|
|
کدخبر: 10585

تفاوت حقوق کارمندان دولتی با بازنشستگان کشوری چقدر است؟

تفاوت حقوق کارمندان دولتی با بازنشستگان کشوری چقدر است؟

از چند وقت گذشته تحت تاثیر شرایط اقتصادی و وضع معیشت آحاد جامعه تمهیدات لازم از سوى مسوولان براى بازنگری در افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری مانند بازنشستگان تامین اجتماعی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش جدید پرس:

تورم از جمله معضلاتى بود که این روزها اقتصاد کشور را تحت شعاع قرار داد و همین امر به اعتراض گسترده مردم نسبت به دریافتى آنها تحت عنوان حقوق کارمندان دولتى یا بازنشستگان تامین اجتماعى منجر شده بود که این مساله مسوولان را بر آن داشت تا هر چه سریعتر تصمیماتى را در راستاى اعمال تغییرات براى حقوق این قشر از جامعه اتخاذ کنند.

مشکلات حاکم در کشور ناشی از تورم معضلى تازه نیست بلکه همیشه دولتها تلاش داشتند تا حقوق کارمندان دولتى و نیز بازنشستگان را همسو با تورم افزایش دهند؛ این درحالیست که این اقدام اخیرا با ناهماهنگی هایى برای اجرا از سوى مسوولان همراه شده است.

تصمیم دولت براى افزایش حقوق ها

در چند وقت گذشته و در ادامه انتظارات مردم براى افزایش حقوق، حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس جزییاتى را برای افزایش حقوق‌ها ارائه داد و اعلام کرد که دولت قصد دارد یک عدد ثابتی به حقوق همه افراد اضافه شود و یک درصدی نیز نسبت به حقوق همه افراد افزایش صورت بگیرد که حدود ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است. البته این افزایش درصدی به صورت پلکانی است و کسانی که حقوق پایین تری دارند درصد بیشتری دریافت می‌کنند

در این میان چنین صحبتی هم مطرح شد که مجلس به دنبال این است تا لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری، تامین اجتماعی و کشوری توسط دولت تعیین تکلیف شود زیرا از ۱۴۰ لایحه‌ای که دولت قبل به مجلس فرستاده بود، دولت سیزدهم ۱۰ مورد را تقاضای استرداد کرده و حدود ۱۰۰ مورد را تقاضای تداوم بررسی کرده است که ۳۰ لایحه نیز تعیین تکلیف نشده است و  یکی از آن‌ها لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان است.

 

متوسط دریافتی کارمندان دولت چقدر است؟

 

همچنین به منظور شفاف سازی حقوق کارمندان دولت، میثم لطیفی، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در نشست خبری اخیر خود درباره متوسط دریافتیکارمندان دولت گفت: به طور کلی متوسط دریافتی کارمندان دولت بین هشت تا نه میلیون تومان است.

 

به گفته رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، نزدیک به 60 درصد از کارمندان دولت چنین حقوقی را دریافت می‌کنند، بیشترین تعداد کارمندان دولت در ٢ دستگاه اموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان حضور دارند و در نتیجه می‌توان گفت حقوق نزدیک به شصت درصد از کارمندان دولت در این محدوده قرار دارد.

تعداد کارمند و بازنشستگان دولت چقدر است؟

تعداد کارمند و بازنشستگان دولت از جمله مسایلى بود که براى تفکیک حقوقى این ٢ قشر مورد توجه بود و هیچگاه اطلاعات دقیقى براى این موضوع ارائه نشده و این موضوع مورد بحث قرار گرفته که براى بررسى آمار کارمندان دولت باید ٢ مساله مورد توجه قرار بگیرد.

موضوع نخست، کارکنان پیمانی هستند که از دولت حقوق می‌گیرند اما استخدام رسمى نیستند و دیگرى کارمندانى هستند که کد استخدامی دارند.

طبق آخرین آمار ارائه شده، دولت نزدیک به 2 میلیون و 100 هزار کارمند دارد و هر چند آمار بازنشستگان باید از سوی سازمان بازنشستگی ارائه شود اما میزان بازنشستگان نیز در همین محدوده است.

افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

در کنار حقوق کارمندان دولت، میزان دریافتى بازنشستگان از دیگر نکاتى است که بارها مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه اخیرا یک کارشناس بازار کار  اعلام کرد: دولت در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان ثابت را لحاظ کرد که احکام آن از شهریور ماه صادر شد ولی در مورد بازنشستگان کشوری و لشگری همچنان ۱۰ درصد افزایش حقوق لحاظ می شود که این امر نیاز به بازنگری دارد.

وى به این موضوع هم اشاره داشت که در سال هاى گذشته تفاوت در پرداخت ها در حد ٢ یا سه درصد بود ولی امسال در حوزه بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی افزایش۳۸ درصدی را در نظر نگرفتند و مثل شاغلین دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری، افزایش۱۰ درصد تعیین شد که این امر زمینه ساز اعتراضات گسترده از سوى مردم بوده است و بارها این موضوع مطرح شد که افزایش۱۰ درصدی حقوق شاغلین و بازنشستگان دولت با توجه به نرخ تورم منصفانه نیست.

 

حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۱ افزایش مییابد؟

 

در تاریخ ٢٣ مرداد اعلام شد که سازمان‌ امور اداری و استخدامی و برنامه و بودجه در پیشنهادی مشترک، افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری را جهت بررسی و اتخاذ تصمیم به دولت ارائه کرده‌اند که هدف از این اقدام بهبود و کمک به معیشت کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری و ارتقای قدرت خرید آنها است.

در راستاى پیشنهادات انجام شده براى این اقدام رئیس کمیسیون تلفیق بودجه به ارائه جزییاتى در این زمینه پرداخت و گفت: دولت در لایحه بودجه پیشنهاد افزایش۲۹درصدی حداقل حقوق را داده بود، اما این موضوع در مجلس ۶۰درصد رشد داشت و حداقل حقوق در مجلس یازدهم۵میلیون و ۶۰۰هزار تومان شد.

همچنین این موضوع مطرح شد که میزان افزایش حقوق ۱۴۰۱ کارمندان بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نیز،۱۰درصد تعیین شد که ممکن است ایراداتی به این موضوع وارد باشد. البته در مجلس تلاش شد این ایراد از طریق موضوع مالیات پلکانی معکوس جبران شود. به این معنا که افرادیکه از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان دریافت می‌کنند،۱۰درصد مالیات پرداخت کنند.

در واقع براساس مصوبه مجلس فردی که ۱۵میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند، حدود ۶درصد مالیات می‌دهد. زیرا تا ۵میلیون و ۶۰۰ تومان معاف از مالیات است حال آنکه در لایحه دولت، این فرد باید۱۰درصد مالیات پرداخت می‌کرد.

برای اسفند ماه گذشته، نرخ تورم از سوی بانک مرکزی۴۰ درصد اعلام شد اما در مقابل دولت برای کارکنان غیر حداقلی بگیر خود افزایش۱۰ درصدی حقوق را پیش بینی کرد.

 

زمان تصمیم گیری و اجراى آن در هاله اى از ابهام قرار داشت که مسوولان از نهایى شدن افزایش حقوق کارمندان تا پایان شهریور خبر دادند اما اکنون با توجه به مزدیک شدن پایان شهریور همچنان خبر دقیقى از میزان قطعی بودن افزایش حقوق کارکنان دولت ارائه نشده است.

پیش از این نیز صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد موضوع افزایش حقوق کارمندان بازنشسته در دستور کار است اما ممکن است این افزایش در لایحه بودجه ۱۴۰۲ اتفاق بیفتد.

در حال حاضر مبنای پرداخت حقوق و دستمزد بانشستگان سازمان تامین اجتماعی و کارگران شاغل غیر حداقلی بگیر،۳۸ درصد به علاوه رقم ثابت ۵۱۵هزار تومان است، میزانی که بیش از مقدار تعیین شده برای حقوق کارمندان شاغل و بازنشسته غیر حداقلی بگیر به نرخ تورم اعلامی دولت نزدیک است.

جزئیات افزایش حقوق کارمندان

در میان تصمیمات اتخاذ شده برای افزایش حقوق ها رئیس سازمان برنامه و بودجه از شروع بررسی افزایش مجدد حقوق ها در دولت خبر داد و به گفته وى در یک سناریو ممکن است حقوق ها برای هفت ماه افزایشیابد و در سناریو دیگر امکان دارد افزایش حقوق ها فقط نیمه دوم را دربربگیرید.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه هم خبر داده برای افزایش حقوق ها دو سناریو افزایشیک رقم ثابت یا کالا برگ مطرح شده است.

