|
|
کدخبر: 14951

۱۵۰ هزار آیفون ۱۴ منتظر رجیستری!

۱۵۰ هزار آیفون ۱۴ منتظر رجیستری!

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، در خصوص آخرین جزئیات رجیستری گوشی های آیفون ۱۴ توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش جدید پرس:

محمدرضا عالمیان گفت: در حال حاضر تکلیف رجیستری این گوشی هنوز معلوم نیست اما شنیده شده که ابتدای آذرماه درباره‌ رجیستری این مدل گوشی تصمیم‌گیری می‌شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم مشکل رجیستری این گوشی‌ها حل شود چون دلیل منطقی رجیستر نشدن آن را به ما نگفته‌اند. هنوز ابهام داریم که چرا آیفون ۱۳ رجیستر می‌شود اما ۱۴ نمی‌شود.

عالمیان اضافه کرد: پیش‌بینی‌ می‌شود که تا کنون حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار گوشی آیفون ۱۴ در بازار به فروش رسیده باشد، حتی اگر فرض را بر این بگیریم که ۱۰ هزار تا از این مدل گوشی موبایل دست مردم است، یعنی با ۱۰ هزار کاربری مواجه هستیم که هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ اعتماد آسیب جدی دیده‌اند.

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل گفت: رجیستری آیفون ۱۴ نه فقط برای واردکنندگان عمده بلکه کسانی که این گوشی را برای مصرف شخصی خریده و به صورت مسافری وارد کرده اند هم تبدیل به دردسر شده است. در حال حاضر با اینکه گوشی‌ها در گمرک ارزش‌گذاری شده‌اند اما نمی‌شود هزینه‌ای برای آن پرداخت کرد و در نتیجه امکان استفاده هم از آن‌ها نیست.

وی اضافه کرد: سامانه همتا هفته گذشته اعلام کرد که کلیه‌ گوشی‌های آیفون ۱۴ بازار قاچاق هستند و به واحدهای صنفی توصیه کرد تا زمان تعیین تکلیف آن‌ها از واردات و فروش این گوشی‌ها خودداری کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر