از همین حالا تا صندوق پر بشه برای روز مبادا
  دو سال دیگه روز مبادا میاد باید خرج کنند

 • unknown 0

  من نمی دانم بنای دولتها بر این است که بجای اینکه خودشان اصلاح کنند شروع به اصلاح هزاران مورد از حقوق گرفته تا اصلاح قیمت سیب زمینیوپیاز چرا یک بار برای همیشه بجای قیمت دلار نمی گویند قیمت ریال چقدر است وهزینه های دولت برابر درآمد باشد وپول بدون پشتوانه چاپ نشود

 • unknown 0

  این دولت فقط حرف حرف حرف