 

ارسال نظر

نظرات شما
 • بازنشسته 11

  بیچاره کشوری ها خوش به حال تامین اجتماعی ها

  نظرات شما
  • Peyman 4

   بیچاره بازنشستگان لشکری! مادرم که مستمری بگیر پدرمه با ۲۷سال سابقه ماهی ۵۶0۰حقوقشه
   اندازه پول توجیبی ماهانه مجردی هم نیست.

 • unknown 5

  تنها کسی که در افزایش حقوق کارمندان سنگ اندازی و مشکل تراشی میکند فقط میر کاظمی(برنامه و بودجه) است.الهی خدا ازش نگذرد.

 • unknown 3

  ايكاش خبر از دل بازنشسته داشتند
  واينجاس كه فرزندان ما با تمام سختي ها دل ميكنن و از وطن عزيز خود ميروند

 • حسن 4

  ازخدا بترسید وشرم کنیدچرا اینقدر دروغ می‌گویید وهمش وعده بیهوده خودتون راجای کارمندان یا بازنشتگان بگذارید که با چه سختی دارند زندگی می کنند

 • محمد 2

  چرا اشتباه می گویید متوسط دریافت حقوق بین ۶ تا ۷ میلیون است چرا با این همه ثروت و منابع خدادای کشور من کارمند بازنشسته بعد از سی سال باید ۶ ملیون دریافتی داسته باشم الان که فرزندانم بزرگ شدند ودر اوج مخارج هستند چرا به فریاد مردم نمی رسید به خدا می توانید افزایش حقوق انجام دهید عمدا می خواهید مردم بدبخت وگرفتار باشند عده ای باید در پول غلط بزنند و عده ای باید در گرفتاری یک بار از کاختان بیرون بیایید ومردم را ببینید

  نظرات شما
  • unknown 1

   دقیقاً درسته
   متاسفانه الان اختلاس وفساد و غارت ودروغ وفریب ریا پیش می برند
   تا رانت وپارتی وکلک ومعیارها ی نامعقول نباشداین همه مدیر بی کفایت سرکار نمیان
   فقط به نفع انگل زاده وزالو زاده هاست
   بیچاره ما 💔😓

  • 1

   هر چند چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگنددنمک 💔😓
   اختلاف بینداز و حکومت کن

 • unknown 4

  فقط مانده برا نفس کشیدن هم مالیات بدهیم هر چند در دوران کرونا با خرید ماسک ومواد ضد عفونی بطور غیر مستقیم برای نفس کشیدن در راه خدا مالیات پرداخت شد.

 • unknown 5

  حقوق کشوری و لشکری کی اضافه می کنید دیگه از بی پولی این دنیا به آخر رسیدیم از حقوق کم تورم بالا

 • بازرس کار 9

  با سلام. اخه کارکنان دولت که فقط بهداشت و اموزش و پرورش نیستن. بنده با مدرک ارشد مهندسی برق دانشگاه شیراز بازرس کار وزارت کار هستم و حکمم ۵۶۰۰ هست. چرا بین خود دستگاه های دولتی ابنقدر تبعیض هست؟ و خدا شاهده که کلا کارمندان اداره کار خصوصا بازرسان چه شغل پرتنش و پر مسئولیتی دارن. کاش رییس جمهور محترم شخصا فکری برای این موضوع کنن.

 • ایرانی 14

  مردم را با چنین خبرهای عصبی میکنید حقوق کارمند 8میلیون اعلام میکنید بعد کارمند دولت با ماشین 600میلیونی تردد میکنه و هرچی صاحبخانه تو هشتگرد و پرند و پردیس و وووو هست کارمندان دولت هستن عزیز من جمع مرایای کارمندان دولت از 8میلیون بیشتره و تعداد حقوق بگیران دولتی در ان دو وزارتخانه فقط دومیلیون است بنا امار تعاونی مصزفشان و نظامی ها را شما چی حساب میکنی تو امارت که این را هم اضافه کن بار هزینه های چندین میلیون حقدق بگیر دو روی دوش خداکثر 10میلیون خانواده ایرانیست با مالیات و عوارض و 9%عوارضی که از تمام تولیدات و خرید و فروشها در هر مرحله فاکتور شدن است این دلیل اصلی گرانی ها است نه دیگر موارد حساب کنید نخ از مرحله واردات تا تبدیل به پوشاک شدن چندین مرحله عملیاتی دارد که هرمرحلهو9%عوارض اضافه میشود

 • ناشناس 1

  پای حاجی بابایی رو به وسط نکشید چون ،گفتار با رفتارش ۱۸۰ درجه تفاوت دارد

 • unknown 1

  من سی سال برآموزش و پرورش کارکردم با مدرک فوق دیپلم ولی بازنشستگیم تامین اجتماعی هست که معلوم نیست برچه مبنایی حقوق می بندن اطراف خودم رو می بینم با ده سال سابقه بیمه ازکار افتادگی میگیره شش میلیون منکه سی سال کار کردم با فوق دیپلم میگیرم پنج و چهارصد اونایی که سواد زیر دیپلم دارن و وبابیمه از کار افتادگی این مبلغ میگیرن اصلا معلوم نیست برچه مبنایی حقوق بستن برای طرف حتی یه حکمی بمن ندادن که بدانم آیا سابقه ،مدرک، حساب شده یانه هیچ کس هم جوابگو نیست نمیدانم این دیگه چه قانونی هست

 • زضا 4

  بخدا این میر کاظمی با ندانم کاری باعث ایجاد نارضایتی واعتراض شدید در بین کلیه کارمندان وبازنشستگان کشوری ولشگری شده واز دکتر رئیسی خواستار برکناری این این انسان منفی بی منطق هستم باتقدیم احترام بازنشسته لشگری وجانباز دفاع مقدس

 • unknown 5

  جناب میرکاظمی درحالی که رئیس جمهور محترم دادازرسیدگی به وضع معیشت مابازنشستگان میزندچراشماماراقبول نداریدووعده بیهوده میدهیدچراطلب کادربهداشت ودرمان از۱۵تیر۱۴۰۰تاکنون راپرداخت نمی کنی این رابدان که خداوندجوابت رامیدهداگرحق ما راندهی

 • unknown 2

  اگر یک دفعه حقوق کارگر شاغل وکارمند واجاره خانه ومغازه کیلویی بالا نمی رفت تورم سنگین نمی شد ولی وقتی یکی بالا یره یکی نره هم تورم هم تبعیض

 • unknown 3

  طبق گفته دولت وسازمان تامین 75درصد بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی زیر 5700مستمری دارن وحداقل بگیرن و15درصد هم بین 6تا 8وتنها 10درصد بالای 8میلیون مستمری دارن واین 38درصد براشون خوب بوده .به حقوق خود من فقط چهارصد هزار تومان بابت این 38درصد اضافه شده چون 6میلیون می گرفتم

 • unknown 9

  خواهشا به دادِ کارمندان نظامی برسید

 • unknown 5

  به قول آقای قراعتی بازنشستگی چه معنی داره.بنده خدا کارخانه اسنواهم که درآمدی ندارد

 • مجید 6

  دروغگو های بی خاصیت.بنده با ۲۳سالسابقه ای کاش درس نخونده بودیم حکم مون کارگری بود الان بالای ۸تومن حقوق م بود.بعدازیک عمر با دو مدرک کارشناسی حقوق وحسابداری حقوقم ۶۱۰۰خدا ازتون نگذره

 • فهرجی 1

  والا من خجالت می کشم مسئولین دست اندر کار حقوق ودستمزد بازنشستگان کشوری ولشکری ازبس دروغ می گویند شمابااین اظهار نظرهای بی پشتوانه وهردمی ودم دمی اتان بازنشسته ها را له کردید وزندگی راازشان گرفتیداقای ریاست برنامه وبودجه دست ازاین شیوه های اکابرگونه برداریدعصر دیجیتال واطلاعات ودانش است اقدامی نمی کنیدلطفادروغ نگویید بگذارید به دردمندان بسوزیم

 • کی جراعت میکند اسمش را بنویسد 7

  دیدگاه من این است این بندگان خدا که بدون مدرک هستند و باز نشسته شده اند و حقوقشان کم است گناه دارند پسنهاد دارم به اینها تا ۱۵ میلیون تومان حقوق بدهید و بازنشستگانی که دارای مدارج علمی بالایی هستند مثلا فوقش لیسانس یا دکترا یا پرفسور اینها پول دارند مگر میشود یگ باز نشسته که دارای مدرک دکترای مثلا کشاورزی هست پو ل نداشته باشد این اقا حتما دزد بوده که توانسته در سی سال جلوتر که گرفتن مدرک در دانشگاه مثل آب خوردن بوده توانسته مدرک بگیرد الان پس چرا نمیشود بگ مدرک پرفسور ی از دانشگاه آزاد گرفت از بس سخت است مگر استادها نمره می دهند پس نباید به حقوق این مدرک دارها اضافه کرد بچسبید به کلاس ششم و دیپلم ها این بندگان خدا گناه دارند بدهید به اینها تا بیست میلون در ماه هم خدا را خوش می آید هم فردا را اخر این بیسوادها زن و بچه دارند خرج دارند ولی این دکترها و مهندس ها میتوانند پول بدر آورند و خرج زندگیشان را تامین کنند یگ فوق لیسانس اقتصاد میتواند در کنار خیابان متینگ برگزار کند دست اخر کلاهش را در دست بگیرد و یگ چرخ بزند و پارو پول کند

 • محمود 3

  سلام خوبین خوشین؟ ما که ، نه من که با ۳بیمار (همسر +دو فرزند یکی بیماری صعب العلاج صرع از نوع پارسیل مرکب میباشد وطبق شورای عالی پزشکی ارتش برای همیشه قادر به تامین معاش خود نمیباشد) در زمان خدمت به هر کدام ۵۰۰هزار تومان میدادند حق نگهداری میدادند ودخترم دیابت نوع یک (انسولین) میزنه ومن.. ــچکار کنم، موندم باماهی ۷تومن

  نظرات شما
  • unknown 1

   همه هموطنان بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی بخصوص از انچه مطلع هستم بازنشستگان کشوری در تبعیضی بسیار نامردانه و بی انصافانانه در حال له شدن بمعنای واقعی هستند یکی از عزیزان در مورد بیمارانش گفت که آرزوی سلامتی عاجل دارم من هم ٣ سه بیمار صعب‌العلاج و بعبارتی لاعلاج دارم که پدرم مرحوم شد و همسرم و خواهرم و مادرم و خودم که چهار نفر هستیم ولی خودم به جهنم برای آنان با شرایط تکفل و حقوق بازنشستگی بگید چه باید کرد جهیزیه چند دختر و خواهرانم و سیسمونی های بعدی و داروهای خاص و درد و عذاب کوفت و جهنم و صدجور ورم و... همه چیز رو رها کنید مرد هستید زن هستید مردانه بتازید به این افراد در شرایط استیصال... والسلام امار دارید بروید دنبالشان از طبقه پایین شروع کنید مثل جانبازان و ایثارگران واقعی که مظلومانه با حیا هیچ نگرفتند و هیچ و هیچ با آبروی بی‌نظیر و گوشه خانه افتاده مستاجر گونه با بدهکاری های واقعا کشنده ... هرچند عمرا کسی پای به میدان نهاد که مرد نیدان باشد نه شعاری و ریاکارانه.....

 • unknown 2


  خدایا سلام لااقل انتظار رم اینه که جوابنده کنه کارت بفرمایید میدونم گناهکاران وگناهم اینه که این دوران مرا آفریدی پس انتظار دارم دستم بگیری که شرمنده خانوادم نباشم من که بعداز چندسال خدمت صادقانه دراین نظام محترم زحمت کشیدم چه گناهی کردم که نه یارانه داشته باشم نه اضافه حقوق البته خودم به این نتیجه رسیدم که دلیلش خدمت صادقانه و خالصانه بوده بله منم یک بازنشسته لشکری

 • حسن کافی 0

  چرا ایقدر حرف می زنید یکم عمل کنید

 • unknown 8

  امسال تامین اجتماعی ها افزایش های ۵۷ درصدی داشتند کلی حقوقشون بالا رفت تمام فشار اقتصادی برای ما کارمندان دولت هست ...داغون شدیم از بی پولی

 • unknown 2

  خداوکیلی اقای رئیسی فرق تورم
  10درصد را با50در میدونه ؟ . چطور ی از واماندگی کارمندان دولت در زندگی روزمره لذت میبرد ه چگونه میخواهد کشور را مفتی وبا بازی با زندگی کارکنان دولت جمع وجور کند .این چه مصیبتی ست در دستور کاری خود قرار داده

  نظرات شما
  • unknown 0

   مگه از جیب تو می خواد که می سوزی . اگه درست تقسیم بشه به همه درست میرسه

 • unknown 2

  شکم. مسولین. سیره. ولی. شکم. بازنشسته. با. داشتن. عروس. وداماد. ونوه. گرسنه. هسته. خواهش. میکنم. زودتر. رسیدگی. کنید. تشکر

  نظرات شما
  • unknown 16

   در جوابunknownکه گفته بازنشسته عروس و نوه و داماد دارد و خرجش خیلی زیاد است! بازنشسته ی محترم خرج عروس و نوه و دامادت را هم خودت میدهی؟! خب کمتر دورهمی و مهمونی و جشن و بریز بپاش داشته باشید عیاشها،انتظار داری با خام فروشی و جهان سومی بودن حقوق مرفه اشرافی کشورهای صنعتی پیشرفته را بهتون بدهند؟!یه کم خجالت بکشید در زمان پهلوی در هر روزی که مطربی و مسخرگی و رقاصی داشتید شش میلیون بشکه طلای سیاه(نفت سیاه) بر باد میرفت، حیا کنید بی مصرفهای پرروی عیاش خام فروش بدردنخور

 • حبیب اله یزدانی 1

  من کارمند پست هستم حقوقم ۵۶۰۰ هزار تومان است مسیولین پیگیری کنند

 • بیژن 1

  این دولت ... بامسولین هیچ کاری نمی تواند برای بازنشستگان کشوری ولشگری که ۶ماه حقوق افزایش پیدا نکرده

 • مجید 3

  .با 21سال سابقه کارشناسی حقوق وحسابداری 6100دریافتی ام هست .. عدالت علی به این میگن

 • Peyman azizi 1

  منم کارمند وزارت راه و شهرسازی م،با پانزده سال سابقه ‌و مدرک فوق لیسانس حقوق من ۸میلیون

 • unknown 3

  سلام لطفا با این گرانیها حقوق بازنشستگان فرهنگی افزایش دهید ما از پس مخارج زندگیمون بر نمیام مستاجرم هستیم ممنون

 • زهیر 1

  اگر بخواهند حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری را افزایش دهند ، کافیست ده سوراخ از هزاران سوراخی که بودجه کشور را می بلعند مسدود شوند ، حقوق بازنشستگان تا ده برابر حقوق فعلی امکان پذیر است . برخی سوراخهای بودجه خوار کشور نه تنها مورد نیاز نیستند بلکه وجود انها باعث هدر رفتن بیهوده مقدار هنگفتی از بودجه کشور میشوند . دولت با زور و اعتراض جواب نمیده ، بدون زور هم اصلا جواب نمیده . پس دستت رو بزن به کمرت و بخند و شاد باش

 • unknown 0

  تکلیف کارمندانی که از اول شهریور۱۴۰۱ بازنشسته شده آند چیست؟نه مشمول اضافه حقوق کارمندان می شوند و نه مشمول اضافه حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی

 • یوسف آقامحمدی بوکانی 2

  بازنشستگان کشوری و لشکری را در این وضعیت با افزایش حقوق ۱۰ درصد و تورم واقعی ۱۰۰ درصد را به حال خود رها کردن در مدیریت گویای یک عمل ناآگاهانه و بی خردانه و در تبعیض یک واضح زشت و در منظور یک دشمنی با کشوری ها خصوصا و ضربه به نظامی است که متاسفانه ان نظام هم ماندن را می خواهد هم با دست خود مقدمات نماندن را زیر دست و پای هر انکه اندک احساس و شعوری داشته باشد می گذارد ! دنبال منابع و یا ایجاد تورم و یا مسئله کالا برگ در افزایش کشوری ها یک تحقیر و تمسخر کسانی است که خیلی از سختی های دوران جنگ بر دوش آنان بود و در خدمت نیز صادق و پاکدست بودند و این هر دو نفع مسئولین امروز شد و بر علیه انان تحقیر و تمسخر و تبعیض روا می دارند و چه کسی است که نداند در واقع این همه پرده های نمایش سناریوی خود جناب رییسی است و دیگران مانند یک سپر بلا قبول مسئولیت کردند ! و بزرگترین تعجب امروز برای هر ایرانی : ان همه خرج برای کشورهای بیگانه اگر در داخل هزینه می شد آیا دوستی و پشتوانه این مردم زیبا بود یا امید واهی به دوست تبدیل شدن دشمن !

 • احمدی 0

  سلام

  نظرات شما
  • unknown 2

   میگم هر کارمندی ماهی حداقل باید 30 بدند

 • unknown 1

  به داد مردم برسید . مردم ما با آبرو هستند.

