|
|
کدخبر: 11513

احتمال افزایش ۹۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان

احتمال افزایش ۹۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان

معاون سازمان برنامه و بودجه: لایحه متناسب‌سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان بعد از تصویب در هیئت دولت با قید دو فوریت به مجلس ارسال شد.

به گزارش جدید پرس:

احتمال افزایش ۹۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان وجود دارد. این افزایش حقوق براساس لایحه جدیدی است که امروز به مجلس رفت.

معاون مجلس،حقوقی و استان‌ها سازمان برنامه و بودجه، گفت: لایحه متناسب‌سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان بعد از تصویب در هیئت دولت با قید دو فوریت به مجلس ارسال شد.

بابک افقهی با اشاره به دغدغه‌های رئیس‌جمهور برای کمک به معیشت کارمندان و بازنشستگان، افزود: بر اساس پیشنهاد دولت افزایش‌های جدید در صورت تصویب مجلس از اول شهریور ۱۴۰۱ اعمال خواهد شد.

 

وی ادامه داد: بر اساس این لایحه (۳۰۰۰) امتیاز برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت – مصوب ۱۳۷۰- و سایر مشمولین جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) ماده‌واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور (به‌استثنای مشمولان قانون کار) و (۲۱۰) امتیاز برای اعضای هیئت‌ علمی و قضات، ‌با عنوان متناسب‌ سازی حقوق، به‌صورت ثابت در احکام کارگزینی و قراردادهای آنان درج می‌شود.

معاون مجلس، حقوقی و استان ها سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مبلغ ناشی از اعمال این افزایش مشمول کسور بازنشستگی است،گفت: حقوق مشمولین جزء (۲) بند (الف) تبصره (۱۳) ماده‌واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور شامل بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، ‌مبلغ نه میلیون (۹/۰۰۰/۰۰۰) ریال افزایش پیدا خواهد کرد.

افقهی با تاکید بر اهمیت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، افزود: در اجرای ماده (۱۶) این قانون کمک‌هزینه اولاد و حق عائله‌مندی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در دستگاه‌های مذکور در ماده (۲۹) قانون برنامه توسعه ششم پنج‌ساله ششم و همچنین نیروهای مسلح، ‌وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی ایران (به‌استثنای مشمولان قانون کار) از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات و بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، در صورت تصویب مجلس به ترتیب به میزان صددرصد (۱۰۰%) و پنجاه‌درصد (۵۰%) افزایش می‌یابد.

به گفته وی براساس لایحه پیشنهادی دولت مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور با میزان ده درصد (۱۰%) و مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور که در دهک‌های درآمدی (۱) و (۲) و (۳) هستند به میزان پنج درصد بیشتر افزایش می‌یابد.

افقهی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه در یکسال گذشته برای تامین هزینه های کشور به سراغ استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول نرفته است؛تصریح کرد: دولت برای تامین منابع این لایحه هم به سراغ شیوه های تورم‌زا نخواهد رفت.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر

نظرات شما
 • ناشناس 0

  یه کیسه ۱۰ کیلویی برنج ایرانی

 • unknown 0

  احتمال چیه خوهشمندیم با حقوق مهر ماه افزایش واریز کنید ما کرایه خونه قسط خرج بچه ها با حقوش شش وهفت میلیون نمیرسیم سه میلیون کرایه خونه میدیم

 • معصومه مسیبی 0

  دوماهه میگن افزایش حقوق!! 900تومن منظورشون بود🤦

 • کاربر 0

  معلوم نیست کی کارمندمحسوب میشه کی کارگر.یکی بامدرک دیپلم یازیردیپلم ورسمی درمؤسسات دولتی حکم کارمندمیزنن لاحقوق۷ملیون ویکی هم بامدرک لیسانس پشت میزنشین سازمانی حکم کارگرمیخوره باحقوق۲۰ملیونی.خدایاکارمندوکارگرچطورن

 • unknown 0

  .

 • محمد 0

  ایا به مستمری بگیران تامین اجتماعی هم شامل میشود

 • unknown 0

  دولت باید حداقل ۲۵ درصد حقوقها را افزایش دهد. ۹۰۰ هزارتمن مسخره است

 • علیرضا 0

  دو قطبی بودن اینجا هم وجود داره

 • بازنشسته 0

  به به چه افزایشی ؟خدایاتاکی آقایون کارمندانوبازنشسته هارابااین افزایش هاکه تورم300درصداست مسخره میکنند،خدایاخوددانی!!!!