|
|
کدخبر: 10565

بازنشستگان واریزی داشتند /آن‌هایی که واریز نشد چه کنند ؟

بازنشستگان واریزی داشتند /آن‌هایی که واریز نشد چه کنند ؟

دولت در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان ثابت را لحاظ کرده است

به گزارش جدید پرس:

 حمید نجف کارشناس حوزه کار با اشاره به افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار کرد: دولت در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان ثابت را لحاظ کرد که احکام آن از شهریور ماه صادر شد ولی در مورد بازنشستگان کشوری و لشگری همچنان ۱۰ درصد افزایش حقوق لحاظ می شود که این امر نیاز به بازنگری دارد.

وی افزود: بازنشستگان کشوری و لشگری چشم انتظار تصمیم دولت هستند که آیا برای آنها نیز این افزایش منظور خواهد شد یا نه؟

 

این کارشناس حوزه کار متذکر شد: وقتی از تورم صحبت می کنیم این تورم همه افراد و گروه‌ها را شامل می شود و کارمند و کارگر و بازنشسته را در برمی گیرد. در حال حاضر با مشکلات و نارسایی های ناشی از تورم روبه رو هستیم ولی دولتها همه ساله تلاش می کنند بر اساس تورم حقوق ها را افزایش دهند البته امسال اتفاقی که رخ داد این بود که بر خلاف سنوات قبل ناهماهنگی در افزایش حقوق و پرداختی ها را شاهد بودیم.

نجف تصریح کرد: در سالهای گذشته تفاوت در پرداختها شاید در حد دو سه درصد بود ولی امسال در حوزه بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی افزایش ۳۸ درصدی را در نظر نگرفتند و مثل شاغلین دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری، افزایش ۱۰ درصد تعیین شد. این مساله برخی نگرانی ها در جامعه بازنشستگان را ایجاد کرد اما در نهایت خواسته به حق آنها محقق شد.

وی با این اعتقاد که افزایش ۱۰ درصدی حقوق شاغلین و بازنشستگان دولت با توجه به نرخ تورم منصفانه نیست، افزود: قرار بود در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و شاغلین دولت نیز تصمیماتی گرفته شود که هنوز خبری نیست و تکلیفشان روشن نشده است.

این کارشناس حوزه کار در پایان بر ضرورت اجرای نظام پرداخت هماهنگ حقوق برای همه شاغلین و بازنشستگان تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تورمی و وضعیت معیشت آحاد جامعه لازم است که نسبت به افزایش حقوق کارمندان و کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری نیز همچون بازنشستگان تامین اجتماعی تمهیدات شایسته و لازم هرچه سریع‌تر پیش بینی شود.

 

منبع: ویکی گردی
ارسال نظر

نظرات شما
  • محمدحسین کلاته رحمانی 0

    سلام اگه شماازدل یه بازنشسته که کرایه خانه اش دوبرابرشده چه میدانی امسال کرایه شده چهارمیلیون خودکشی نمی کنید باچهار فرزندمدرسه گی خدا هم به مارحم کنه وهم به شماها گردنهاتان رابالا میگیرین ماهم فرزند همین سرزمین هستیم ماهم جنگیدیم به خدا

  • unknown 0

    شما بخدا درخصوص افزایش حقوق بازنشسته‌ای نیروهای مسلح با ۳۰سال خدمت با جانشان درگیر درصورتی در دنیا باید نیروی مسلح ۲۵ درصد اضافاتی باشد ودر ایران نمی دانم دفاع هم نمی کنند چه دستی درکار است ۴۰درصد پائن تر وهیچ مسئولیی دفاع نمی کنند از خدا بترسید ماهم ایرانیم چه عدالتی و نمی دانیم درد دلمان را به کسی بگوییم