 • محمد 9

  زمان قدیم تعداد کارمندا کم بودن و کار هم زیاد بود الآن به هر اداره ای میری کارمندا دارن با گوشیهای موبایل بازی میکنن و سوال هم که میکنی میگن برو به سامانه فلان فضای مجازی ، پس تو برا چی حقوق میگیری ، همه شان هم دو سه برابر بازنشستگان حقوق میگیرن

 • ملت 11

  درود بر روح پاک بانوی ایران‌زمینم بانو مهسا امینی درود بر زنان و مردان کرد سرزمینم درود بر زنان و مردان سرزمینم

 • بنده خدا 2

  دریافتی حق و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بسیار ناچیز به فریاد این قشر جامعه برسید .حق کشی نکنید .سریع کیفر آنرا می‌بینید.

 • دهقان 0

  خانوادهای ما و عدم توانایی در تهیه پوشاک سالی یک بار و لوازم ضروری خانواده شده برای ما حد اقلی بگیرهای لشکری مصیبت از جیب خودت که نمیخای بدی سی سال بیمه و مالیات دادیم ولی الان یکی مثل میرکاظمی خبر از فقر منفی مطلق زیر زیر صفر ما در حد السکا در قطب نداره که الهی به مصیبت ما گرفتار بشوند /b>

 • دهقان 2

  چه فایده نظر من ارسال دریافت شد از ناراحتی و درماندگی نظر میدیم میدونم نه منعکس میشه و نه پخش میشه و نه ریاست جمهور و نه برنامه بودجه توجه دارند الهی مثل ما بشه وضعیت شون تا تقاص پس بدن که با این اعتراضات فعلی که خود دولت باعثش شد از اسفند پارسال با جراحی دولتی بی تدبیرش همه به ان خواهند رسید

 • باز نشسته کشوری 2

  اگر اختلاس ها کم شود. اگر بذل و بخشش به حوزه های علمیه و دانشگاه امام صادق و سایر مراکزی که هیچ سودی به حال کشور ندارند قطع شود، پول هم برای کارمندان و هم برای بازنشستگان کشوری و لشکری براحتی تأمین می‌شود. اگر دولت اراده ای برای این کار داشته باشد و اگر میرکاظمی وجود نداشته باشد.

 • حسین 1

  ب والله همینجایی که کار میکنم .اداره بنادر.کارمندان دولتی که هیچ کار خاصی نمیکنند کمتر از 25 میلیون دریافتی ندارند اونوقت من در بخش خصوصی 8 میلیون با 12 ساعت کار.
  اینها بجز پاداش هایی هست که هرماه کمتر از 5میلیون نیست!

 • جوادی 0

  هشتصد هزار معلم بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری داریم وقتی بااساتید ومدیران حق وقضات جمع بسته شود میانگین حقوق بین هشت ونه میشود ولی میانگین حقوق معلمان بازنشسته این مقدار نیست ،۱۰درصد افزایش حقوق واقعا ناچیز است ./.

 • unknown 0

  تمام حرفهای دولت واضافه حقوق دروغ است تازه ده درصد یک حقوق ۶ملیونی ۶۰۰هزار تومن چی میشه گلوی کارمندو بازنشسته رو گرفتید تا کی نمیفهمیداصلا ۲۸ حقوق ۳ برج پول نداریم مگه میشه

 • حسین 3

  والله من نمیدانم فرق ما کارمندان با نیروهای قانون کار در ادارات چیه به ما در اول امسال 10%اضافه کردند ولی به آنها 60% یعنی بهتر بگم یه کارگر قانون کار با سایقه 19سال از من کارمند 29سال فقط 500هزار تومان کم میگیره در حالیکه بنده کارشناس و آن کارگر دیپلم می باشد از دولت تقاضا دارم در این خصوص تصمیم درستی بگیرد و ما کارمندان را فدا نکند.

 • فریاد از بی عدالتی 0

  یکی از پر خوری میمیره، یکی هم از کم خوری. دولتی که خودش از قوانین مصوب شده اش پیروی نمیکنه، و یا اینکه مرجعی نیست که دولت رو به اجرای قوانین وادار کنه، قوانین و هزینه‌های صرف شده در این رابطه به چه دردی میخوره. اضافه حقوق سالیانه باید متناسب با درصد تورم باشه، تا حالا انجام شده؟!!!

 • unknown 1

  سلام من یه بازنشسته لشگری هستم با ۳۰ سال سابقه پنج میلیون تومان حقوق می گیرم مگه میشه بااین گرانی زندگی کرد

 • unknown 1

  آقایان نیروهای بازنشسته لشکری اعم از سرهنگ وسروان بازنشسته دارن ازبی پولی دراسنپ کارمیکنند خدا از سرتقصیرتون نگذره. پول این مملکت راخرج نیروهای خودمون کنیم

 • سعیددولتی 1

  بازنشستگان چه تامین اجتماعی.چه لشگری و چه کشوری با این مبالغ دریافتی .و اینهمه تورم خواب ندیده و غیر قابل باور نمیتوانند از اول ماه تا یکهفته هم دوام بیارند...این ظلمی فاحش هست که تو عرض دوسه ماه قبل فقط روغن خوراکی که یکی از پرمصرفترین اقلام خانواده هاست 350درصد افزایش قیمت داشته...و این همه بحث خوردوخوراک هزینه درمان حمل و نقل واجاره خانه پوشاک و چندین معضل دیگه که به خداوند قسم فقط کاری که ازدستشون میاد اینه که از این موارد صرف نظر میکنند...یعنی به عبارتی از درمان و پیشگیری یه بیماری دست میکشند...عملا میگن که این درد رو متحمل میشم و پول درمان ندارم....این چگونه مسلک و ایمان و باوری بخدا و ایمه اطهار و پیامبر و اسلام هست که یکی تو این کشور به نان شبش محتاجه و یکی هم واسه پول خرج کردن جا نداره. که کجا خرج بکنه...ایا این ظلم و ستم نتیجه این تغییر رژیم بود....ماها انقلاب کردیم که از ظلمهای حکومت پهلوی راحت بشیم و در حالیکه اعتراف میکنیم که اشتباه کردیم....ا اینهمه تفاوت زندگی خدا اهر عاقبت ماهارو ختم بخیر کنه.....

 • unknown 1

  چرا اینقدر تبعیض قاعلید تامین اجتمایی 40 درصد اضافه کردین اونوقت ما کشوری فقط 10 درصد بخدا بیچاره شدیم زیر بار این گرانی و تورم بداد ما برسید شرمنده ایم پیش زن وبچه خدایا!

 • بازنشسته 0

  افزایش حقوق بازنشستگی که خبری نشدومابازنشسته های فرهنگی طبق معمول بااین تورم سرسام آور درفقروبدبختی غوطه وریم.لااقل*پاداش بازنشستگان* فرهنگی درسال۱۴۰۰ روپرداخت کنیدیه خاکی توسرمون بریزیم

 • unknown 1

  ۱۸ ساله بازنشسته شدم حقوقم تازه شده شش میلیون وپانصد نمیدونم چرااینقدرکمه همون چهارپنج روزاول به اقساط ووام فیش اب وبرق وایناتموم میشه من قبلناباسه هزار وهشتصدتومن کلی وسیله میخریدم وخرج بچه هام میکردم تاآخرماه هم پول داشتم بااین تورم وگرونی که همه چی دست خودشیادتون هست زندگی سخت شده سه ساله میخوام براپسرم خونه بسازم بااین بی ثبات بودن مصالح نتونستم بچه هامونم سخت زندگی میکنند خودشماچی ازحقوقهای نجومیتون راضی هستید نظری درموردگرونی وزندگی لاکچریتون ندارید اگر دارید بگین گوش میدیم واقعن خجالت آوره نگاهی به حقوق من بکنید ونیم نگاهی به حقوق خودتون شاخکاتون درمیادازتعجب وتبعیض من کارمندبودم وشماهم کارمندید مگرچه کارخاصی انجام میدین اگر کارانجام میدادید این وضع مملکت نبودکه

 • ناشناس 1

  چرا حقوق بازنشستگان کشوری ولشکری متناسب سازی نشد مگه خون شما از ما رنگین تره شماها حقوق نجومی بگیرین توی محل کارتون چرت می زنین ولی ماها که سی سال توی مدرسه‌شان کندیم حالا عده‌ای از خدا بس خبر واسه ما تعیین وتکلیف کنن مگه شما چکاره هستین ما شما رو انتخاب کردیم بلای جان مابشیداز خدا بترسید جای مهر روی پیشونی گذاشتین که چی مردم گول بزنین تا کی بی عدالتی بسه از خدا بی خبر ها خدا را در نظر داشته باشید

 • مستمری بگیر 1

  همش حرفهای تکراری بازنشسته های تامین اجتماعی بیمه بیشترپرداخت کردن باسنوات وسختی کارشدید که باید برای مشمولین سخت زیان آورفکری بکنند همه دردمندشدند این حقوق پاسخگوی خرجشان نیست چه برسه به دارو ودرمانشون.

