|
|
کدخبر: 10208

سوپرایز معلمان توسط دولت / معلمان پر پول به استقبال مهر میروند

سوپرایز معلمان توسط دولت / معلمان پر پول به استقبال مهر میروند

رتبه بندی معلمان بیش از ۸۰۰ هزار نفر از فرهنگیان کشور را شامل می‌شود. اجرایی شدن این طرح از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ برای فرهنگیان محاسبه می‌شود.

به گزارش جدید پرس:

ملی شدن طرح رتبه بندی معلمان بیش از ۱۰ سال به دلایل مختلف مانند نبود اعتبار و یا مشکلات دیگری که مطرح می‌شدند، به مرحله اجرایی شدن نرسید و همین موضوع باعث شد در دولت سیزدهم از این طرح به عنوان اولویت اول آموزش و پرورش یاد شود.

در نهایت پس از مشکلات فراوان، بعد از انجام اصلاحات از سوی مجلس و پس از گذشت یک سال از ارائه لایحه اولیه رتبه‌بندی به مجلس، شورای نگهبان با لایحه رتبه‌بندی در اسفند ۱۴۰۰ موافقت کرد.

رتبه بندی معلمان بیش از ۸۰۰ هزار نفر از فرهنگیان کشور را شامل می‌شود. اجرایی شدن این طرح از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ برای فرهنگیان محاسبه می‌شود.

 

این وجود و پس از مشخص شدن شرایط رتبه بندی معلمان گروه‌هایی از جامعه فرهنگیان کشور بودند که نسبت به برخی بند‌های طرح رتبه بندی اعتراضاتی داشتند و مخالفت‌های خود را اعلام کردند.

یکی از این اعتراضات واریز نشدن وجه علی الحساب اجرای طرح رتبه بندی برای بعضی از فرهنگیان بود و گروهی بابت پرداخت نشدن این مبلغ معترض بودند.

چندی پیش علیرضا منادی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این باره اظهار کرد: مبلغ علی الحساب رتبه‌بندی برای معلمان واریز شده است.

بنا بر گفته او ۸۵۰۰ میلیارد تومان صرف پرداخت وجه علی الحساب برای معلمان مشمول این طرح شده است.

او اظهار کرده بود: این فوق‌العاده فقط به افرادی تعلق گرفته است که از تاریخ اول مهر ۱۴۰۰ تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ اشتغال به کار داشته‌اند و حقوق دریافت کرده‌اند. افرادی که در این محدوده زمانی بازنشسته شده اند و یا در مرخصی بدون حقوق بوده اند، به اندازه کارکرد مشمول این فوق‌العاده شده اند.

واریز مبلغ علی الحساب رتبه بندی شروع شد؛ اما مبلغ مذکور به افرادی که در حالات استخدامی زیر قرار دارند، پرداخت نشده است:

الف) رسته اداری و مالی

ب) رسته خدمات

ج) معلمان شاغل در پست‌های کمتر از کارشناسی نظیر انباردار و …

د) مامور به تحصیل تمام وقت

 

منبع: زنهار
ارسال نظر

نظرات شما
  • unknown 0

    واقعا پرپول چه پر پولی خجالت داره تورم خدمتگزار بانک ۲۵میلیون تومان میگیره یک معلم ۶میلیون تومان ۲۰میلیون تومان خدمتگزار بان بیشتر میگیره وبرای ۹۰درصد کارمندان تمام مناسبتها از ۷میلیون تومان تا دو میلیون تومان ریختن حساب بجز فرهنگیان و واقعا خجالت داره یک معلم با رتبه بندی هم فقط نتونه نان پنیر بخوره و حتی تجهیزات برای اول مدرسه بچه اش بگیره واقعا امروزه با این تورم انقباضی دولت عزیز ومیرکاظمی ووزیر بی سواد بزرگ وارفرهنگیان فقط سه روز اول ماه پول دارند و حتی دیگه برنج وروغن مایحتاج اولیه زندگی هم نمیتوانند بخرند این چه ظلمی وبی عدالتی در حق معلمان است یک کارمند دولت ۵۰میلیون تومان حقوق میگیرند بغیر از مزایا واضافه کاریهای آنچنانی وامهای بالای۳۰۰میلیونی ۴درصد یک دیگه مثل معلمان هم گرسنگی میمیرند

  • مسیحا 0

    خدا از شما نگذره ..مسولین .که در دادن حقوق فرهنگیان نقش دارند .را میگم . وشما هم با این عناوین نوشتاری چنان تبلیغ که تصور میشود سوپرایز بالای یک میلیارد به هر فرهنگیست ..عزیزم ..یازده میلیون بوده وبس .وخداوند لعنتتون کنه .شش ماه چشم انتظارم و قول داده بودم به صاحب خانه ام ده میلیون تا مهر ماه به پول ودیعه منزل اضافه کنم تا اینجا بد قول و هر روز چشمم به پیامک بانک ولی خبری نیست چون بازنشسته ابان ۱۴۰۰ هستم پرداخت نکردن . بعد ۳۲ سال این هست وضعیت ما ..ما صادقانه در سالهای اول خدمت ۶۷ تا ۷۵ در بدترین شرایط جغرافیایی و صفر مرز طوری که بر اثر عدم امکانات فرزندم را از دست دادم . حال با ۶ میلیون که بعد ۳۲ سال با اخرین توان و تلاش وبا صداقت خدمت کردم و هر کاری می کنم با در نظر گرفتن تورم ومستاجر بودن دهم ماه درحد سیر کردن شکم خانواده ..پول حقوق تموم . انوقت میایی میگویی سوپراز در کنارم دوستم ۹۳ رفته سپاه بعد ۴ سا یعنی ۹۷ شروع به کار در بهترین جای مرکز استان منزل خریده ۶ ماه قبل بهترین ماشین صفر بمن میگه بعد ۳۲ سال مستاجری میگم بله میگه شوخی میکنی سری تکون میدم و جگرم ریش .. سوال میکنه چقدر حقوق میگیری میگم ۶ میلیون طوری میگه نه بابا باور نمیکنم . که فکر میکنی گفتم من ترامپ هستم . داستان نیست اقای مسول واقای سردبیر که میخوایی مطالبت خوانده بشه مث این پاسخ باید هر روز به خودم فرزندم همسرم برادر خواهر همسایه فامیل بدم ..خداوند لعنتتون کنه این دلنوشته را ویرایش کن ببین ده میلیون بازدید کننده داره ..فقط سپاهی که کفتم دوستم نیست باجناقم هست از فرزندم کوچکتر هست . این مطلب را بگوش اقای رئیسی عزیز برسون که دوستش دارم می بینم تلاش میکنه ولی به معلمین دیر وقت هست که ظلم کردن به معلمین که نه به اموزش و تربیت نسل در ایران ظلم کردن مطالب را گفتم و دارم مینویسم اشکم نیز سرایزیره میخواین باور کنید لا غیر خداوند از بانیان این ظام نگذره . حالا هم میخوایین ۲ میلیون بمن که ۳۲ سال خدمت کردم بدین این همه ادا در نیارین ۲۲ سال فرمانده بسیج در مدارس بودم ۲۶ سال عضو ثابت انمج اولیل و ۳۲ سال عضو ثابت ستادتربیتی و ۲۰ سال مسول پیشتازان و هلال احمر دبیرستانها همه ابلاغهام ۲ سال قبل با وسایل منزل سرقت شد اینها هم تو همون چمدانهای سرقتی ..حال ان قسمت هیچ مدارکی ندارم تا امتیازش رو بگیرم این یعنی بیچارگی معلم نیست . نکنید این کارها رو بخدا ظلم شده نزارید بیشتر زجر بکشیم . ...

  • مریم 0

    تو رو خدا به تیتر خبرتون یه خبری بچسبونین که بخوره الکی همش تکرار حرفهای قبلی با یه تیتر وعنوان جدید نچسبونین