 • unknown 0

  سلام
  کاش اگرمسئولین می خواستند برای بازنشستگان کشوری کاری انجام بدن این آقای میرکاظمی که اصلا درکی اززندگی بازنشستگان نداره رابرمی داشتن ودل هزاران بازنشسته راشادمی کردن.

 • unknown 0

  درود برشمائی که مطالعه نمیکنی ویا اصلا چاپ نمیکنی.نظر ما چه دردی دوا میکند مگر شما ویا مسولین درک و فهم ندارند که به عده‌ای ۳۸درصد اضافه شود .به عده ای هیچ ،،حق کسی وزیر سوال خدا رفتن است ؟؟؟؟خدا از شما وفرزندانتان نگذرد ...مردم را کمتر مسخره کنید هزار بار تکرارکه میکنید بازار را ملتهب میکنید وآخرت هم اصلا گوزززز هوا میشود .لعنت بر آدم نفهم ومدعی زبان باز .مردم را از حیوان هم کمتر حساب میکنید ..از نان زون وبچه های مازدید تا پس‌انداز شود حقوق ما را با سود کارخانه های خودمان بدهید وحالا صدقه سری پدرانشان یه ما میخواهید بدهید .فقط هرروز به فکر سرمایه دارید واجناس (مرغ ووو)را گران میکنید .چه کسی میتواند مرغ بخورد.....لااقل حرف نزنید .

 • unknown 4

  سلام خواهشاً دیگه به حقوق معلمان اضافه نکنید هر وزیری می آید فقط به حقوق معلمان اضافه میکند اینا که نصف روز بیشتر درس نمیدهند تابستان هم بیکار

 • unknown 1

  بهتر است بگویید تفاوت حقوق کارمندان دولت با نیروهای شرکتی ادارات چقدر است

 • unknown 0

  تورا بوجدانتان بااین گرانی به داد بازنشستگان درمان برسید ازسال ۹۹ گرو طلب داریم ؟؟؟؟؟

 • 1

  فریاد از سفره خالی باز نشستگان کشوری ولشگری خالیست خالی بااین بی توجی مردم ناراضی می‌شوند ملت خوب است خودتا میخواهید ؟؟؟؟؟؟

 • unknown 1

  اینهم اعتراضی است ازسوی همه بازنشستگان اما وزارت کشور اجازه حق اعتراض را بهچ احدی الناسی نمیدهد بعد انتظار دارید خوب دیدید که جوانان ونوجوانان که ازآینده خود بیمناک هستند چقدر خسارت به اموال عمومی زدند اینها ازدل همین خانواده ها آمدند که درخانواده ها ازنارضایتی حرف میزنند وسکوت کرده ولذا فرزندانشان صحبتهای بزرگان خانواده را میشنود وجور دیگری بردداشت میکند البته ممکن است عده ایی اینطوری باشند بجز کسانیکه بقول شماها لیدر اغتشاش هستند آنها حسابشان ازبقیه جداست .یک زمانی درخبرها آمده بود که افراد عصبانی را دریکی ازکشورها ی خارجی جمع میکنند وپتکی به آنان میدهند وازآنها میخواهند با عصبانیت هرچه توان دارند ماشینهای فرسوده را تخریب کرده وازاین راه روانشناسان درپی این بودند که این گروه ازافراد خشم خود را درتبر وپتک خالی کنند تا به آرامش برسند درایران درکاستیها و سمجات دولت؛ جوانان ممکن است خشمی داشته باشند که با سیاستهای دولت باید آنها را آرام کرد نه اینکه اموال عمومی را تخریب کنند باید فرهنگ عمومی بسمتی رود که نشانه شخصیت برجسته ایرانیان باشد .

 • unknown 0

  تروخدا به داد بازنشستگان ذوب آهن اصفهان برسید.مشکلات اقتصادی به خودشون و خانواده شون خیلی ضربه زده.ای که از دستت می‌رسد کاری بکن

 • سید محمد 0

  تا امثاب مثل میر کاظمی هست وحرفشان افزایش حقوق را به تورم نسبت میدهند خیری نیست خودش سیر باشد ما فدای سرش چرا مردم از بعضی مسولین بدبین می شونتد امثالی مثل میر کاظمی حتی در دادن ستوات فرهنگیان یک سال بیشترگذشته وچه وعده دروغ گفتنند ومی گویید ایا دیگر مردم می تواند به چنین افرادی اعتماد کند دروغ می گوید اعتماد امر کننده معرف باید خودش عمل کننده باشنده این افراد دروغ افراد سمت دارنند تیشه به ریشه اسلام می زند هیج از صداقت با مردمان حرف زدن وعمل کردن بهتر نیست خدایا به حق بی دست کربلا اگر انقلابی هستیم انقلابی امام زمانی باشیم دل امام زمان پسر ناز فاطمهرا با این کارهایمان خون نکنیم

 • unknown 2

  جان بلبمان کردید بازنشسگان کشوری ولشگری سال دارد تمام می‌شود باانسافان

 • حاتمی(دبیربازنشسته) 0

  الآن بیشترازیک سال است که بازنشسته شدیم
  چرا پاداش ما رانمی دهید؟
  قرارشدکه شهریوربدهید
  این قدر ما رامعطل نکنید
  مگر می خواهید بیاییم خیابان وشهرها واعتراض نماییم( با آبروی مردم بازی نکنید)

 • احمدزاده 2

  می پرسم.حقوق کدام نامرد۸میلیون است.دروغ تاکی..

 • حسین 0

  اینها که میگن ما شورش رو خوا بوند یم چون به نفع خودشان است حا لا اگر راست میگن با هر سیا ستی خوابوندن ولی چرا نمی توانند جلوی دزدی ها رو بگیرند پس نتیجه گیری میکنیم که خودشان مسوولان همشون دزدن و هیچ وقت جلوی دزدی‌ها گرفته نخواهد شد وکارمند وبازنشسته هر چه داد بزند بی فایده است

 • عباسی 1

  کسانیکه روی بیت المال خوابیده اند بی ثباتی قیمت ها چه تاثیری براشون داره؟خدایا چه کنیم ؟

 • محمد 0

  سید چرا حقوق سایر بازنشستگان را که از دولت دریافتی ندارند رو اضافه نمیکنید این که دیگر از جیب شما وخزانه خرج نمیشود سود شرکتهای خودشان را به بازنشسته خودشان بدهند یک عدد ثابت را برای همه درنظربگیرید تورم کمر بازنشسته را شکست

 • محمدکاراندیش 0

  بعدازسی سال خدمت صادقانه دریافتی پنج شش ملیونی کفاف اجاره خانه هم نیست

 • محمدرضا 0

  خاک برسر من،خاک بر سر تو،خاک برسر همه ما بازنشستگان که فقط نشسته ایم وحقوق حقه ما که سالیان سال بعنوان بیمه ماهیانه از حقوقمان کسر گردید که این زمان استفاده لازم را از آن ببریم ولی نه تنها هیچ بلکه دولت ضمن ریش خند به همه ما حاضر به پرداخت اضافه حقوقی که مجلس تصویب نموده نمی نماید وبراحتی می خواهد شش ماه را سگخور کند

 • محمدحسن زارعی طیبلو 0

  سلام من بازنشسته نیرو زمینی ارتش هستم حقوقم زیر شش ملیون است تامین مخارج زندگیم دشوار است شرمنده خانواده ام هستم با توجه به بالا بودن تورم و گرفتن دو وام زیر بیست ملیون هست الان دریافتی زیر سه ملیون است .یه فکری به حال این حقیر کنید .متشکرم

 • محمدحسن زارعی طیبلو 1

  با سلام من بازنشسته نیرو زمینی ارتش هستم حقوقم زیر شش ملیون هست با توجه به تورم بالا تامین مخارج زنگی برام سخت است با دو فرزند بیکار دریافتیم زیر سه ملیون است دوتا وام زیر هشت ملیون گرفتم ونزدیک یه ملیون هم بیمه کم میشه خدایی به دادمون برسید

 • محمدحسن زارعی طیبلو 0

  جناب آقای میرکاظمی در دفترتون نشستید یه نگاهی به فیش حقوقی بازنشستگان بندازید به چشمتان زیانی ندارد یه قدمی بردارید اگه میتوانید که می‌توانید واگه نمیتوانید خودتان را کنار بکشید تا یه خدا شناسی جای شما قدم بردارد شاید کمکی شد برا بازنشستگان ..

 • محمدحسن زارعی 1

  منکه بخدا از بی پولی داخل خونه زندان هستم ...اول برام با آخر برام یکیه از بی پولی از خونه نمیتونم بیام بیرون بی پولی یعنی حبس داخل خونه

 • محمد 0

  به خدا که خسته ام به خدا که خسته م از زندگی دوستان بخدا خسته م از کجا بگویم؟ از کجا بگویم؟ آخر بی انصاف ها به بازنشسته این همه ستم روا ندارید هر جا می نشینند می گویند حقوق بازنشستگان امسال۳۸درصد اضاف کردند. یا ۵۷ درصد حقوق ها اضافه شده است اما خدا که دروغ است. به خدا که خسته ام به خدا که خسته م از زندگی دوستان بخدا خسته م از کجا بگویم؟ از کجا بگویم؟ آخر بی انصاف ها به بازنشسته این همه ستم روا ندارید هر جا می نشینند می گویند حقوق بازنشستگان امسال۳۸درصد اضاف کردند. یا ۵۷ درصد حقوق ها اضافه شده است اما خدا که دروغ است. چرا کسی به داد ما نمی‌رسد به خدا دیگر زندگی تلخ و ناگوار شده است در خودکشی گناه نبود خودم را راحت میکردم تا شرمنده اهل خانواده نباشم. بنده کارمند بازنشسته با 31سال سابقه پرداخت حق بیمه ومدرک لیسانس 6500میگیرم در حالیکه باید 3ملیون بابت اجاره بدهم!

 • ایرانی 0

  ملت گرفتار بازیهای سیاسی مدیران و نمایندگان دینفع در کسب و کار نمونه قیمت بسته بندی شکر را کیلوی 3000تومان اعلام میکند مدیریت کشور چندگرم پلاستیک 3000تومان نوبر است در اقتصاد اما 100گرم بسته بندی کمتر دارد نمیبینن کجایی وجدان ایرانی مسلمان

 • فرهاد 1

  باسللم فکرکنید یک ایرانی که ازنوجوانی تاجوانی درس خوانده تلاش کرده به امید اینکه روز استخدام شود.وزندکی تشمیل دهد .که وقتی میبیند استخدام رابطه میخواهد یا مثلا درآموزش وپرورش وزیران قصی القلبی که داردوفک نمیکند برای کمبودمعلم ازاین جوانان فرهیخته تازندگیشان تباه نشده وامیدشان ناامید نگشته استفاده نماییم.این جوانان حق ندارند نسبت به این مسئولین کوردل شعاردهند واگربتوانند آنهارانابودکنند.چرا؟چون وقتی آنها به اینها نیستند چه باید بکنند.دوست داشتن باید دوطرفه باشد.

 • سلامی 0

  من کارمند بازنشسته با پست رده میانی و سابقه سه سال حضور در جبهه و30سال خدمت دریافتی ام حدود هفت میلیون تومان است اما خدمتگزار اداره که در حال اشتغال است بیش از دو برابر من دریافت می‌کند
  همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین چگونه اجرا نمی‌شود درصورتیکه حقوق هم رده من که شاغل است بیش از بیست میلیون تومان است واقعاً ظلمی است که در حق بازنشستگان روا می‌دارند

 • ایرانی ام 1

  خداوند از مسئولان بی کفایت نگذرد که هیچ اقدامی برای بازنشستگان انجام نداده وآنها را در فقر و نابسامانی اقتصادی رها کرده اند
  با سیاستهای دولت ارزش پول ملی کاهش چشمگیری داشته وقشر بازنشسته روز به روز ضعیف تر و فقیرتر میشوند آقایان مسئول در زمان اشتغال بار خودشان را بسته و احتیاجی به حقوق بازنشستگی ندارند که درد ما را احساس کنند

 • محمدرضا زنگنه 0

  تمام مشکلات ما باز نشسته ها از وضعیت تفاوت حقوقی است همکار فوق دیپلم من در تامین اجتماعی با این تغییرات در حال دریافت 14/8ملیون است درحالیکه من کارشناس و ایثارگر در حال دریافت 9/4ملیون بدون کسورات هست وقتی قسط هایم را پرداخت میکنم چیزی در حد 4ملیون برا میمونه وقبل از افزایش حقوق این دوره هم تفاوت حدود سملیونی باهم داشتیم درحالی که من تخصصی هم بودم ودر ضمن مشکل دیگر خالی بودن جیب جوانهایمان است و باید دولت فکری باحال قشر ما بکند من حالا دودانشجوی کارشناسی و ارشد دارم ویک محصل چهارم ابتدایی که دریغ از یک ریال حمایت از محل صندوق خدمات کشوری وواقعا اگر این دفاتر خدمات کشوری حذف شوند و حاصل آن را بین اعضا تقسیم کنند کلی از مشکلات حل میشه دفاتر صندوق همه با کلی هزینه جمع شدند و فقط یک فیش حقوق برای ما صادر میکنند که اصلا تاثیری در زندگی ما ندارند خواهشاً توجه شود

 • سیدعبدالهادی‌عاصی‌علوی‌تفتی 1

  سلام.خدا.قوت.
  حقوق‌اکر‌در‌برابر‌کار‌کردن باشد.
  حداقل آن هم با برکت است.و‌حلال.
  ولی اگر حقوق‌کارمندی‌بکیرد.و‌کار‌مفید
  انجام ندهد.حداکثر هم باشد.برکت
  ندارد.و‌حرام‌هم هست.

 • یک فرهنگی 0

  کدام وعده این دولت دروغگو محقق شده که افزایش حقوق کارمندان ، فرهنگیان و بازنشستگان محقق شود ؟

 • unknown 0

  مملکت به کجا رسیده که نان و حقوق بازنشستگان لشکری توسط آقای میر کاظمی ضایع شود و آقای رئیسی شده تماشاچی و به اوامر حضرت امام خامنه ای در حل مشکلات اقتصادی و همسانسازی بازنشستگان نیز توجه نمیشود خدا هست و خدا هست و قاضی و حاکم است خدایا خودت بین ما و آقای میر کاظمی حکم کن چون مملکت مسئول و جوابگو ندارد

 • unknown 0

  آقای میر کاظمی خودت و همکارانت و نمایندگان مدعی ملت چرا بازنشست نمی شین و چغدر حقوق و مزایا می گیرین

 • حسن زین الدین 0

  همه چی ده برابر شده حقوق باز نشسته هیچی؟؟

 • unknown 0

  یه فکری به حال حداقل بگیران تامین اجتماعی بکنید.

 • ژاله روضاتی 0

  فقط این را می دانم که روزی خداوند به کارهای شما رسیدگی خواهد کرد وداد همه مظلومان بخصوص بازنشستگان را که حالا بعد از عمری زحمت بیمار ونزار مورد ظلم شما واقع شده اند را خواهد گرفت الهی هرچی حق ما را اختلاس می کنید وآقا زاده هاتون در خارج خوش گذرانی می کنند چرک وخون بشه از گلوتون بریزه بیرون

 • علی 0

  در رستور کار قرار گرفت چه فایده همیشه حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری را با کارمندان و افزایش تامین اجتماعی مقایسه میکنید و در دستور بررسی قرار میدهید و قول افزایش میدهید و شهریور قول دادید دوباره گفتید در مهر و در کل هیچ خبری نست ول کنید اینقدر الکی کش ندهید

 • unknown 0

  خدا ازت نگذرد آقای میر کاظمی که اینطور سنگ اندازی میکنی در افزایش حقوق بازنشستگان کشوری الهی به خاک سیه کشیده بشی

 • حسین شیخ زاده نیری 0

  باسلام: جهت افزایش حقوق بازنشستگان وکارمندان مبلغ ثابت بهترازکالابرگ میباشدچراکه همه درخواست مبلغ ثابت میکنندامطمین باشیدهمان مبلغ ثابت جهت خریدمایحتاج زندگی هزینه میگرد امابامدیریت خودکارمندیابازنشسته متشکرم

 • بازنشسته کشوری 0

  تورا به خدا به داده ما هم برسید با اضافه 10 در صدی نمیشه زندگی کرد تا کی دستمان را جلوی دیگران دراز کنیم

 • unknown 1

  الهی شکر

 • سید علی اکبر محمدی 0

  دهها سال است که فقط از این وآن مسول گلایه می کنیم وهرسال هم وضع معیشت مان ازسال قبلش بدتر میشه!!!!به احتمال زیاد راه را اشتباه میریم وتقصیر از خودمونه.باید به این‌ مهم توجه کنیم که حق گرفتنی است نه دادنی.

 • unknown 0

  همش چرت وپرت ودوروغ ووعده ست پدرمن ۸۲سالشه ۵تادخترو۲تاپسرداره و۱۶تانوه ۲میلیونو۴۰۰حقوق میگیره مستاجرهم هست توی شهرستان بخدااگه کمک بچه هاش نباشه بایدتوبیابوناچادربزنه لعنت به مسئلولین که فقط بغکرخودشونن تمام دنیاواسه افرادمسن حقوق بالاوخونه بزرگ باهزینه دولت درنظرمیگیرن ۶ماهی یبارچکاب کامل بعداینجازمستون میری بازارتومسبرت ۱۰تاپیرمردسن بالاتوسرماانگشتای دستاشون ازسرمایخ زده ودستفروشی میکنن...اینم اسلامتون ورحم ومروتتون ننگ برشما

 • منصور 0

  دولت خود میداند که کارش پر از اشگال است. بجای اینکه رفع اشگال کند منتظر است صدای بازنشستگان در بیاد. بعد اسم اغتشاش هر کوفتی روش بزاره. در این اوضاع. اختلاس ودزدی هم فراموش. میشود. ۹۲ هزار میلیارد فولاد. ۱۷۵ هزار پتروشیمی و... الا ماشالله از این دست دسته گلا فراونه

 • منصور 0

  اقای میر کاظمی. خودش چقد حقوق میگیرد. فقط بلده سم پاشی بکند. از طرفی میرکاظمی گویا فقط نافش رو در وزارتخانه بریدن. وقتی توانایی مشگل رو نداره. خب بره خونش تا مردم راحت باشن

 • unknown 0

  شما خودتون قاضی. دولت روغن نباتی هشتاد هزاری کرد چهارصد ولی حقوق ده درصد به شرفم قسم بیست هفت سال مفت برای دولت کار میکنم نه میلیون خوب روز پنج به اون ور پول ندارم سه تا فرزند بزرگ دوتاش مریض خدا قضاوت کند روز قیامت مسئولین جواب گوباشد

 • 0

  مالیات مالیات نامستمر چی لعنت به من شغل پدر ول کردم شدم کارمند بگول ما تور کها دستم خمیری ولی شکمم گرسنه برای خرد کردن طبقه متوسط بین دوسنگ آسیاب تورم مالیات جون مارا گرفته دیگی خدا شاهد بیماری روانی گرفته ام کارمند بهداشت هستم خط اول مبارزه بیماریها

 • آذرنیا 0

  بیچاره بازنشسته های تعمین اجتمایی من با ۳۳ سال سابقه ده سال بازنشسته شدم حقوقم شیش ملیون تومان است شما باید میشه زندکی کرد خدا میدونه همه صورتشون با سیلی سرخ نکاه میدارن من با موشک اون هم با چند مشت

 • رضا 1

  اغلب بازنشستگان با تورم فعلی به فلاکت رسیده و آخرین نفس‌ها را میکشن و متاسفانه صندوق بازنشستگی کشوری هم از دولت پیگیر افزایش حقوقها نیست به خدا پناه میبریم و مرتب آه میکشیم تا فریاد رسی همچو یگانه منجی عالم بشریت ظهور نماید تا بساط عدالت بگستراند

 • unknown 0

  چراشخصی که ۱۷سال است به عنوان دهیارخدمت
  حقوق ناچیزی که یک ونیم میلیون است قطع کردن

  تموم دهیاران پاره وقت شامل میشه.

 • امیر رضایی 0

  امروزه با این حقوق بسیار ناچیز نمی شود زندگی روزمره خودشان را بگذرانند و دولت باید فکری اساسی برای این قشر بکند

 • علی 0

  ظلم به کارمندان و بازنشستگان با افزایش ۱۰درصدی حقوق.افزیش قیمت ها در این دولت چندین برابر افزایش حقوق ۱۰درصد.مطابق قانون افزایش حقوق باید متناسب با تورم باشد اما امسال در حق بازنشسته و شاغل ظلم شد

 • سََََح 0

  کفتیم این آقایان در حجره 12 متری زندگی کردند از کاخ نشینی متنفرن ولی واقعا کاخ نشینی را دوست دارن واصلا نمیدونند بازنشته چه جری مکشنند خدا ازش نگذره


 • unknown 0

  وقتی اعلام می کنندتورم چهل درصداست،چرابابی توجهی ده درصدافزایش بازنشستگان کشوری ولشکری اتفاق می افتداکثراین بازنشستگان یک خانه کوچک هم ندارندباچندعائله زندگی کننددرهرشهری ماهیانه کمترازسه میلیون نیست مادیگرنمی توانیم تحمل بیاریم به فریادمانبرسیدای آقایی که تنهاده ده درصدافزایش رامناسب دانستی آیاخودت بااین وضع می توانی زندگی کنی آیانمازت قبول درکاه حق است؟آخ گلویمان پاره شد.

 • unknown 0

  خبر از بدبخت بیچاره ها ندارید با 6تومن حقوق با بچه ها چطور زندگی کنیم آخه درد مون و به کی بگیم

 • علی 1

  کاش یه ماه خودشونوجای بازنشسته هامیزاشتند

 • unknown 0

  بازنشسته کشوری چه فرقی با تامین اجتماعی داردما 10 درصد ولی انها 38 درصد

 • 1

  بیچاره بازنشسته کشوری

 • unknown 0

  منصفانه نیست که یک مدیرویاتصمیم گیرنده بدون کارشناسی حقوق بازنشستگان کشوری ولشکری رابدون توجه به نرخ تورم چهل درصدی اقدام به افزایش ده درصدکه اختلاف زیادی باتورم اعلام شده انجام دهدیعنی کدام مشکل بازنشسته ای که ۲۰ سال است بازنشسته شده واکثراهم بامشکل مسکن روبروهستت تند نادیده گرفته شود.

 • سیاوش 0

  تفاوت حقوق مستمری بگیران با سابقه ده سال تامین اجتماعی که باقانون حق سنوات حقوق میگیرند با مستمری بگیران با ده سال سابقه که با قانون ده سال سابقه و شصت سال سن حقوق میگیرند رو هم باهم مقایسه کنید ؟؟؟!!!که گروه اول یک سوم گروه دوم حقوق میگیرند یعنی گروه اول حدود دو میلیون وگروه دوم حدود شش و نیم میلیون حقوق میگیرند.این کجای اجرای عدالت است ؟که هر دو با سابقه یکسان ولی حقوق های متفاوت میگیرند وحتی هر ساله عیدی هم یک سوم گروه دوم میگیرند

 • از ترس جراعت نمیکنم نام را ببرم 0

  از ترس جراعت نمیکنم حرف بزنم چون چهار دست و پای مرا میبندند و مرا میبرند به بهشت آخر چرا باید به یک بازنشسته حقوق اضافه بدهند یگ بازنشسته اکنون باید بمیر‌د زن و بچه یگ بازنشسته چرا باید از دولت پول بگیرند زن یگ بازنشسته به چه حقی باید از دولت مستضعف پول بگیرد این بازنشسته را باید کشت با یک عدد مگس کش خلاصه نکنید اموال بیت المال را به این باز نشستگان ندهید

 • ناشناس 0

  کارمندان بهزیستی کمترین حقوق دربین دستگاه های دولتی میگیریند به فکر این عزیزان هم باشید من با ۲۷سا ل سابقه و کارشناسی ۷ تومن میگیرم

 • بازنشسته 0

  یعنی شمادرجمهوری اسلامی هیچ ملت رادرک نمیکنیدمخصوصابازنشسته هارا ،اقایون بازنشسته درحال جان دادن چطوری حقوقشان رازیادنمیکنید،خداشاهدههمین ده هاپدرتان رادرمیاره چون به تمام اجتماع وخانواده منتقل میشه واقعاذره ای میفهمیدمن میگم نه ،!چون شکمتان سیره به فکرزباله گردودیگرفقرانیستید،کجااینحکومت فقراست،باباحرفتان باعملتان ی کهکشان فاصله داره چقدردروغ ،!!!! تادیرنشده به دادملت برسیدتاخداازسرتقصیرتان بگذرد،ازماگفتن بودیاعلی.،،،

 • محمودی 0

  مبلغ حقوقها شاغلین بین نها دها وادارات مختلف وبازنشستگان وشاغلین درنهادها وادارت مختلف تفاوت فاحش وجوددارد
  یکی از اهداف انقلاب برقراری عدالت بوددراین شرایط فلاکت بار اقتصادی که خط فقر را ۱۰ میلیون اعلام میکنن چرادولت اولا برای از بین بردن این حد ازتبعیض اقدامی انجام نمیدهد وثانیا در حالیکه حقوق کارگران بخش خصوصی را ۵۷ درصد وحقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را ۳۸ درصد افزایس میدهند چرا وبا چه منطقی حقوق شاغلین اداری وبازنشستگان کشوری ۱۰ درصد افزایش داده میشود این اقدام دولت ظلم آشکار است خداوند نیامرزد عاملین این ظلم وبی عدالتی راخداوند هر مسئولی را که درافزایش عادلانه حقوقها تعلل دارد به عذاب دنیا وآخرت گرفتار نماید

 • سروش سرهنگ بازنشسته 0

  زمان شاه از دبستان تا دانشگاه رایگان بود بچه‌های من هر دو دانشگاه دولتی قبول شدند ولی به عناوین مختلف شهریه پرداز دولتی از ما پول میگیرن دیگه کودکستان دبستان دبیرستان از کل ملت بدبخت پول میگیرن مگه یه کارمند یا بازنشسته چقدر حقوق میگره که باید شهریه بده گرانی آب برق گاز مالیات شهرداری بیمه ثالث بدنه ووووو یعنی کثافت این دولت این حقوق که میده چهل درصد از مردم دوباره میگره ومادر قحبه به ریش ملت می‌خندند وهمیشه خدا مردم به دولت بدهکارند تف به ذات کثیف تون

 • unknown 0

  چی بنویسیم حقوق من ۴۶۰۰هزارتومان کم میارم وام میگیرم تمام حقوقم میره برای وام از کجا بیارم خرج کنم تورم زیاد شده نمیشه گوشت ماهی بخریم دلمان خوش بود ماهی یه دفعه مرغ میخوریم انهم گران شده واقعا خجالت دارد یه بازنشسته دولت مثل گداها زندگی کنه مسئولین که درراس کار هستند شکمشان سیره تانوه ونتیجه اش عالی زندگی میکنه فکر ما نیستند خوششان باشه ان دنیائی هست

 • رادو 0

  مسولان برنامه وبودجه عامل ناراضی کردن بازنشسته وشاغل هستند اخه یه باانصاف نیست بگه افزایش ده درصدی چه دردی دوا میکنه کاری نکنید تواین شرایط بازهم کارمندان به خیابان بیایند وازاعتراض شان سواستفاده بشه پول هست میرکاظمی ارث پدری اش رانمی خواد تقسیم کنه اختلاسا نشون داده پول هست

 • رادوین 1

  میرکاظمی وبابایی دولت احمدی رابدبخت کردندالان هم هدفشان نابودی این دولته دوم اینکه دولتی که ادعای خانواده وگسترش نسل داره تا حالا نگاه کرده ببینه حق عائله مندی واولاد چقدره کدوم بی مغز میاد برای صد وبیست تومان حق اولاد بچه داربشه

 • واقعا حقوق بازنشستگان لشکری کفاف زندگی معمولی را برآورده نمی سازد باید 0

  واقعا حقوق بازنشستگان لشکری کفاف زندگی معمولی را برآورده نمی سازد باید اندیشید که چگونه حقوق بازنشستگان لشکری را افزایش داد

 • ناشناش 0

  آقایان بزرگوار که ازنفوذحرف میزنید بحث دارید نفوذی اصلی که باتصمیم ونداشتن سواد اقتصادی باعث ایجاد بی اعتمادی اعتراض بین کارمندان بازنشتگان کشوری لشگری دراین موقعیت حساس کشور شدن امثال میرکاظمی اند چون نام نشانی دارن هیچ وقت هیچ کس فکر بررسی نفوذی بودنشان را ندارن

 • عبدالعلی گل بابا نژاد 0

  تنها دولت که قانون در خصوص افزایش حقوق نقض کرد دولت رئیسی است تورم انتحاری از زمان ورود این دولت تمام کالا ده تا پانزده برابر شده باز خدا پدر روحانی بیامورزد

 • بیژن 0

  ۶ماه از سال گذشته هنوز هم حقوق بازنشستگان کشوری ولشگری همینطور مانده گرانی‌ها وتورم پدرمارادراورد

 • unknown 0

  دکتر از حرفا گذشته

 • شهریار 0

  باعرض سلام.دراین مملکت یک بام وصد هواست.من بادیپلم استخدام ارتش شدم.یکنفر دیگه هن بادیپلم در شرکت نفت.من ماهی ۷میلیون حقوق بازنشستگی نیگیرم وان ۱۷میلیون این کجاش عدالته.برای یک تعداد از کارمندان حق منطقه جنگی اعمال شده برای ارتش نه .من که ۳۰سال خدمت کردم برای کمک خرج خانه باید برم سرزنین کشاورزی وجین بکنم اخه این کجاش عدالته

 • ایرانی 0

  اقا رییسی ترا خدا یک مستمر بگیران با ماه ۱۷۰۰ تومان چگار کنه خودت جای این بنده های خدا بزاز ببینن پول یک ماه نانی هست کناه دارن بخدا با این تورم بخدا قسم ما بحز این حقوق با ۴ نفر هیچی نداریم فقط این پول ییتم شاد کنه بکار نمیاد مشگلی از ما حل نمیکنه ترا ب خدا ب فکر مام باشه ما مال این اب خاک

 • unknown 1

  من۳۳۹۶۰۰۰هزارتومان حقوق میگیرم شماخودتان قضاوت کنید همیشه هم مریضم مرگ بهتراز این زندگی است

 • بازنشسته 0

  حقوق بازنشسته ها واقعا کم هست
  ! چرا همواره سعی دارید مردم را در تنگنای زندگی قرار دهید ! از خدا بترسید ! که عذاب الهی همه ظالمان را به کام خود می کشد ! این شیوه حکومت داری نخ نما شده که مردم را گرسنگی بدهید تا خود حکومت کنید.!

 • ناشناس 0

  خدا از سر کسانی که موجب نارضایتی مردم میشوند نگذره مخصوصا اگر عمدی در کارشونه

 • دکتر هادیان 0

  بامدرک دکتری بازنشسته سال۸۷هستم با ۲۶سال سابقه۷٫۸۰۰هزارتومان دریافتی دارم دبیر آموزش و پرورش بودم ویزیت درس میدادم به نظر شما علم بهتر است یا ثروت

 • بازتشسته کشوری 0

  با این صحبتها فقط وفقط نمک پاشیدن روی بدتدین زخمها است خدا به شما عقل دهد

 • محمد علی عرب پور 0

  واقعا مسئولین خبر ندارند که یک معلم داره ۷ میلیون حقوق می گیره یعنی چی یا این قدر در ثروت غرق هستند که درک نمی کنند الان حداقل زیر ۱۵میلیون یعنی فقر مطلق وپاداش ما بازنشستگان یک سال که پرداخت نشده چرا دیر پرداخت می شود که دیگه از ارزش می افتد ای خدا جوابتون بدهد هنوز شرمنده زن وبچه نشدید این همه ثروت مملکت چه کار می کنید

 • حسین شرافت 0

  انگار بعضی از اون جوانانی که جوانی خود را در دوران جنگ ۸ساله عراق علیه ایران گذاشتند و چند سال پی در پی در جبهه های دفاع مقدس بودند مسعولان حاضر ب پرداخت حق و حقوق بعضی از این افراد نیستند بطور مثال اون دسته از پاسدارانی که با عظویت رسمی سپاه تا اخرین روزهای حنگ حظور داشتند و بعداز پایان جنگ و صدور قطعنامه ۵۹۸ از سپاه خارج شدن و الان ب هر دلیلی مشکل مالی و معیشتی دارند وقتی ب همان سپاهی که عضوه رسمی ان بودند و از همان طریق ب جبهه های نبرد رفته اند الان نه تنها ارگانهای دیگر و نهادهای دولتی حاضر ب پرداخت حق و حقوق مسلم این افراد نیستند جالب اینجاست که حتی خوده سپاه و مسعولین امروزی سپاه که از هر تریبونی برای گفتن این جمله که سپاه حامی محرومان و درمانده گان است استفاده میکنند ولی جای تعجب دارد که حق و حقوق این افراد را حاضر نیستند پرداخت کنند و این در حالی است که بنده که یکی از همین افراد هستم با ده ها امراض روحی و جسمی تازه باید سرباره خانواده باشم حالا سعوال اگر امثال بنده جوانی خود را برای دفاع از این اب و خاک نگذاشته بودیم مسعولین امروز بر سره کدام میز میخواستند بنشینند و پز دهند الان مقایسه کنید زنده گی بچه های مسعولین و خانواده انها را با بچه های همچون بنده ای که سلامتی جسمی و روحی خود را برای امنیت میز و صندلیهای همین مسعولین گذاشتیم و الان شب گرسنه باید بخوابیم که صد البته کدام خواب ،،،،،،، جناب ناشر و مسعول جدید پرز خدایی نشر دهید و اگر لازم است ب جایی بفرستید دریغ نکنید اروزی ما عزت روزافسون شما

 • زضا 0

  باسلام یکی از اعمالی که باعث نارضایتی در جامعه می‌شود این است که سازمانی که یار وباور انقلاب بوده رو در شرایط سخت اقتصادی دولت یاری نکند دولت وبرود کسانی رو یاری کند که هیچ نقشی در پیروزی انقلاب نداشته اند جانباز لشگری بازنشسته

 • Koros 0

  دولت قبل نوبخت و آخوندی الان هم میر کاظمی پس رییس چمپور چکاره است؟؟؟؟؟